Potíže po laparoskopii - jak se zbavit bolestí přírodní cestou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Majkylla
Nováček 8 příspěvků 13.11.18 10:27
Potíže po laparoskopii

Dobrý den dámy,

Mám na vás pár otázek týkajících se laparoskopie a otěhotnění. Dne 7.11. mi byla provedena laparoskopie při které se měla vyndat cysta cca 8 cm velká, po otevření mi však byla nalezena i endometrióza v docela špatném stavu. Endometrióza mi zpusobyla, že levý vaječník se nalepil na pánev společně se střevem a byla mi tudíž odebrána půlka levého vaječníku, cysta a velká ložiska endometriózy. Po narkóze jsem celou noc prozvracela a to mělo za následek prasknutí nějaké cévy která mi nahromadila krev v levé části „buchty“ a to tak, že jsem až nemohla dát nohy k sobě ???? teď je půlka úplně fialovo černá, to se už lepší a zmenšuje, nicmene mi bylo doporučeno co nejdříve otěhotnět, nikdo neřekl že mám držet 6ti nedělí a hned jak se budu cítit mám na to vlítnout. Já mám však strach z prasknutí ještě něčeho jiného právě příčinou sexu. Další věc, hrozně mě stále bolí břicho, prdíky už měli dávno odeznít ale stále trpím jak kůň. Chodím v předklonu a nemohu se ani narovnat, beru na to espumisan ale nezdá se že by mi nějak extra pomáhal. Pořád jen ležím a dobře mi dělá jen teplá sprcha. Můj dotaz tedy zní, co by mi mohlo na bolesti pomoci? Je nějaká přírodní cesta jak se bolestí zbavit? Chemie jsem teď v sobě měla dost. Kdy se mám o miminko tak nějak začít snažit? A za jak dlouho se vám dostavila první menstruace? Jsem z toho zoufalá, stále mi je špatně, přijímání potravy také nic moc a už jsem na 46 kilech ???? máte nějaká z vás podobnou zkušenost? Podotýkám že mi je 29 let a dítě zatím bohužel nemám žádné a mám tak trošku obavy, aby to vůbec ještě šlo. Jinak je možné že odebráním půlky vaječníku začínám mít návaly a každá blbost mě rozbrečí? Už jsem z toho zoufalá… Děkuji vám za odpovědi a budu moc ráda za každou radu. ❤️

Přečtěte si článek: Endometrióza a otěhotnění: Jak to jde dohromady?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

annasmyc
Kecalka 383 příspěvků 13.11.18 10:38

je to teprve týden, a je to břišní operace. Byla jsem na laparo před pár lety a nafouklé a bolavé břicho jsem měla nejmíň 3 týdny (taky mi pomáhalo teplo (dobrý je krom sprchy nahřívací polštářek, mátový čaj a větrová mast pro mimina Pupík a laktobacily) . Šetři se, na sex nespěchej, těch pár týdnů rekonvalescence tě nezabije . Ať se vám miminko zadaří brzo.

Majkylla
Nováček 8 příspěvků 13.11.18 10:44

@annasmyc děkuji za odpověď, spíš mi přijde divné že jeden den je všechno ok a cítím se být fit a druhý den je zase všechno jinak, nemůžu kolikrát ani vstát z postele. Trošku mě také děsí rady pana doktora který mi řekl, že do 7 dnů už mám na to vlítnout páč ta endometrióza se mi bude vracet a otěhotnění je pro mě jediná léčba ale já teď na sex opravdu nemám ani pomyšlení jsem z toho úplně k.o.

Garpit
Povídálka 39 příspěvků 1 inzerát 13.11.18 10:51

Dej si na čas..na laparoskopii jsem byla 3×. A pokaždé mi trvalo tak ten měsíc se dát pořádně dohromady. Endometriózu mi diagnostikovali ve dvaceti letech ..to jsem na dítě neměla ani pomyšlení. Takže mě čekala operace ještě dvakrát. A otěhotněla jsem ve třiceti na druhý pokus. :) Tím ovšem nechci říct,že se nemáte snažit. Jen to bude lepší až budete ok a ne se snažit přes bolesti a nepohodlí.

annasmyc
Kecalka 383 příspěvků 13.11.18 10:54

no, on pan doktor určitě neprodělal laparaskopii, že se mu to mluví… :D
Vím, že je tam riziko dalších srůstů, proto se má začít brzo, ale ne přes bolest. Spíš bych si hlídala ovulaci. (máš funkční jen jeden vaječník? -to by byla možnost otěhotnění jednou za 2 měsíce).

Majkylla
Nováček 8 příspěvků 13.11.18 10:58

@Garpit děkuji za odpověď, také na to nechceme spěchat ale doktor mě tak vyděsil… Řekl mi že to mám tak na prd, že to půl roka už půjde asi jen umělým oplodněním a to mě děsí… mohu se zeptat jak dlouho jste s tím byla doma? Mám docela fyzicky náročnou práci ( jsem skladník v největším zverimexu v ČR a denně odtaham tak 300 až 500 kilogramů různého zboží) a radši bych otěhotněla co nejdříve protože mi je jasné že toto zaměstnávání teď nějaký ten měsíc nemůžu vykonávat. Myslíte že když zůstanu doma do nového roku bude všechno tak jak má být?

Majkylla
Nováček 8 příspěvků 13.11.18 11:00
@annasmyc píše:
no, on pan doktor určitě neprodělal laparaskopii, že se mu to mluví… :D
Vím, že je tam riziko dalších srůstů, proto se má začít brzo, ale ne přes bolest. Spíš bych si hlídala ovulaci. (máš funkční jen jeden vaječník? -to by byla možnost otěhotnění jednou za 2 měsíce).

