Postup - klíště

sophinka1
23.6.13 11:51

postup -klíště

Jak vyndáváte klíště? Ošetřujete potom nějak to místo?
O co mi jde. Normálně vytáhnu klíště a dám dezinfekci. ALE! dcera ráno přišla a měla klíště mezi řasama 8o. Byl to ohromný boj ho dostat ven, oko má červené, oteklé, nakapala jsem optalo septonex. Ale bude to stačit?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35461
23.6.13 11:56

Klíště vytočím namydleným kouskem vaty, zjistila jsem, že to jde i vlhčeným ubrouskem. Pak natřu jodisolem.
Pokud klíště bylo infikované, tak septonex nebo nějaká jiná běžná dezinfekce stejně nepomůže. Jestli je to škaredé, zašla bych ráno k dr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1532
23.6.13 11:57

@Timinka : 8o Tak to je hustýýý. No, já bych si asi zavolala někam k Dr. a poptala se. Jinak taky vytáhnu a desinfikuju, ale na takovým místě :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sophinka1
23.6.13 11:57
@Tiger-lily píše:
Klíště vytočím namydleným kouskem vaty, zjistila jsem, že to jde i vlhčeným ubrouskem. Pak natřu jodisolem.
Pokud klíště bylo infikované, tak septonex nebo nějaká jiná běžná dezinfekce stejně nepomůže. Jestli je to škaredé, zašla bych ráno k dr.

no to právě nešlo, když to bylo v oku :zed: prostě jsem ho vytrhla pinzetou

• Citovat
  • Nahlásit
35461
23.6.13 11:59

@Timinka Týjo, tak to bych šla k dr, pinzetou lidem nevytahuju, jedině psovi takovou tou chňapkou na klíšťata. Tímhle způsobem vytažení je velké riziko, že tam zůstane část kusadel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20731
23.6.13 11:59

No to koukám. Já bych si teda asi sama netroufla. Jinak používám froté ručník s mýdlem nebo s krémem. Tak nám je tahali na táboře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1532
23.6.13 12:00

@Tiger-lily : Klíště není na závit a nemá se dusit!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4332
23.6.13 12:03

Ahoj! Stejně bys asi k doktoru měla zajít, i když už je klíště venku.
Jinak já ostříknu místo, kde je klíště desinfekcí, chvilku počkám, pak vezmu právě tu pinzetu, co je pro psy a vytočím. Pak znovu desinfikuju a už jen sleduju dané místo.
Včera jsem zrovna tahala klíště psovi pod okem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6791
23.6.13 12:04

Jako malá jsem měla klíště přesně takhle mezi řasama. Šli jsme na oční, tam ho vytáhli raz dva.Doma si taky netroufali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35461
23.6.13 12:06

@teta 278 Jak se teda má správně vytáhnout? Není při tahání pinzetou velké nebezpečí, že se kus klíštěte utrhne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
sophinka1
23.6.13 12:06

Jsme mimo čr, manžel není doma a já neumím ani kváknout :nevim: no vytrhla jsem ho, dala ten opthalmo septonex a klíště mám v lednici. Asi tedy pro jistotu zítra půjdeme. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
1532
23.6.13 12:13

@Tiger-lily : Buď jsou speciální pinzety a nebo obyč.,ale nemačkat na to břicho. Já trhám nehtama a málokdy se stalo, že bych je přetrhla. Prostě dobře chytit a trhnout.

Pokud ti tam zbudou kusadla, tak to vůbec nemusí znamenat katastrofu. Pokud by to nešlo vyškrábnout, nebo dovytáhnout pinzetkou, tak bych šla k Dr. oni to vyříznou.

Ty sajraty viry má klíště ve střevech a jak je zadusíš mýdlem apod. nesmyslama, tak tím spíš ti tam do té rány něco naplive.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35461
23.6.13 12:23

@teta 278 :think: Takže tu pinzetu na psy použít i pro lidi? My jsme naštěstí klíště neměli už leta, v klíšťákové sezóně zobeme b komplex a dobrý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18965
23.6.13 12:25

Holky proboha nevyndavejte ty zmetky zadnou namydlenou tycinkou ani kremem, to je to nejhorsi, jak kliste vyndat, zacne se dusit a poustet do tela ty sragory, jsem necekala, ze jeste nekdo takovym zpusobem klistata taha 8o, vzdyt ty osvety, jak to delat spravne je vsade tolik a tolik :nevim:..ja teda leta pouzivam klasickou pinzetu na klistata, koupi se v lekarne, nikdy se mi nestalo, abych kliste pretrhla a kusadla zuslala v rane a ze jsem jich vyndala stovky za zivot..pak zakapnout jodovou desinou, Betadinou napr a je to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1532
23.6.13 13:10

@Tiger-lily : No pokud máš tu specielní, tak tu - ale pro lidi bych koupila jinou, nebo řádně vydezinfikovat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat