Potíže s pokožkou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dandulaa
Nováček 1 příspěvek 14.05.19 21:52
Potíže s pokožkou

Dobrý den, kolem října roku 2018 se u mě začalo projevovat mírné svědění pokožky na stehnech, bocích, někdy i na rukách a u bradavek. (při koupání v teplé vodě se mi pak na těle tvořily červené skvrny na místech kde mě svědění trápilo ) Navštívil jsem svého kožního lékaře a ten mi předepsal nějaké masti na suchou pokožku, zeptal jsem se ho zda-li by se nemohlo jednat o svrab. ( Ten měsíc jsem strávil týden na chatě ) To však zavrhnul. Po používání těch mastí a tělových mlék svědění odeznilo ale občas mě něco zasvědilo ale v ten moment jsem to už přestal řešit, teď se mi svědění zase trošičku vrací, teď už to je jen na vnitřních stranách stehen a na jednom místě na levém boku. Na stehnech je to svědění doprovázeno mírným štíplavým pocitem s tím, že mi přijde jako bych tu kůži měl vlhkou ( mám i takový pocit např. Při cestování autobusem a nebo poté sezením ve škole ). Občas se mi svědění projevuje při fyzické námaze, kdy se začnu potit a začnou mě svědit stehna. Taktéž občas večer, kdy i když jsem v chládku a pouze ve spodním prádle, tak mě ty stehna ( občas i zadek ) zasvědí. A taktéž ráno po probuzení cítím menší svědění. Každopádně když když jsem nějak více zaměstnán, ani si neuvědomuji, že by mě něco mohlo svědit.

Reakce:
Ou
Kelišová 7405 příspěvků 14.05.19 22:10

Zajdi na kožní, alergologii a nech si u praktického lékaře udělat testy jaterních hodnot.

Azeretereza
Závislačka 2744 příspěvků 14.05.19 22:13

Neni to treba z toho, jak se na to soustredis? Nebo nejaka zaparenina? Ja jsem mela neco podobnyho asi v 16, kdy jsem se casto sprchovala, k tomu jeste reakce na antiperspirant. Takovy cerveny kruhy, vysuseny, nejvic v podpazi, ale v jednom obdobi jsem to mela skoro po celym tele, i na obliceji. A nejvic to vylezlo prave po koupani. Pomohla mi Lipobase, potom jeste nejakej gel, kterej se nanesl po pouziti sprchace, potom jsem se osprchovala a zanechalo to na me takovej film. Uz je to davno, nevim, jak se to jmenovalo, neco od O a meli to v lekarne.

Asi za pul roku to odeznelo, dneska mam obcas problem s nejakym antiperspirantem nebo agresivnejsim parfemem, ale uz jen v maly mire.

tini
Ukecaná baba ;) 1579 příspěvků 14.05.19 22:17

Co pityriaza? Zkus to vygooglit, zda ti to sedi.Mam to od mladi, pomaha z lekarny myci gel a krem Mediket Versi

meduzza
Echt Kelišová 8805 příspěvků 14.05.19 22:59
@Dandulaa píše:
Dobrý den, kolem října roku 2018 se u mě začalo projevovat mírné svědění pokožky na stehnech, bocích, někdy i na rukách a u bradavek. (při koupání v teplé vodě se mi pak na těle tvořily červené skvrny na místech kde mě svědění trápilo ) Navštívil jsem svého kožního lékaře a ten mi předepsal nějaké masti na suchou pokožku, zeptal jsem se ho zda-li by se nemohlo jednat o svrab. ( Ten měsíc jsem strávil týden na chatě ) To však zavrhnul. Po používání těch mastí a tělových mlék svědění odeznilo ale občas mě něco zasvědilo ale v ten moment jsem to už přestal řešit, teď se mi svědění zase trošičku vrací, teď už to je jen na vnitřních stranách stehen a na jednom místě na levém boku. Na stehnech je to svědění doprovázeno mírným štíplavým pocitem s tím, že mi přijde jako bych tu kůži měl vlhkou ( mám i takový pocit např. Při cestování autobusem a nebo poté sezením ve škole ). Občas se mi svědění projevuje při fyzické námaze, kdy se začnu potit a začnou mě svědit stehna. Taktéž občas večer, kdy i když jsem v chládku a pouze ve spodním prádle, tak mě ty stehna ( občas i zadek ) zasvědí. A taktéž ráno po probuzení cítím menší svědění. Každopádně když když jsem nějak více zaměstnán, ani si neuvědomuji, že by mě něco mohlo svědit.

V jakém pereš prášku? Co aviváž? To u spousty kožních problémů dráždí kůži. Zkus vyprat v kokosovém mýdle + soda na praní a místo aviváže trochu octa. Zkus jít na alergologii, kde se zabývají kožními problémy.

mrkni sem: https://svetnontoxic.org/…c-prostedky/

Afrikana
Zasloužilá kecalka 798 příspěvků 15.05.19 09:08

Tezko rict, u tech koznich problemu je toho dost, co by mohlo byt problemem :nevim: Ja osobne muzu prat jenom v pracich gelech, abych nemela ekzemy, a musim mit prirodni kosmetiku (sprchove kremy, sprchove oleje, nektera tuha mydla), protoze mi SLS vysusuje pokozku a nedejboze se potkat s parabeny a vubec cimkoliv z ropy (vazelina, mineralni olej…), to uz jsem rovnou na kortikoidy.

Káťa19
Extra třída :D 12041 příspěvků 18 inzerátů 15.05.19 09:48

Tak vyradila bych možné spouštěče - chemický prací prášek, aviváž, mycí gely a chemická mýdla…
V čem pereš a čím se myješ?

Váš příspěvek
Reklama