Vaječník mi levý nechal prý odebral jen kousek tak teď nevím jak bude mé tělo fungovat a jestli ten kousek co mi chybí má na to vliv :,(

Garpit
Povídálka 39 příspěvků 1 inzerát 13.11.18 11:03
@Majkylla píše:
@Garpit děkuji za odpověď, také na to nechceme spěchat ale doktor mě tak vyděsil… Řekl mi že to mám tak na prd, že to půl roka už půjde asi jen umělým oplodněním a to mě děsí… mohu se zeptat jak dlouho jste s tím byla doma? Mám docela fyzicky náročnou práci ( jsem skladník v největším zverimexu v ČR a denně odtaham tak 300 až 500 kilogramů různého zboží) a radši bych otěhotněla co nejdříve protože mi je jasné že toto zaměstnávání teď nějaký ten měsíc nemůžu vykonávat. Myslíte že když zůstanu doma do nového roku bude všechno tak jak má být?

Nespěchala bych do práce pokud vlozene nemusíte. Já byla doma vždycky cca dva měsíce a to jsem taky nedelala nic lehkého. Určitě se snažit začněte,ale až vám bude dobře. ????

Majkylla
Nováček 8 příspěvků 13.11.18 11:06

@Garpit moc Vám děkuji, zvedla jste mi aspoň trošku náladu, s přítelem po dítěti toužíme a byl by rád, aby se to povedlo hned a už jsem se do této práce nevracela. Tak tomu dám ještě čas aspoň do první menstruace. Jinak ještě jeden dotaz, doktor sám usoudí že už je to dobré nebo záleží čistě na mě? Chodím do soukromé kliniky a trošku se bojím že mě za měsíc požene do práce :,(

Garpit
Povídálka 39 příspěvků 1 inzerát 13.11.18 11:11
@Majkylla píše:
@Garpit moc Vám děkuji, zvedla jste mi aspoň trošku náladu, s přítelem po dítěti toužíme a byl by rád, aby se to povedlo hned a už jsem se do této práce nevracela. Tak tomu dám ještě čas aspoň do první menstruace. Jinak ještě jeden dotaz, doktor sám usoudí že už je to dobré nebo záleží čistě na mě? Chodím do soukromé kliniky a trošku se bojím že mě za měsíc požene do práce :,(

Jo tak to bude asi záležet na jeho dobré vůli ,ale když nebudete ok tak si myslím,že vás nikam nepozene. Určitě počkejte na menstruaci a zkuste si vysledovat nebo potom vypočítat ovulaci. Já to na sobě vždycky poznám a aspoň jsme věděli kdy se pořádně snažit :lol:

blueberryx
Zasloužilá kecalka 605 příspěvků 13.11.18 11:12

Mam odebrany cely levy vejcovod,zadne potize-navaly a zmeny nalad nemam. Klidovy rezim jsem mela dodrzet sestinedeli,ale do těžké prace bych nespechala,pokud nikdo netlaci. Prvni ms mi prisla po 34 dnech-ale mela jsem navic delanou kyretaz. Hned po ms jsme se opet mohli zacit snazit. Fyzicky jdem to hned druhy den po operaci nesla dobre. V sobotu me operovali,v pondeli uz byla doma. Nemela jsem endometriozu a cystu,ale praskle mimodelozni tehotenstvi. Drzim palce at se brzy zadari :hug:

Majkylla
Nováček 8 příspěvků 13.11.18 11:16

@blueberryx děkuji za odpověď, já stále na menstruaci čekám, prý má přijít do cca 7 dní ale zatím se nic neděje. Já byla ve středu a v pátek jsem se už cítila ok ale doma teď trpím hlavně na tu bolest břicha a prdíky, to je peklo :lol: moc Vám děkuji za držení palečků, snad se zadaří co nejdříve, pořád poslouchám že 29 na první dítě už je dost :roll:

Majkylla
Nováček 8 příspěvků 13.11.18 11:18

@Garpit tak do práce mě samozřejmě ženou pořád ale já na ně prdím, tohle mi je teď přednější, zdraví máme jen jedno :srdce:

Garpit
Povídálka 39 příspěvků 1 inzerát 13.11.18 11:21

@Majkylla
Přesně tak :potlesk:

lachtanice86
Kelišová 6621 příspěvků 13.11.18 12:46

Jen loni jsem byla na dvou laparo operacích kvůli cystě a endometrioze (10cm, 9cm). A jednou na punkci cysty (6cm). Ms mi přišla po 27dnech od zákroku. Po jednom zákroku jsem měla i zánět. Bolesti a problemy jsem mela tak 3-4 týdny. Mám endo 4.stupne. v celé dutině břišní, na střevu i mocaku. Na doporučení lékaře jsem po zákroku nastoupila na hormonální léčbu na půl roku - léčba visanne. Po ukončení léčby jsem otěhotněla přirozeně 3.cyklus a teď jsem 39tt. Pri léčbě hormony jsem si ještě pomáhala stravou a vynecháním věci, u kterých jsem četla nebo slyšela že to můžou zhorsovat. A pomohlo mi to. Možná jen placebo a zaridily to hormony, ale alespoň jsem netloustla.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Ligový Expres: Ščasný ven? Proč by měl trenér Sparty odejít?

Začíná to být jako nekonečné televizní seriály. Úpadek fotbalové Sparty, tak... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >