Jak trávíte čas s 8t miminky?

169
24.8.05 10:24

Jak trávíte čas s 8t miminky?

Ahojky,
Moc ráda bych se dozvěděla, jak trávíte/ trávili celý den se svými 8týdenními miminky. Jelikož jsem doma až do 5večer sama, máma s malou na sebe hodně času a snažím se si sní co nejvíc užít, ale někdy to poste nejde. Nemáme žádný až tak rytmus, pokaždé je to jiné. Ráno Julinka vstává kolem 6 a do osmi ležíme v posteli a něco ji povídám, aby se smála, pak papání-přebalování a zase na ni mluvím, po chvíli ji to přestane bavit a tak před ní pověsím hračky. Kouká na ně asi 15min. a pak začne mrčet. Je něco kolem 9 a buď jsem trochu vyspaná a jdeme ven nebo se ji snažím uspat doma. Jak kdy to zabere. Když ne a má ještě jakž takž náladu, vyrážíme na procházku. Mezi tím zase PP(přebalování papání).Kolem 12odpoledne PP, pokud je malá veselá, zpívám ji a povídám. Je-li protivná chodím s ní a ukazuji ji náš byt a kde co. Pak ji zkouším položit. Jsou asi 2hodiny, Opět PP a položím ji doma do kočárku, zavěsím nad ní hračky nebo ji položím pod hrazdičku. To chvíli zabere. Jsou 4 a my se chystáme ven, naproti taťkovi a do obchůdku. Je kolem 6, popovídáme si s Julčou a taťkou, koukneme na MASH, vykoupeme malou, PP a po zprávách se ji snažím uložit ke spánku.
Je to náš přibližně každodenní program, protože netuším, co jiného nebo jak jinak bych měla dělat. Jestli tím, že ji vedle sebe položím(nemá až tak ráda nošení na rukách, jen sem tam pohoupat) pod hrazdičku a koukám na net, telku či něco čtu, se ji málo věnuji.
Někdy nechodíme ani ven, když prši a je škarede(což, je skoro pořád). To jsem pak mrzutá i já.

U prvního se maminky vždycky učí, jen netuším, zda-li se učím správně.
Jak jste na tom vy s malými miminky?
(trošičku jsem se rozepsala, pardon :oops: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

420
24.8.05 10:34

Gabčo, ty máš štěstí, že Julinka souhlasí s ležením 8) … já jsem trávila čas s miminkem podobně, jen bez těch hrazdiček a pokládání do postýlky. 8) Naše malá chtěla pohyb (akční mimino), takže jsem s ní ještě musela různě cvičit apod., ale jinak si myslím, že snad ani nic jiného, než co s Julinkou děláš, dělat nelze? :?:
No třeba se ozve nějaká maminka s jiným receptem, sama jsem zvědavá! :arrow:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
79
24.8.05 10:46

Ahoj,

taky mám podobně starou holčičku a kladu si naprosto stejnou otázku. Snažím se vypozorovat, jak se cítí a jak reaguje. Ale je to metoda pokusu a omylu, zdá se mi :lol:

Brzy ráno kolem 5:30 PP, pak obě ještě dospáváme (pokud není jinak) - ona v postýlce a já naproti v posteli. Po 3 hodinách máme velkou ranní toaletku s papáním. Je to takový rituál - převlíkání, mytí, čištění všech dutin a mazání. Cvičíme na bříšku.

Po jídle a odříhnutí si ji po:,–(ím blízko sebe do autosedačky; má zde navěšené nějaké hračky a pouštědla hudby (zpíváme, povídáme, mezitím chováme). Když vidím, že se šmudlikuje v obličeji a začíná být mrzutá, dám ji spát do postýlky.

Pak po spaní PP a vyrážíme ven, pokud vyloženě neleje. Oběhneme obchůdky. Vrátíme se PP a pak přijde taťka a vezme si malou ven, nebo si zase hrajeme v sedačce.

Kolem 19:00 koupání nebo velká toaleta, papání a spinkání do postýlky. Pak asi půlhodinové vztekání nebo škytání..... a spinkáme.

Abych stihla i něco já, píšu si seznam činností na každý den :lol:

Pokud se najde zkušená maminka poradkyně na emimču, tak prosím o případnou kritiku či náměty.

Pěkný den.

Greta a Lotka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
695
24.8.05 12:07

Ahoj holky,
mam stejne stare mimco-klucinu. Z postele vylezu casto az kolem 8-9hod, ja to musim po tech nocnich prestavkach dospat. Takze tehdy teprve zaciname zit. Cvicime na brisku nekolikrat denne po prebalovani. Casto se mi stava ze usne po kojeni, takze nemusim resit jak ho zabavit. Kdyz potrebuju na necem doma pracovat a malej bdi, nechavam ho na dece aby si broukal a pozoroval medvidky a jine hracky kolem sebe. Na prochazky nechodim denne, nekdy staci pry i otevrene okno. Vzdycky kdyz se probudi popovidam si s nim a pochovam ho, kdyz nechce lezet a chce se porozhlednout. Po te pate hodine prichazi manzel a ten ho hned prepadne a snazi se ho rozesmavat. Taky jsem zkousela mu zpivat (nasla jsem tady na emiminu texty pisnicek v sekci Tato, mamo pojd si hrat!).
Ale muj problem je, ze mam doma v nasem dome porad hodne prace. Kdyz ne uklizeni, tak vareni a taky si chci neco procist na Netu. Porad mam pocit, ze seznam cinnosti na dany den jsem opet nestihla. Taky jsem si Net zacala zakazovat, zkusila jsem se registrovat na Fly Lady (viz nektery z poslednich denicku tady na webu) a musela jsem to zrusit, protoze tento system udrzby domacnosti mi jeste nevyhovuje.
Taky si porad rikam, jestli se ten muj chlapecek se mnou nenudi pres den. Ale nastesti jeste cast dne prospi. Do budoucna si chci poridit knizku, kde budou tipy na hry podle veku ditete, abych mela inspiraci. Piste svoje tipy, jak hry pri starostech o domacnost a svuj minimalni osob.cas zvladate.
Ahoj, Marki

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
24.8.05 12:16

Ahoj holky,
sory, ale asi budu trošku hnusná!
Co řešíte. Děti v tomto věku potřebují hlavně jíst a spát. Buďte rády za hodná dítka, která spí a choďte ven, čtěte, když mají děti chuť, tak se s nima mazlete… Ale hlavně jim dopřejte hodně spánku.
Jsou ještě maličcí a zatím máte spoustu času na sebe - s časem na sebe to bude postupně jenom horší.......
Já jsem chodila hodně ven na procházky (i za deště - to mi holky bezvadně spaly) a taky jsem na zahradě četla noviny, časopisy, okopávala....... Najde se spousta věcí. Je pravda, že v tomto věku holky jenom jedly a hned zase usnuly.....

Nebojte, budou postupně stále aktivnější, ale moc si neříkejte, ať už umí tohle a tohle… To si moc neužijete přítomnost a je to škoda......
Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
868
24.8.05 13:17

...

ahojte,

já myslím, že to máte fajn rozvržené a miminka se nenudí :lol:

Jen tiše závidím, jak jsou ti vaši mimíci hodní :oops: My jsme ve 2 měsících ve dne v noci jen řešili prdíky, což teda moc radostné nebylo :roll:

Tak ať vám to vydrží! :wink:

Peťula + Pavlík

http://tickers.TickerFactory.com/…f4c1/age.png

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1089
24.8.05 14:15

Ahoj holky,
je jasný, že se chcete svým miminkům věnovat, to je pochopitelné, co jiného taky…Ale jim opravdu stačí mazlení, můžete to spestřit leporelem či knihou (já sem svému malému synáčkovi četla nahlas např i Medvídka Pú, je to úžasně vtipné), hrazdičky ho nebraly, takže sem v době jeho spánku chodila na dlouhé procházky, když nespal, většinou se choval, později to bylo trooooošičku lepší, pak to kojení, u přebalování jsem občas provedla masáž, to se společně se zpěvem dětem hodně líbí… ale určitě je taky nechte hrát si samotné (pokud jsou ochotny), kolem rozestavte věci a minimálně se na ně koukají… obměňujte hračky na hrazdičce, pokud to jde…
Taky si můžete dát mimi do autosedačky a u toho vařit nebo dělat něco jiného, když na ně u toho mluvíte, je to super…

Pak bych také doporučila např plavání pro kojence (do vaničky), já si teď sehnala pro mladší dceru cvičení pro mimi od tří měsíců, domluvte se s ostaníma maminkama na procházky, setkání…Nemusíte se dětem přeci stále jenom věnovat, ony to taky potřebují vstřebat, rozhodně je nezanedbáváte, když je chvíli necháte pod hrazdičkou (moje dcera to miluje, ale musím jí sundat plínku, alespoň tak větrá..)

Taky jsem se nějak rozepsala.....

Tak si taky trošku užívejte i Vy!!
Theo, Kryštof 23m, Julie 4m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
860
24.8.05 15:55

Ahoj holky,
tedy fakt vám závidím hodná miminka, to moje chodí spát kolem 22-23 hodiny a vstává kolem 6.-7. ráno. Jedno kojení v noci v půl 3 a to trvá vždy 2 hodiny než mi usne…
naše beruška se jinak chce jenom chovat nebo něco dudat. Pravda začíná sice už pozorovat a poslouchat, když jí povídám, ale moc dlouho to v klidu nevydrží. Takže když se nechová nebo nedudá, tak brečí.
Uklidní jí i kočárek, ale já to taky nevydržím celý den… :wink:
No jsem unavená a pořád bych spala…takže se těším až mi trosku ta moje princezna povyroste.
Přeju hodná a zdravá miminka
Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Radina
24.8.05 16:03

Čauky Kleri. Jako maminka dvou dítek ti musím říct, že před tebou s obdivem smekám, kolik času holčičce věnuješ, ale věř, že si tím pleteš sama na sebe bič! Možná ne, třeba se pletu, ale kamarádky co se takhle intenzivně věnovaly miminkům, si časem začaly stěžovat na to, kolik mají na sebe málo času a jak na nich děcka visí. Brávaly je i na záchod, nemohly odejít z dohledu. u obou dětí jsem dala na rady zkušenějších a neměla je pořád u sebe, nechávala jsem je aby se učily samostatnosti už od malinka. Oba jsou hodní a dost soběstační (na svůj věk). Když potřebuju, holčička se dokáže sama hrát i dvě hodiny. samozřejmě že z bytu od ní neodcházím. Držím ti pěsti při výchově. Lásky je potřeba hodně, to ano, ale nic se nemá přehánět.

• Nahlásit
  • Citovat
169
24.8.05 18:01

Naše Julinka není až tak hodné dítko, je to čertidlo, má své dny a ne a ne usnout, je protivná, trápí ji prdíky ..atd. Ale někdy se to úplně otočí a prospí celý den(což se zatím stalo jen asi 3×). U nás pravidelný rytmus nehrozí :? a když, tak se opakuje max. 3-4× do týdne. Jsem ráda, že se naší malé věnuji tak akorát, občas ji trochu ošulím a hraje si sama, ani neví jak. :) A já mám chvilku sama pro sebe. Ven chodím ráda, pár maminek potkám, ale nejsem ten typ, který se pořád seznamuje. Do plavání budeme určitě od třech měsíců chodit, už se moc těším, protože máme obě rády vodu. Má ráda můj hlas, u čteni mi dlouho v pozoru nevydrží :roll: . Spíš se ji líbí, když před ní držím medvídka a zpívám ji písničky spolu s cd (manža mi vypálil mp3 asi 200 písniček z pohádek+říkanky, dobrá věc).

Je pravda, že každé dítko je jiné, ale jsou naše! :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
24.8.05 19:39

Ahoj Kleri,
u knížky asi ještě opravdu dlouho nevydrží - ale i krátké čtení stačí na to, aby si zvykala na knížky. Zkus si jí třeba položit na břicho a jenom jí broukat, povídat básničky, co si pamatuješ a nebo jí jenom něco vykládat - ráda uslyší Tvůj hlas.
Pokud nemáš hrazdičku, na autosedačku se toho dá taky navěšet (hračky, barevné šňůrky, kolíčky…). Např. dcerka měla ráda, když jsem jí pověsila lampión nad postýlku a ze spodu jsem vyrobila barevnou kytku. Hrozně se jí líbil, když se otáčel. Nebo stačí třeba kulatý a barevný - zkus si pod něj lehnout a uvidíš… Nebo rozsvícené světlo - zvlášť pokud máte nějaký zajímavý tvar. Maňásci na ruku taky docela zaberou......Úspěch měli i medvídci zavěšení od stropu - máme trámy, takže to nebyl problém.....

Teď to ještě dlouho nevydrží, ale opravdu se to bude jenom zlepšovat… :D
Pavla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama