Rozhazuji za dárky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.18 23:02
Rozhazuji za dárky?

Dobrý večer, asi se chci jen vypovídat, možná se i dovědět názor od někoho nestranného… Koupili jsme letos s manželem každému z dětí (9 a 7 let) větší dárek za 1500 Kč. Je to něco co si moc přejí. Pak jsme se domluvili že koupíme každému ještě 2 dárky do 1000 Kč. Já mu řekla že možná koupím nějaké menší dárky tři ale prostě aby se to vlezlo do těch 1000 jak jsme se domluvili. Tak já hledám na netu, každý nápad ukazují manželovi, chci znát jeho názor a jeho odpovědi jsou vždy „jo“ nebo „hm“. Tak jsem usoudila že je mu to tak nějak jedno co vyberu. No a dnes přišel v trošku přiopilém stavu domů a začal debatu o dárcích. Tak jsem se dozvěděla že rozhazuji za pi****ny, že děti rozmazluji, přičemž mi vyčetl dárky které jsem koupila k vánocům před čtyřmi lety (byli to dárky za cca 3400 pro obě děti). No a odtud jsme se dostali k tomu že jaktože si pamatuji co mi řekl při hádce dva roky zpátky ale co jsem kupovala za dárky loni a předloni si nepamatuji. (Nevím jak to spolu souvisí :think: ) No a nakonec řekl ze on se tady snaží, chodí do práce abychom měli peníze a já sedím doma na mateřské (máme ještě měsíční miminko) a rozhazuji za blbiny. (to že měsíčně prokouří 1500 už nezmínil) Pro mě je ale důležité udělat dětem hezké vánoce, možná poslední vánoce kdy ještě věří na Ježíška. Jinak manžel si vybral dárek za 1400 který už má koupený a já si mám prý vybrat něco do 1000 Kč :think: Tak tu teď sedím a přemýšlím jestli je vážně chyba ve mě nebo kde. Děkuji že jste dočetli až sem. Prosím zachovat anonym je to pro mě docela citlivé děkuji.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
Reakce:
Kacatko1986
Ukecaná baba ;) 1074 příspěvků 25.11.18 23:05

Myslim, ze trochu rozhazujes.. Jestli jsi na materske, tak mi prijde trochu moc dat tolik tisic za darky pro male deti.. Navic je trochu kazici delat detem Vanoce hezke jen diky darkum.. To je moc do zivota nenauci. .Naopak byste jim meli jit prikladem, ze darky nejsou vse a ze Vanoce jsou svatky rodinne pohody, dodrzet nejake zvyky apod..

Russet
Extra třída :D 12208 příspěvků 25.11.18 23:06

Vánoce jsou pro děti. Dala bych, co si přejí. Pokud bych na to měla. Vy na ně evidentně máte, když muž profučí 1500 měsíčně.

Russet
Extra třída :D 12208 příspěvků 25.11.18 23:10
@Kacatko1986 píše:
Myslim, ze trochu rozhazujes.. Jestli jsi na materske, tak mi prijde trochu moc dat tolik tisic za darky pro male deti.. Navic je trochu kazici delat detem Vanoce hezke jen diky darkum.. To je moc do zivota nenauci. .Naopak byste jim meli jit prikladem, ze darky nejsou vse a ze Vanoce jsou svatky rodinne pohody, dodrzet nejake zvyky apod..

My jsme si nikdy nad poměry nežili, ale Ježíšek přinesl vždycky to, co jsme si se sestrou přály. I z pohledu dospělého nesmysly. Děti rodinnou pohodu samozřejmě vycítí, ale chtějí si i něco rozbalit u stromku.

marka123
Zasloužilá kecalka 589 příspěvků 25.11.18 23:12

Asi jste si to meli stanovit predem, jak to bude, ted uz tezko neco menit,domluvit se na tom, jak to bude pristi rok. Taky prisel s krizkem po funuse, vse necha na vas a nakonec vam vycte, ze utracite moc.
Na moje pomery je to dost penez za vanocni darky, nejsem materialista a nemerim pekne vanoce poctem darku. Ale mam taky jeste male deti, az si budou prat elektroniku apod, tak to taky naskace. Ja kupuji darky vsem tak do 1000, jako kazdemu clenu domacnosti, nekdy je vyjimka, kdy je treba novy telefon pro partnera nebo tak.
Ale kazdy ma jine meritko a jine prijmy a moznosti. Takze nejde rict, co je malo a co je moc. Kazdy to ma nastavene jinak

Reflex
Ukecaná baba ;) 2467 příspěvků 25.11.18 23:13

Nerozhazuješ, ale chlap je asi pěknej k*kot. Nebo není a halt se ožral.

Markéta80
Hvězda diskuse 40496 příspěvků 25.11.18 23:13

rozhodně to není rozhazování. 2500 za dárky na dítě to toho tolik zase nekoupíš. Zvláštní on chce dárek za 1400 ale ty můžeš jen do 1000 8o . Manžel vždy dá nějaký limit ale ví že většinou se stejně o něco překročí :lol: . Pokud má na cigára tak má peněz dostatek ;) Tak mohl vymyslet co k Vánocům on ne?

werajsik
Zasloužilá kecalka 854 příspěvků 25.11.18 23:14

Záleží jakou máte finanční situaci. My dobrou a našemu šestiletému dítku budeme dávat dárky v hodnotě cca 3000. Plus od našich aktovku (1500) a určitě ještě něco dalšího, od tchana jsme doslali 1500 (on dává peníze my kupujeme)… Tak já nevím, mě se to nezdá zas až tak velké utrácení… Ale říkám záleží na vaší finanční situaci.

Příspěvek upraven 25.11.18 v 23:16

Peta02
Kecalka 386 příspěvků 25.11.18 23:14

Tak záleží na tom kolik manžel vydělává. Za mě jsou to pro děti k Vánocům tak nějak normální částky, ono stačí koupit jendo lego a mas to. Záleží i hodně na tom, na co je manžel zvyklý z domova. Já si musela toho svého v tomhle “převychovat” , já chci celkem drahé dárky a on je samo taky dostává :)

zrcadlo
Kelišová 6967 příspěvků 25.11.18 23:17

Tak s měsíčním miminem tě snad do práce nepožene, ne? Za ty čtyři roky, které v sobě dusí vztek z utracených peněz za Vánoce, prokouřil 72tis. Kč, čím sis za tuto částku udělala radost ty nebo děti?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.18 23:17
@Russet píše:
Vánoce jsou pro děti. Dala bych, co si přejí. Pokud bych na to měla. Vy na ně evidentně máte, když muž profučí 1500 měsíčně.

Tak špatně si nežijeme, jist máme co a i měsíčně něco ušetřím.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.18 23:18

No někdo utrácí mnohem mnohem víc za dárky a nemá pocit, že utrácí moc. Pro každého je to jiná částka. Záleží taky na příjmu manžela. Dárky z předešlých let mu asi hodně zůstaly „v žaludku“, že ti je teď předhodil. Jak bylo řečeno, nemá to být o velkých cenných darech, ale je pravda, že když chce koupit člověk někdy něco smysluplného a kvalitního, může ta cena být vyšší. A teď je teda otázka, co to bylo za dárky - jestli to fakt nebyly blbosti. To, že hulí nebudu komentovat… Protože s kuřákama na tohle téma… To je sebevražda. A že on si vybral dárek za víc, než je ochoten zaplatit za tebe… No já nevím, asi je ten typ chlapa, co má pocit, že má nárok na víc, když teda chodí do tý práce. Za mě nepochopitelný. :roll:

Moona1984
Kecalka 111 příspěvků 25.11.18 23:19

My nezname Vasi finanční situaci, takže těžko soudit. Každopádně je divné, že za svůj dárek chce dát víc peněz než za Váš. My máme Vánoce hodně rádi, na dárcích nesetrime. Dcera tři roky dostane od nás dárky cca za pět tisic.

vejilka
Závislačka 4722 příspěvků 25.11.18 23:20

Já jsem taky na rodičáku. Manžel tedy vydělá slušně. O Vánoce také kupuji kraviny, plus větší a kvalitnější dárky. Jde mi hodně o rozbalování. Jako dítě jsem to milovala. Takže zabaluji úplně vše. Pastelky, omalovánky, slipy zvlášť, ponožky… :mrgreen: Hračky nepočítám. Já tedy dávám korunky na stranu od léta, aby to pak tolik „nebolelo“. Vánoce jsou pro děti. Já tedy utratim daleko větší částku, než ty. Manžel by mi to nikdy nevyčetl. Pravda, když mu byl třeba rok, nebo i méně, tak sám řekl, že je zbytečné kupovat plno dárků, s čím jsem souhlasila. Čím je dítě větší, tím víc si to užíváme

Příspěvek upraven 25.11.18 v 23:21

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.11.18 23:21
@Markéta80 píše:
rozhodně to není rozhazování. 2500 za dárky na dítě to toho tolik zase nekoupíš. Zvláštní on chce dárek za 1400 ale ty můžeš jen do 1000 8o . Manžel vždy dá nějaký limit ale ví že většinou se stejně o něco překročí :lol: . Pokud má na cigára tak má peněz dostatek ;) Tak mohl vymyslet co k Vánocům on ne?

No jemu asi vadí že jsem nezůstala u těch dvou dárků za 1000, že jsem schopná vymyslet do tisíce víc :nevim: on mi vucetl že už jsem mu ukázala 5 dárků které koupím, já mu ale ukazují jen alternativy a chci aby se vyjadril,ale podle něj jsou vše blbosti. Když jsem řekla ať navrhne něco on tak je mu to prý jedno stejně už jsem rozhodnutá 8o jeho slova

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >