Používání tuku a olejů

43
24.8.05 13:47

Používání tuku a olejů

Milé maminky,
napište mi, prosím, od kdy jste při vaření začaly použítat tuky, oleje, másla atd. V knížce o zdravé výživě píšou, že rostlinné tuky nejsou pro děti vůbec vhodné. V kuchařkách pro mimina je používají. Přiznám se, že z toho mám trochu zmatek. Synovi je 9,5 měsíce a chtěla bych mu už vařit i něco jiného než jen zeleninové polívky, ale nevím jestli to není ještě brzo.

Díky
Klarisa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

483
24.8.05 19:36

Ahoj Klariso,
mam stejne stareho syna a do zeleninovo-masovych obidku mu davam trochu oleje. Nejdriv sem zkousela olivovy, ale je moc chutove vyrazny. Pak sem slysela v tv doktorku mluvit o tom, ze repkovy olej je na 99 procent stejne kvalitni a nema ten „ocas“ a je pro miminka tedy nekdy prijatelnejsi.
Muze se davat i normalni maslo, margarin moc ne.
Tak pa a dobre chutnani! :)
Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
24.8.05 20:45

Ahoj,
také přdávám do zeleninových příkrmů olej, tak lžičku olivového, Anetce nevadí. Ale můžeš ho nahradit třeba slunečnicovým. Jednou týdně dám místo oleje stejné množství másla.
Silvie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258
24.8.05 22:10

ahoj

:D Ahojky, mému malému je také 9m a teprve teď mi konečně začal papat zeleninku v podobě polívek. Sice nemá rád kousky, protože neví co s nimi a tak mu to mixuji, ale jsem šťastná, nemohla jsem ho na zeleninu naučit a teď ji baští, a přidávám do ní tak půl lžičky slunečnicového oleje a nic se neděje, papá to dál.Jinak jsem zkusila i Hipp příkrm zeleninový s krůtím masem a po rozmixování to baštil hned, bylo to i dobře ochucený, tak to musím zkusit uvařit, protože kupovat skleničky mi přijde moc drahý.......

pa pa Janina a Tomášek 9m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama