Nošení v šátku už v porodnici, odchod?

33
4.5.21 08:49

Nošení v šátku už v porodnici, odchod?

Ahoj, dobrý den..chtěla bych se zeptat.. Chci miminko nosit v šátku.. Mužů začít už v porodnici? Mužů jít domu už se šátkem? Nebo je nutné mít miminko ve vajíčku? Děkuji :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1771
4.5.21 08:51

Tak pokud pojedete autem, tak je to vajíčko nutnost. Pokud půjdete pěšky, klidně ho v šátku mít můžeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2589
4.5.21 08:52

Mělo by jim být jedno, jak si dítěte domů nesete. Někdo jde třeba pěšky s kočárkem. A ano, jsou šátky od narození.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
4.5.21 08:53

Moc děkuji, netušila jsem právě jestli s tím nemají nějaký problém.. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1167
4.5.21 08:54

No tak jestli půjdeš pěšky. :nevim: Už máš mimčo na světě? Zvaž taky variantu, že budeš po císaři a budeš ráda, že jsi ráda, natožpak si na dva dny starou jizvu vázat šátek. :think: Jinak v čem budeš přepravovat mimino je čistě tvoje věc. A samozřejmě teda do auta sedačka nutná, ale o tom snad příspěvek není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9112
4.5.21 09:01

Mě nikdo nekontroloval v čem dítě odnáším, ale pokud jedeš autem tak samozřejmě vajicko. V satku ti ho asi nosit nenechaji. Po porodu se ti může udělat špatně a můžeš omdlit. My jsme nesměly nosit děti ani k prebalovacimu pultu na druhým konci pokoje. Vždycky dát do postýlky a převézt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1785
4.5.21 09:08

My jsme v porodnici nosit deti nesmely, musely být ve voziku. Takže nás by to neslo, ale nevím, jak to mají ostatní proodnice. Navíc pokud je to první dítě a nemáš zkušenosti ani s dítětem ani se šátkem, nechala bych si napřed par dni na sziti s miminem a až pak bych dělala pokusy s navázání šátku. Pokud chceš fakt nosit, musíš se to naučit vázat fakt dobre, jinak tomu dítěti uskodis. Já si moc nedovedu představit, že bych ty svoje první vázací pokusy dělala v porodnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1280
4.5.21 09:12

Odnést si dítě můžeš jak chceš, ale myslím si, že v porodnici není šátek vůbec třeba. Jednak je to i nebezpečné, jak píše Janča výše, já první den při vstávání skoro omdlévala, sotva jsem došla na záchod, neumím si představit, že na sebe motám šátek. A to jsem měla jednoduchý porod bez větší krevní ztráty a zásahů. Po oddělení jim to nejspíš vadit bude taky z důvodu bezpečnosti. Já popadla miminko jej tak do náruče a šla na vizitu přes celé oddělení a docela je to překvapilo. Ne že by mi vynadali, ale říkali, že je bezpečnější vozík, kdybych upadla.
A pak, k čemu bys šátek v porodníci ráda vázala? Na bonding a mazlení je nejlepší s miminkem na naháče do postele, když jdeš do sprchy, na záchod, dáš ho stejně do vozíku. A kojit je taky praktičtější mimo šátek. A nic jineho se v porodnici nedělá. :) Já začala nosit až doma, nácvik úvazu je stejně lepší dělat před zrcadlem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21527
4.5.21 09:26

A kam ho v te porodnici chceš nosit? Tam se leží cely den v posteli :D miminko leží ve své posteli, kde má monitor dechu, chodí Dr na různá vyšetření, tebe kontrolují, navíc já třeba často behala na wc a z nej hned do sprchy, to bych mimino vazala co hodinu :nevim: domu v tom asi můžeš, pokud nepojedes autem, ale pokud je to tvoje první dítě a neumíš to poradně vázat, tak bych si nechala tyhle pokusy aspoň až budu v klidu doma, ono to není zas jen tak a tomu mini miminku špatným úvazem můžeš ublížit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31429
4.5.21 11:33

Samozřejmě můžeš dítě nosit v šátku jak uznáš za vhodné. To, co se tady v několika komentářích objevuje, že tě nosit nenechají, musíš ležet, to není žádný zákon.
Dítě je tvoje zodpovědnost od porodu (i před ním), nikdo z personálu nemocnice ti nemůže zakazovat o něj pečovat. Samozřejmě v rámci normálnosti. Ale nosit miminko v šátku, nebo v náruči je samozřejmě v pořádku :srdce: Musíš být v pořádku i ty, abys s miminem nepadla.
V autě autosedačka pochopitelně být musí. Ale není to na péči personálu nemocnice. A nemusí tl být vajíčko. Existují autosedačky od narození.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
259
4.5.21 12:44

Pardon ale mně je z některých příspěvků fakt děsivě smutno. Jak NESMĚLY nosit svoje dítě? Miminko leží ve své posteli s monitorem dechu? Probůh je to vaše dítě, zakázat vám nemůže nikdo nic. Noste ho v šátku, spěte s ním, cokoliv, na co si troufnete/co vám zdravotní stav (a hormony) dovolí. Nemocnice opravdu nemá právo vám cokoliv zakazovat ani přikazovat skrz péči o vaše dítě. Nošení, koupání, ne/mazání zadku, permanentní kojení, nekojení, spaní, mazlení i nemazlení - to je vše prostě na matce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
4.5.21 15:39

Všem dekuji za názory :) neni to moje první dítě takže vim moc dobře jaké ma naroky..samozřejmě nejsem idiot abych si vazala miminko kdyz se nebudu cítit, chtela jsem se jen zeptat jak je to primo s porodnici :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2937
4.5.21 22:30

Nech to dite v porodnici chvili lezet. Posledni mesice se mackalo v brise, tak bude rado za trochu volnosti. Nikdy nevis jak ti bude, v porodnici nechteji aby se deti moc nosili. To prece vis, kdyz uz mas minimalne jedno decko. Personal chce, aby deti byli v postylkach. Kdyz by se ti udelalo po porodu blbe a spadla bys, tak spadnes na dite, co mas v ruce. Takze tim se oni i chrani logicky prave kvuli tomu. ja se taky citila fit a fresh hnedka po akci a druhy den jak se mi zamotala silene hlava… takze mej dite v postylce a cestou z porodnice jedte domu autem/tagem a vem vajicko. Rozhodne nejbezpečnější pro dite. Jak rikam. Nevis jak ti bude. Zbytecny nejak blbnout

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2937
4.5.21 22:33

@racooon nemocnice ma svoje doporuceni a pravidla. Tam zodpovídají za tebe oni. Neco se stane a budes prvni, kdo tam bude behat po baraku s pravnikama. Pokud sestra doporuci, netahat dite do postele a nespat s detmi v posteli v porodnici, asi to ma nejaky opodstatnění. 3 dny domu to snad ta matka zvladne vydrzet, ne? Nebo at jde na revers domu prece. Vždyť ji tam nikdo nedrží. :roll: Ja ten personal fakt lituju.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31429
5.5.21 10:33

@Micaella22 jako že v nemocnici se porodem stane nesvéprávnou? Zodpovídá za sebe i za dítě sama.
Sama píšeš doporučí. Nařídit nemůže. Personál má zodpovědnost za poskytnutí zdravotní péče. Osobní zodpovědnost má zakladatelka. Nemůžou ji přikurtovat.
Stejně tak zodpovědnost za miminko. Náleží zákonnému zástupci, zpravidla rodiče. Nikoli nemocnici. Ani dvě hodiny, ani 3 dny, vůbec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat