Potrat a rekonvalescence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Klara1991
Nováček 7 příspěvků 06.03.18 14:55
Potrat - rekonvalescence

Dobry den

Jsem 4ty den po potratu nasledovanym kyretazi, z duvodu zanetu, diky nemuz plod neprezil. Byla jsem 7+1. Ma otazka zni.. co jste delaly pro to, aby jste se z toho co nejrychleji po zdravotni strance dostaly? Nejake byliny/leky/cipky? Zatim piju jen kontryhelovy caj.. chceme se co nejdriv to pujde znovu snazit o miminko. Dekuji za odpovedi :(

Najdete v encyklopedii: Šestinedělí po potratu

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Adeletka
Stálice 70 příspěvků 06.03.18 14:59

Já jsem ještě jedla Gynex.

nozu
Extra třída :D 11052 příspěvků 06.03.18 15:04

Ja jsem neuzivala nic. na doporuceni lekare jsem pockala 3 cykly, aby se telo vzpamatovalo a pak jsme se zase zacali snazi.

Miane
Povídálka 17 příspěvků 06.03.18 15:07

Moje první těhotenství skončilo v 6tt, znova jsem otěhotněla hned na to, ani jeden cyklus neproběhl. Ale já jsem teda nemusela na revizi. A myslím, že mi hodně pomohl právě kontryhel. Teď už jsem ve 39tt :)

histep
Ukecaná baba ;) 2324 příspěvků 06.03.18 15:08

Jestli jsi na bylinky, tak můžeš prostřídat ten kontryhel, šalvěj, řebříček, maliník. Všechno jsou to takové ženské bylinky.

vertunka
Závislačka 3800 příspěvků 06.03.18 15:09

Ja jsem nedelala pro rekonvalescenci nic. A otehotnela jsem hned.

Drzim palce :andel:.

wobludka
Extra třída :D 11649 příspěvků 06.03.18 15:12

Rozhodně bych teď do medikace nezasahovala, nejlepší je nechat tělo, aby se restartovalo přirozeně, většinou se to obejde bez komplikací (já osobně jsem tedy odpůrce kontryhelu jen tak na zkoušku - on je to vynikající lék, ale vhodný jen v určitých případech, 4tý den po potratu bych do něj já osobně nešla ani náhodou). Zánět je věcí lékaře, to tady přes internet nevyléčíme - to nevím, jakou formou to řeší. Nejvíc rekonvalescenci urychlíš tím, když se hodíš do klidu a nebudeš hrotit začátek snažení - týden sem, týden tam, však je to jedno, hlavně aby ses cítila v pohodě i po psychické stránce ;)

Klara1991
Nováček 7 příspěvků 06.03.18 15:15

Koukala jsem na net, CICATRIDINA cipky, hojeni ran atd.. nezkousela nektera?

Klara1991
Nováček 7 příspěvků 06.03.18 15:16

@wobludka ja vim, no.. kdyz ono je to tezke.. o miminko jsme se snazili 7 mesicu a pak to takhke skonci.. :/

wobludka
Extra třída :D 11649 příspěvků 06.03.18 15:24
@Klara1991 píše:
@wobludka ja vim, no.. kdyz ono je to tezke.. o miminko jsme se snazili 7 mesicu a pak to takhke skonci.. :/

když já to vydržela 10 let, tak ty těch pár dnů dáš určitě taky ;) nechci to v žádném případě zlehčovat, pro mě byl první rok taky zdaleka nejhorší, ale za pár týdnů se oklepeš, věřím, že za rok touhle dobou Ti tahle diskuse bude připadat úsměvná ;)

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 06.03.18 15:26

Ja po revizi (pozdejsi ZT) pila kontryhelovy caj, jedla listovku a Gynex (bylinky)…na doporuceni dr pockali 3 mesice a otehotnela jsem pak hned :srdce: po revizi bych urcite pockala a nezkousela hned, at se da telo dokupy ;)

lachtanice86
Závislačka 4743 příspěvků 06.03.18 15:31

Nedělala sem nic

PETRAKIM
Kecalka 138 příspěvků 06.03.18 16:44

Nedělala jsem nic ten první cyklus po revizi, kterou jsem měla také po ZT. Pak jsem začala cvičit zpět hormonální jogu, abych předešla případným rozhozeným cyklům. Další se podařilo na nějaký sedmý cyklus a za 4 týdny mám termín TP. Cyklus se mi dal do kupy ihned (vliv měla i ta joga). Kontryhel jsem pila taky střídavě, ale spíš proto, že jsem ho doma měla taky, na mě tedy žádný efekt nikdy neměl. Důležité je být psychicky v klidu, potrat si nevyčítat a nevracet se k němu v myšlenkách.

Lu_a_Gigi
Nováček 7 příspěvků 12.03.18 09:47

Ahoj, take se pridavam. Jsem prave 6 tydnu po revizi ve 21tt. Presne po 5 tydnech jsem dostala MS. Gynekolog mi rekl, ze je to znamka toho, ze je vse po potratu v poradku a je na nasem uvazeni, kdy se znovu zacit snazit.
Hned po potratu jsem najela na kontryhel 2× denne a femibion.
Spis me zarazi ruzne nazory na dobu, kdy si mame dat pauzu..gynekolog - klidne hned, ze je vse hezky pripravene a nevidi duvod, proc cekat. Na genetice pul roku a v nemocnici mi rekli nechat projit 2-3 ovulace…tak si z tech vsech nazoru proste vyberte. My si rekli, ze dame zlaty stred nejspis? Co si myslite vy?

andelka83
Neúnavná pisatelka 18333 příspěvků 12.03.18 09:54

@Lu_a_Gigi já budu pozítří 6 týdnů od potratu v 19 tt, a ms mi skončila před víkendem, takže jsme na tom stejně. Jak v nemocnici, tak Gyndr říkali že po 3 měsících můžeme znovu. A já to též tak cítím, že ty dvě tři ovulace ( nevím jestli byla před první MS, ale tento cyklus už budu měřit bt tak budu vědět jak tělo funguje) dvě tři ms určitě nechám. Hned po první mi přijde dost brzo. A četla jsem že studie potvrzují že 6 měs. je zbytečných, že stačí 3.

K původnímu dotazu, nedělala jsem nic. Kontryhel na mě má negativní účinky. Takže jen jím vitamíny s listovkou. A před snažením nasadím Inofolic.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Pošťák Ondra se změnil k lepšímu, nechal si narůst vousy a zmužněl

S krátkou pauzou již třináct let pomáhá Ester Janečková prostřednictvím svého... číst dále >

Orální hrátky pardubické učitelky: Tady jsou fotky, kterými se chlubila!

O takové slávě se pardubické základní škole nezdálo ani v nejhorších snech.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Čtyři účesy, které vás udělají mladší, než ve skutečnosti jste

Jako mladé holky si můžeme dovolit experimentovat nejen s oblečením, ale také... číst dále >

Reklama