Potřeba se vypovídat

19
9.5.21 17:34

Potřeba se vypovídat

Ahoj,

Píšu sem, protože už sem fakt zoufalá a nevím, s kým si o tom popovídat. Jsem 10 dní po porodu, který byl fakt otřesný. Začalo to tím, že mi ve středu ve 3 ráno praskla voda. Ihned jsme jeli do porodnice, kde se mi snažili porod vyvolat a porodila jsem až v pátek v 11. Celou dobu hrozné křížové bolesti a malého nakonec brali vexem. To by ale nebylo to nejhorší, pak u mě došlo k inverzi dělohy a musela jsem ihned na sál.. Takovou bolest jako když se mi ji tam snažili narvat si nepamatuju.. Takže operace, kde jsem pro ztrátu krve opakovaně kolabovala.. Pak 24 hodin na JIP a až poté převoz k malému.. Dostala jsem 1500ml krve a ještě ten stres mi nepomohl a kojení šlo dost do háje.. Nakojila jsem minimum a připadala si jak blbec.. Sestry na šestinedělí na mě koukali jak na krávu, co ani nenakojí své dítě a než mi někdo řekl ať chodím pro příkrm malý řval hlady celý den.. Myslela jsem, že doma se to zlepší, ale pořád si připadám jak neschopná matka.. Kojení šlo úplně do háje pro ten stres z nemocnice a pak nastaly další komplilace a já zas musela do nemocnice.. Myslela jsem, že si mě tam nechají.. (z pochvy mi lezl asi 10 cm čehosi, údajně se mi odlupuje sliznice) a pak už jsem i odstříkáváním vysála jen 5 ml.. Tak jsme přešli na UM.. Navíc sem pořad hrozně plačtivá.. Rozbrečí mě kde co.. Ani mi nepřijde, že bych k malýmu měla takovej cit jak mám mít.. Že ho ochuzuji nejen o mléko, ale i o lásku.. Mám úžasnýho manžela a ten mi pomáhá se vším a už i on si všiml, že jsem nějaká přepadla.. Nedovedu si představit, že budu takhle žít.. Jak. Moc se život otočil a nevím, jak se s tím srovnat.. Měl to taky tak někdo? Říkám si, že si zvyknu a bude to lepší a lepší, ale jen mi přijde, že muži dělám starost… Nedokážu se smát.. Pořád se snažím být u malýho, ale nebaví mě to.. Nevím co dělat, když spí..No děkuji komukoliv, kdo to dočetl až sem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19
9.5.21 17:38

A do jídla i do pití se musím nutit..jinak nemám ani hlad ani žízeň… A to jsem byla jedlík.. Měl to taky tak někdo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21227
9.5.21 17:44

Nechceš toho po sobě trochu moc? Jsi chviličku po náročném porodu, na tohle všechno máš nárok. Mysli teď hlavně na sebe, hodně odpočívej, kup si železo, hořčík, B a pečuj o sebe. Jak to půjde spi, jez a choď na procházky, ono si to všechno sedne neboj :hug: i ten vztah a dítětem, jen tomu dej čas. Teď jsi důležitá ty a mimi, všechno ostatní počká.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32221
9.5.21 17:49

Potřebuješ odpočívat a zotavit se. Láska k malému přijde, neboj. :hug: Hlavně si nic nevyčítej, nemůžeš za nic, co se stalo a na UM malý vyroste stejně tak, jako kojené děti. Hormony po porodu dovedou dát zabrat. :hug: Drž se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1580
9.5.21 17:53

Souhlasim s terien. A z toho, ze nemuzes kojit se vyprdni. Hlavne, ze je malej napapanej a spokojenej. Za pul roku uz zacnes s prikrmama. Na ostatni se vybodni, hlavne, at jsi ty a malej v pohode :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6622
9.5.21 18:10

Dlabej na nějaký kojení. Hlavně že jste živý a zdravý. Jsi v šestinedělí pláč je normální. A cit k dítěti? Ten přijde. Já taky čekala mega lásku po porodu, a přišla až za pár týdnů. To je úplně normální… Odpočívej, mazlete se, nic víc dělat nemusíš :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.5.21 18:12

Mela jsem to dost podobně. Ja sem teda rekla rovnou ze kojit nebudu a malé dali um. Jenže ten porod, ztráta krve, zánět, atd, pak doma problémy s jídlem, no byla z toho deprese jak prase a musela jsem k doktorovi. Byly stavy ze jsem si chtěla ublížit

• Citovat
  • Nahlásit
3828
9.5.21 18:22

Sestry v nemocnici jsou jako kojící sekta, kasli na ne. Nebud na sebe náročná, zvladla jsi toho hodne, hlavne abys měla někoho k ruce a dej tomu čas, přeji hodně zdaru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
9.5.21 18:41

Moc děkuji holky. Úplně mi to vlilo slzy do očí.. Hrozně se bojím, že to nějak podělám..hroznej stres.. Ublížit si nechci, jen prostě nevidím žádný světlo na konci tunelu… Jsem ráda, že má někdo pochopení.. Díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
9.5.21 18:44

Jen si prostě připadám hrozně neschopná.. Jak se někdo hned sebejistě dokáže o dítě postarat? Já se na něj bala první dny i sáhnout.. A teď se taky bojím, že to dělám špatně.. Navíc malý byl po tom porodu na kyslíku.. Jen chvilku ale i tak.. Skóre měl 2-8-8..tak snad je vše v pořádku..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6622
9.5.21 18:49
@Esin píše:
Jen si prostě připadám hrozně neschopná.. Jak se někdo hned sebejistě dokáže o dítě postarat? Já se na něj bala první dny i sáhnout.. A teď se taky bojím, že to dělám špatně.. Navíc malý byl po tom porodu na kyslíku.. Jen chvilku ale i tak.. Skóre měl 2-8-8..tak snad je vše v pořádku..

Podle mě to je povahou. Já jsem třeba právě ta co popisujes… Nebála jsem se, nechtěla jsem od nikoho pomoct. Nebylo potřeba. Ale já fungovala ihned po rychlém porodu… Nic si z toho nedělej, spíš je normální se bát a být nejistý…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32221
9.5.21 18:51
@Esin píše:

Musela ses hrozně bát, dej si čas se s tím vyrovnat. :hug: Malý bude v pořádku, neboj. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31810
9.5.21 18:54

@Esin
Může to být poporodní blues. Mělo by se to po šestinedělí srovnat. Krm umělým mlékem, malý vyroste a ty se nebudeš stresovat z nekojení. Hodně odpočívej. Bude to dobré.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11554
9.5.21 19:00
@Esin píše:
Jen sijenrostě připadám hrozně neschopná.. Jak se někdo hned sebejistě dokáže o dítě postarat? Já se na něj bala první dny i sáhnout.. A teď se taky bojím, že to dělám špatně.. Navíc malý byl po tom porodu na kyslíku.. Jen chvilku ale i tak.. Skóre měl 2-8-8..tak snad je vše v pořádku..

Neschopna nejsi, jen ti to v porodnici hrozne podelali. Za to nemuzes.
Zkus googlit porodni trauma a najit nejakou dulu nebo psycholozku, ktera se tim zabyva. Promluva se zasvecenym a zkusenym clovekem ti urcite pomuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
366
9.5.21 19:11

To bude dobre uvidis. Muze za to komplikovany porod a celkove ten pristup do toho rozhazene hormony a navic je tu najednou clovicek co je na tobe závislý. je to mazec ustát ale ty to zvládnes neboj. Casem na porod a vsechny komplikace zapomenes hormony se srovnaji a ty zjistís ze nikdo neni dulezitejsi nez tvoje miminko :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat