Miminko narozené ve 37.tt

270
3.5.21 09:28

Miminko narozené ve 37.tt

Ahoj holky..prosím o radu..
Ve čtvrtek se mi narodila holčička.. Narodila se ve 37.tt. Je hrozně hodná ale mám problém s tím že ona furt spinká.. Potřebuje přibrat na váze aby nás pustili domu.. Ale ona nechce skoro vůbec pít.. Ona chvíli saje a pak usne.. A to je pořád dokola.. Nevím jak ji mám budit.. Poradíte mi prosím? :,(
Už začínám být zoufalá :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6072
3.5.21 09:29

Podrbat na chodidle, na klíční kosti, pod bradou..při sání ji drbat na bradicce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8355
3.5.21 09:29

Co nejvíc vyslict, rozbalit plinku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63703
3.5.21 09:31

Simrat na krku a tvářích

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16734
3.5.21 09:40

Nemá žloutenku? Pak jsou děti hodně spavé. Já měla takového syna, bylo to kvůli tomu kojící peklo. Tyhle rady jako pošimrat na bradičce, štípnout do nožičky, vysvléknout nebo zvednout za podpažíčka do vzduchu nefungovaly a koukaly na to vyjeveně i laktační poradkyně :P Pomohl až čas :hug: Pokud na to máš elán, zkoušej po nakojení ještě odstříkat/odsát prsa. Zvýšíš si laktaci a malá toho pak na jedno, byť krátké, kojení, vypije víc. Držím palce, ať vás brzy pustí :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1931
3.5.21 09:46

@Majka6802 kromě výše uvedených rad doporucuju ji ještě mnout ušní lalůčky. Moji kluci narození 36+1 měli zloutenku, byli hodně spaví, ale ouška jim vadila ;) A hlavně dej tomu čas. Když si vypije 20ml, tak si vypije 20ml, za 2 hodiny si da zase a neboj, nabirat bude, jen to chce čas.

Příspěvek upraven 03.05.21 v 10:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
270
3.5.21 09:49

@unuděná ano má žloutenku :(
Paní doktorka říkala že to může být tím :think:
A. Po jaké době se vám to zlepšilo?
A může to být i tím že se malá narodila dříve?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16734
3.5.21 09:52
@Majka6802 píše:
@unuděná ano má žloutenku :(
Paní doktorka říkala že to může být tím :think:
A. Po jaké době se vám to zlepšilo?
A může to být i tím že se malá narodila dříve?

Nemyslím, 37tt je v podstatě už v termínu.
Dávej jí hodně na sluníčko - svléknout kaťata a vystavit před okno :palec: A když bude vzhůru, ať je na prsu klidně pořád.
U nás to trvalo docela dlouho, měsíc určitě, ale my tam ještě bojovali se zánětem pupíku v nemocnici a ten stres nepřidával mojí laktaci. Normálně se ty žloutenky do týdne, dvou, spraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2604
3.5.21 09:59
@Majka6802 píše:
Ahoj holky..prosím o radu..
Ve čtvrtek se mi narodila holčička.. Narodila se ve 37.tt. Je hrozně hodná ale mám problém s tím že ona furt spinká.. Potřebuje přibrat na váze aby nás pustili domu.. Ale ona nechce skoro vůbec pít.. Ona chvíli saje a pak usne.. A to je pořád dokola.. Nevím jak ji mám budit.. Poradíte mi prosím? :,(
Už začínám být zoufalá :(

Dávej ji hodně na sluníčko pokud možno a pořád budit. klepala jsem na bradicku a pořád na ni mluvila…budit po dvou hodinách aby se napila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14825
3.5.21 10:23

Mám ještě jeden fígl. Sice trošku drastický, ale zabírá. Dej malé, když bude usínat u kojení, mokrou vlažnou žínku na obličej. Také jsem u dcery bojovala a toto mi poradili v porodnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
270
3.5.21 10:34

@nozu a jak dlouho jsi byla v porodnici? :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16734
3.5.21 10:36

Hele neber tu porodnici jako zlo. Nechávají si vás tam proto, aby mohli kontrolovat, zda malá není dehydrovaná a zda se z té žloutenky vylíže sama nebo bude potřeba jí dát pod světlo. Ber to tak, že jsi pod dohledem. A můžeš poprosit o pomoc kvalifikované sestry, laktační poradkyni atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
304
3.5.21 10:40

Měli jsme to úplně stejně. Dcera se narodila v 37tt. Měla žloutenka a žádná z výše uvedených rád nezabirala. Chce to trpělivost. Musela jsem ji budit a v noci si dávat budík a kojit po 3 hodinách. Narodila se CS a pustili nás 5 den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
448
3.5.21 11:22

Jen ještě dodám, žloutenka není nic špatného, naopak, je dobře, že ji miminko má, je fyziologická, pomáhá tělu zvládat zátěž, bilirubin pusobí jako antioxidant, je normální, když trvá klidně 2 měsíce :kytka: sání se bude zlepšovat, uvidíš..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1163
3.5.21 11:56

Já měla dítě 37+6, taky mi nešla moc budit a při kojení usínala. Po pár dnech už budit šla, sama začala za dva týdny. Je to tou žloutenkou a ani, žloutenka bývá horší u dříve narozených dětí. Ale neboj, dávej jí opravdu hodně na světlo, vysvléct úplně do naha a každé kojení takhle na naháče přímo do okna. Já dávala k balkónovým dveřím, tak na deset minut, kdy už teda měla ledové ruce i nohy, ale pomohlo to. Když usínala u kojení, šimrala jsem pod bradou a za uchem, celkem to zabíralo. Budila jsem tedy po třech hodinách. Jestli saje jen chvíli, nemusí to vůbec vadit, moje nestála nikdy víc jak 10minut, většinou ale tak 3-4 minuty. A krásně přibírala. Neboj, určitě to zvládnete. :kytka: Základem je fakt slunit. Kdyby se ti snažili nacpat dokrm, tak odstříkej vlastní mléko a dávej po prstě nebo lžičkou. Já dávala asi týden, moje to teda nechtěla, byla už najezená a plivala to, ale prý to dodá energii na boj s tou žloutenkou a je fakt, že to ty děti spolknou i když spí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat