Poštovné - balíky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Sára 1
Echt Kelišová 8910 příspěvků 26.11.18 18:58
Poštovné - balíky

Na internetu jsem si hledala výši poštovného za balíček a našla jsem si 81 Kč - obyčejný balík. Bohužel cena byla 152 Kč - balík do ruky. Vůbec netuším, proč taková cena. Můžete mi říct, v čem jsem udělala chybu? Podle mě jsem nepřekročila ani váhu ani max. rozměr. :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 26.11.18 19:04

Sice mi zcela uniká, proč to neřešíte rovnou na poště, ale rozdíl v ceně je kvůli tomu, že obyčejný balík a balík do ruky jsou drobet jiné služby, patrné už z názvu. Jinak stránky České pošty také fungují, ale když už chcete pečeného holuba, tak zde je ceník:
https://www.ceskaposta.cz/…-ceske-posty
:mavam:

Tableta
Závislačka 4135 příspěvků 26.11.18 19:06

Balík do ruky je dražší, hlavně teď před Vánoci. Pošta má šílený ceny.

Kaileee
Kecalka 461 příspěvků 26.11.18 19:07

musíš říct, že to chceš jen doporučeně a ne do ruky… teda pokud to vyloženě nechceš fakt obyčejně a to je největší blbost co bys mohla udělat, ten můžou ztratit nebo si ho nechat a nikde nic nedohádáš… já platím za doporučené max kolem těch 80 Kč

Sára 1
Echt Kelišová 8910 příspěvků 26.11.18 19:12

@TMana Chtěla jsem to poslat co nejlevněji. Předpokládala jsem, že opravdu budu platit co nejméně to jde, tak jsem to tam neřešila a zaplatila, co po mně chtěli. Jelikož budu posílat další balíčky, tak už chci být poučena.

Kaileee
Kecalka 461 příspěvků 26.11.18 19:15
@Sára 1 píše:
@TMana Chtěla jsem to poslat co nejlevněji. Předpokládala jsem, že opravdu budu platit co nejméně to jde, tak jsem to tam neřešila a zaplatila, co po mně chtěli. Jelikož budu posílat další balíčky, tak už chci být poučena.

udělej si zákaznickou kartu, budeš mít i slevu a nebudeš muset vypisovat podací lístky… a obyčejně opravdu neposílej, posílej jen doporučeně

smutná máma
Závislačka 4986 příspěvků 54 inzerátů 26.11.18 19:15

@Sára 1 asi sis neřekla, že chceš obyčejný balík. Oni často na poště dělají, že ho ani neznají. @ @Kaileee dopor. balíček je ale jen do 2kg a ještě to je omezeno velikostí

TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 26.11.18 19:17

@Sára 1 Nj, to je potřeba říct na poště, tady je to k prdu :) Příště řekněte, že to má být obyčejný balík, pokud to budou chtít poslat jinak, tak trvejte na svém. Nicméně s ČP mám katastrofické zkušenosti, takže se jim pokud možno vyhýbám.

ugluk
Hvězda diskuse 43624 příspěvků 26.11.18 19:25

Protože ženská na přepážce si jede to svoje a pokud chceš něco konkrétního, musíš jim to přesně specifikovat a důrazně na tom trvat. Holt pošta, no. Ovšem obyčejně bych balík neposílala, až se to ztratí (jako že se obyčejné zásilky ztrácejí furt), tak máš smůlu.

Sára 1
Echt Kelišová 8910 příspěvků 26.11.18 19:28

@Kaileee Bohužel doporučený je jen do 2 kg. A já to měla těsně nad.

NikysekR
Extra třída :D 10378 příspěvků 12 inzerátů 26.11.18 19:32

Balík do ruky je dražší, je tam kratší doba doručení. Pokud chceš balík poslat levněji, můžeš chtít BA, jde ale delší dobu a jde poslat jen do dvou kil. Potom už balík do ruky.

TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 26.11.18 19:39

@NikysekR V ceníku ČP je obyčejný balík do 20kg.

NikysekR
Extra třída :D 10378 příspěvků 12 inzerátů 26.11.18 19:44

@TMana BA není obyčejný balík, je k němu podací lístek, takže je od něho doklad a je automaticky pojištěný na 500 Kč.

stonožka12
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 4 inzeráty 26.11.18 19:45

Kromě doporučeného balíčku, který je jen do 2 kg, existuje ještě cenný balík, a ten je o pár kaček levnější než balík do ruky. S kartičkou ČP ušetříte taky něco málo, ale opravdu málo. Pak je na poště ještě Balíkovna, tam jsou dobré ceny, ale nemám zkušenost s tím, jak se to odesílá. Každopádně doporučuju si na stránkách ČP prostudovat ceník a podmínky produktů, a u přepážky si trvat na svém. Což je někdy na bednu :lol:

TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 26.11.18 19:48

@NikysekR Já BA neřeším, koukám do ceníku a tam mají obyčejný balík od 2 do 20kg, v cenách 74 do 144,– Kč.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Těžkej Pokondr zuří kvůli údajné cenzuře. Ředitelka Supraphonu: Ondráček je uražený lhář!

Miloš Pokorný (54) a Roman Ondráček (52) z hudebního dua Těžkej Pokondr... číst dále >

Libuše Šafránková po letech na veřejnosti. Jak vypadá legendární Popelka?

Svého času patřila mezi naše nejvyhledávanější a nejkrásnější herečky, od... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >