Potravinová intolerace - test

855
1.8.15 21:55

Potravinová intolerace - test

Ahoj holky :-)
Chtěla bych se zeptat, zda náhodou nemáte zkušenost s testem potravinové intolerance, kterou dělají v Thomayerově nemocnici - viz zde případně s nějakými jinými podobnými testy (dělají je i nějaká jiná zařízení). Zajímalo by mě, jestli jste je někdo absolvoval a zda vám to nějak pomohlo. Tzn. odhalili vám při nich potraviny, se kterými máte problém, a jejich následné vynechání přispělo k odeznění některých zdravotních problémů?
Děkuji za všechny případné zkušenosti a informace :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

719
1.8.15 22:26

@zu.syk Ahoj, test jsem podstoupila na doporučení z gastra a pomohl neuvěřitelně, zjistili mi alergií na bílkovinu kravského mléka, po vynechání všech mléčných výrobků se stav zlepšil o 100%. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
839
1.8.15 23:31

S dovolením se přidám, také jsem to řešila, zda to má cenu a zatím jsem nedospěla k rozhodnutí. Alergoložka mi řekla, že je to spíš blbost.. ale nevím jestli to přeci jen nefunguje a jen nemáme konzervu nevěřící paní doktorku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
275
2.8.15 05:24
@zu.syk píše:
Ahoj holky :-)
Chtěla bych se zeptat, zda náhodou nemáte zkušenost s testem potravinové intolerance, kterou dělají v Thomayerově nemocnici - viz zde případně s nějakými jinými podobnými testy (dělají je i nějaká jiná zařízení). Zajímalo by mě, jestli jste je někdo absolvoval a zda vám to nějak pomohlo. Tzn. odhalili vám při nich potraviny, se kterými máte problém, a jejich následné vynechání přispělo k odeznění některých zdravotních problémů?
Děkuji za všechny případné zkušenosti a informace :-)

To je zajímavé. Ale hrozně drahé. :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7385
2.8.15 06:55

A to jako doopravdy dneska ty testy na intolerance nedelaji i jinde? Predpokladalajsem, ze je naprosto bezne zjistit, zda pacientg timto netrpi prednstanovenim diagnozy.. taky zvazuju, ze si necham potvrdit intoleranci (cim jsem starsi, tim hure snasim mliko, nekdy ok nekdy nekalikadenni problemy)… spousta lidi v okoli tuto diagnozu ma a nikam do prahy nejezdili, to si to dr vycucnul z prstu?.CDD

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
2.8.15 07:32

Ahoj, řeším doma už delší dobu to samé, ale nakonec jsem si říkala, že pokud něco, tak si objednam intolerancni testy v lékárně. Je to jakási sada pro testování doma a stojí 2500, což je sice pálka, oproti částce v nemocnici ale skoro nic. Nicméně nemůžu se pořád rozhoupat :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4573
2.8.15 07:55

Mně to připadá jako blbost. Myslím, že potravinová intolerance se nedá jednoduše změřit detekcí IgG. A někdo na tom pekelně rýžuje. Buď nemocnice, nebo výrobci těch testů, ta cena je šílená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
719
2.8.15 08:33

Holky, probuh, to je Zadarmo! Kde vam kdy řekl ze se to platí? Co je to za hloupost? Já přišla s potizema do gastro-erentologicke poradny a z krve mi nechali napsat test na potravinové alergie, výsledky za 14 dnu jsem z CEskych BUdejovic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
719
2.8.15 08:37

Ted to ctu v tom dokukumentu, takže prosim vás, je to hrazené ze zdravotního pojištění, akorát musíte na gastronomii a tam vám dají zadanku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
275
2.8.15 12:51
@Ketty655 píše:
Ted to ctu v tom dokukumentu, takže prosim vás, je to hrazené ze zdravotního pojištění, akorát musíte na gastronomii a tam vám dají zadanku.

Do gastronomie? :-) asi na gastroenterologii, ze?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
719
2.8.15 17:07

@Lucrezia rozhodně :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu