Potrat – jaká varianta?

Anonymní
3.7.21 01:01

Potrat jaká varianta?

Ahoj holky chci se zeptat kdo měl potrat jakou zvolil variantu? Spíš se nakláním k potratové pilulce ale po přečtení diskusí mám trochu obavu jak tělo bude reagovat :? Z miniinterrupce mám strach kvůli narkóze i když není dlouhá ale ten pocit že mě někdo uspí 8o a navíc trpím tachykardií tak nevím jestli by mě do narkózy vzali předem děkuji za odpovědi budu ráda za každý názor :kytka: :*

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16019
3.7.21 05:28
@Anonymní píše:
Ahoj holky chci se zeptat kdo měl potrat jakou zvolil variantu? Spíš se nakláním k potratové pilulce ale po přečtení diskusí mám trochu obavu jak tělo bude reagovat :? Z miniinterrupce mám strach kvůli narkóze i když není dlouhá ale ten pocit že mě někdo uspí 8o a navíc trpím tachykardií tak nevím jestli by mě do narkózy vzali předem děkuji za odpovědi budu ráda za každý názor :kytka: :*

Tohle prober s gynekologem. Vysvetli ti vsechna pro a proti. Ma zkusenosti, a mel by umet doporucit, co je pro tebe nejvhodnejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.7.21 05:41

Ahoj, byla jsem na potratu skrze pilulku a uprimne bylo to priserny.. bylo mi priserne zle, nekolik dni v kuse, krvacela jsem snad mesic, na kontrole mi pak rekli, ze neodeslo vsechno, nabizeli dalsi tablety, ale to uz jsem odmitla a cekalo se na ms, jak to bude vypadat potom.. celej ten proces trval skoro dva mesice.
Kdybych to snad mela podstoupit jeste nekdy znova ( jakoze snad ne), urcite jdu pod narkozu.. jinak predpokladam, ze lidi s tachykardii chodej pod narkozu normalne, oni by si te pohlidali.
Samozrejme komplikace muzou bejt i po kyretazi, ale moje zkusenost s s pilulkovym potratem byla hrozna

• Citovat
  • Nahlásit
5204
3.7.21 06:11
@Anonymní píše:
Ahoj holky chci se zeptat kdo měl potrat jakou zvolil variantu? Spíš se nakláním k potratové pilulce ale po přečtení diskusí mám trochu obavu jak tělo bude reagovat :? Z miniinterrupce mám strach kvůli narkóze i když není dlouhá ale ten pocit že mě někdo uspí 8o a navíc trpím tachykardií tak nevím jestli by mě do narkózy vzali předem děkuji za odpovědi budu ráda za každý názor :kytka: :*

Ja nevim, ale proc mate tady vsichni takovy strach z narkozy? Ja na kratke narkoze cca 1/2h nejvice byla uz asi 3× a nni to nic divneho. Pravda je ze nemam zsdny s tim problem..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.7.21 06:48

Pilulka se zdá jako jednoduchá možnost, ale upřímně to musí být hrozné, když víš, že to co z tebe právě odešlo mohlo být dítě a teď a tím musíš nějak naložit, sama trpíš bolestí, krvácíš… Kdysi jsem potrat zvažovala a toto mě od pilulky odrazovalo. Kdybych si byla jistá, šla bych na miniinterupci a to co nejdříve.

• Citovat
  • Nahlásit
11699
3.7.21 06:55

Rozhodne bych volila zakrok. S pilulkou nemusi odejit vsechno a revizi se stejne nevyhnes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12930
3.7.21 06:58

Zvolila bych tabletu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2470
3.7.21 07:26

I když máš tachykardii.. S ní můžeš normálně pod narkozu… Radši vydrž půl hodky zákrok než nějakou pilulku která neni záruka toho že odejde vše 👍🏻

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
917
3.7.21 08:01

@lilith1 ja byla na narkoze nekolikrat a mam pokazde hruzu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22507
3.7.21 08:33

Tak ono záleží v jakém jsi týdnu, pilulka je dobrá tak na začátku, když tam jakoby ještě nic není, jak už třeba 8tt tak pilulka musí být hrozná a bude lepší zákrok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
3.7.21 10:25
@Anonymní píše:

nerozumím co myslíš tím „jestli by mě do narkózy vzali předem“, jakože by ti to udělali bez narkózy, nebo co?
Každý, kdo má jít pod narkózu má konzultaci s anesteziologem a předoperační vyšetření, kde se veškerý zdravotní stav bere v úvahu a zrovna lidí s tachykardií běhá po světě hodně a anesteziologové s tím umí pracovat

co se týče typu zákroku, pokud je těhotenství hodně „mladé“ zkusila bych pilulku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.7.21 13:05

Určitě jdi na zákrok. S pilulkou čekáš sama doma až „se stane“ a není to nic příjemného. :( a ten proces trvá několik dní. U mě se tak stalo ve sprše.. Po zákroku jdeš po pár hodinách domu.

• Citovat
  • Nahlásit
3.7.21 13:47

Žádná varianta není dobrá. Zabiješ svoje děťátko a vystavíš se riziku zdravotních komplikací fyzického i duševního charakteru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1967
3.7.21 16:43
@Ledová káva píše: Žádná varianta není dobrá. Zabiješ svoje děťátko a vystavíš se riziku zdravotních komplikací fyzického i duševního charakteru.

Zatímco těhotenství, porod a šestinedělí s nechtěným dítětem, to je pohoda, tam komplikace nehrozí :mrgreen:

Zakladatelko, mám za sebou spontánní potrat v 7tt a kyretáž (neodešlo všechno) a kdybych musela na potrat, brala bych tu pilulku, bylo by pro mě mnohem jednodušší se s tím srovnat takhle, než jít na zákrok. Jako psychicky. Ale já nemocnice obecně snáším špatně :nevim: Tohle je podle mě individuální, není jedna volba lepší než druhá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
204
3.7.21 18:12

@Ledová káva zatímco těhotenství vůbec, ani trošičku neohrožuje zdraví fyzické i psychické a neznamená riziko smrti…

Co vy prolifisti děláte pro ty narozené děti, adoptujete nebo aspoň jste pěstouny? Podporujete ženy s dětmi v těžkých životních situacích? Podporujete pořádnou sexuální výchovu, přístup k antikoncepci zdarma?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat