Pravidla na používání tabletu pro děti

370
25.12.19 06:53

Používání tabletu - pravidla

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jaká mají Vaše děti „pravidla“ pro používání tabletu. Máme tři děti (8,5 let, 5,5 let a 3,5 let). Včera dostaly pod stromeček tablet. Jeden, dohromady. Chtěla bych nastavit nějaká pravidla, aby na něm neseděli pořád. Často po nás chtěli půjčit telefon, že si budou pouštět písničky. To mi nevadí. Bojím se, aby se nám nezvrhly hry a sledování pohádek.
Děkuju za rady. L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5753
25.12.19 07:25

Syn (6) má hodinu denně, potom celkem dobrovolně odevzdává. Dá se nastavit dětský zámek - po navoleném čase se vypne, můžeš bloknout nějaké stránky atd. atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40352
25.12.19 07:37

Kluk ho dostal v 6.5 letech. Žádná omezení nemá. Ale máme pravidlo, že musí mít udělané některé věci do školy, než přijdu z práce. Omezení by nastalo ve chvíli, kdy by u něj seděl celé dopoledne. Ale s kamarády chodí ven pravidelně.
Naopak mi přišlo hrozný, když k nám lezly děti, kterým ho rodiče omezovaly. Kluk jim pak třeba řekl, že se jde chciliz ven na hřiště, a ony že se nikam nejde a budou hrát. Takže jsem jim po nějaké době musela vysvětlit, jak to bude u nás fungovat. Jediný, kdo to nedělal a chtěl. chodit ven, byl chlapeček který rovněž nemá žádné omezení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2268
25.12.19 08:54

Holky teda nemají tablet, ale mají k dispozici pc a mobil.
Starší (12) si na počítači dělá věci do školy, tam má přístup bez omezení, na mobil se dostane až po večeři, kdy má dovoleno hodinu až hodinu a půl. Většinou si píše s kamarády a poslouchá písničky na youtube. V osm se ji mobil vypne a zapne se ji zase až ráno s budíkem.
Mladší (6) si půjčuje můj mobil, nemá žádný daný čas. Půjčuji jí ho, když si řekne, pouští si na něm youtube. Dlouho u toho nevydrží, po půlhodině mi ho vrací a jde se věnovat něčemu jinému. Několikrát do týdne ji beru k počítači, kde se učí základy jak s ním pracovat, chodíme na různé dětské stránky, kde plní úkoly apod. Na pc je vždy se mnou. Zrovna včera mě příjemně překvapila, zvládla si stáhnout obrázek (omalovánku) a vytisknout ho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.12.19 09:12

U nás hodina denně když jsou dobré známky a uklizeno a pomžou s něčím a poprosí tak můžou dýl, ale většinou jim ta hodina stačí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57551
25.12.19 09:56
@vykyluci píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jaká mají Vaše děti „pravidla“ pro používání tabletu. Máme tři děti (8,5 let, 5,5 let a 3,5 let). Včera dostaly pod stromeček tablet. Jeden, dohromady. Chtěla bych nastavit nějaká pravidla, aby na něm neseděli pořád. Často po nás chtěli půjčit telefon, že si budou pouštět písničky. To mi nevadí. Bojím se, aby se nám nezvrhly hry a sledování pohádek.
Děkuju za rady. L.

Předpokládám že je s androidem, tedy google účet. Pokud zaregistruješ na jejich jméno, zadáš skutečný věk, tak nezbyde nic jiného, než současně zavést Familylink rodičovský dohled. Tam nastavíš časy, jak dlouho je max denně můžou používat celkově, limit na jednotlivé apky a večerku a ranní otevírací čas.
Naši paří na mobilech, mají ve všední den na hry min, celkově mobil hod ( whatsapp, spotify, vyhledávání…)
O víkendu na hraní 2 hodiny, celková doba používání 3h.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7500
25.12.19 09:58

U nás 9leta si na tablet nevzpomene celé týdny, pak má chvíle kdy třeba několik dní po sobě tablet má třeba na 2-3hod na hry nebo pohádku.. na mobilu jen poslouchá hudbu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
216
26.12.19 15:18

Pres tyden nemuzou pouzivat ( jen nektere stranky), ale o vikendu maji neomezene pouzivani. Take podnikame vylety a ruzne programy, takze to neni, ze cely vikend u toho sedi. Pri cestovani taky neomezene. Jinak maji blokle nektere stranky jako Youtube a podobne stranky. Potom jsou stranky, ktere muzou pouzivavat i pres tyden jako knihy nebo hry, ktere jsou vzdelavaci do skoly, jako matika, nasobilka, cteni slov atd. U vas, kdyz mas 3 deti by jsem zavedla cas, at je to spravedlive vedene a starsi delsi dobu pouzivani nez mladsi. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5110
26.12.19 15:23

@vykyluci syn ho dostal letos k Vánocům také a je mu 5,5. Nyní ho má absolutně volně k použití, protože chci aby se ho sám nabazil dle libosti. Po prázdninách asi nastavíme pravidlo hodinu denně. Jo a jedno pravidlo máme už teď a to že půl hodiny před spánkem ho musí položit. Zatím ale vypadá celkem v pohodě že je na něm třeba 15-20 míň pak ho položí a jde si hrát s jinými hračkami, které dostal a zase za hodinu a půl se k němu vrátí apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.12.19 20:15

@vykyluci my s hranim bojujeme uz od 5 let. Cim je starsi, tim se mu ale delka hrani prodluzuje. Driv mu stacila treba hodka za 3 dny. Ted skoro v 7 letech mame pravidlo…kolik hodin dany den pari, tolik dni parit pak nebude. Jelikoz me uz dost vycerpavalo ho nutit, aby to vypnul. To byly vzdy boje. Tak si proste muze hrat jak dlouho chce, ale jak jsem psala, kolik hodin u toho sedi, tolik dni nic. Jako funguje to docela. Samozrejme obcas nastane vyjimka, ze treba jsme na dlouhe navsteve, tak mu ho po case dame atp. Nebo to obcas zkousi jen tak v neparici dny a kdyz je hodne neoblomny, tak toho vyuziji a necham ho uklidit treba pokoj a za odmenu mu chvilku dam. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama