Povídám. Poradíte?

5
21.5.04 08:57

Povídám. Poradíte?

Ahojte holčiny, poslední dobou se topím ve smutku a vlastně i bezradnosti a byla bych ráda, kdyby mi některá napsala svůj názor a tím mi třeba i poradila. Čtrnáct měsíců se s manželem snažíme o miminko. K lékařce (kasické gynekologické středisko) chodím pravidelně, o svém neotěhotnění jsem jí řekla asi už po šesti měsících snažení. Její reakce - no, šest měsíců nic není, to máte šest ovulací, šest nadějí - přijďte později. Po osmi měsících ve mně svitla malá naděje. Měsíčky se mi zpozdily, testy těh. mi však vyšly negativní a tak jsem po 45 dnech zpoždění zamířila opět k lékařce. Když slyšela, proč jdu, tak ihned vyslovila zprávu - jste jistě těhotná!!! Pak mě vyšetřila a pak prohlásila (zcela v klidu), že mám pravděpodobně mimoděložní těhotenství. Vzala mi krev a až budou výsledky, tak se uvidí. Mezičas jsem věnovala pátrání po informacích o mimoděložním těhotenství. Získané informace mě asi docela vyděsily.
Výsledkem testů bylo mé netěhotenství. Přiznám se, že vzhledem k předpovídanému mimod. těh. se mi asi docela ulevilo. Doktorka mi řekla, že mám zvýšenou hladinu hormonů (prý to nic není) a opět mi doporučila čekat. Vzhledem k tomu, že mám letos 30, požádala jsem ji, zda bychom přece jen nemohli s manželem podstoupit nějaké vyšetření apod. Nakonec souhlasila, manžela poslala na spermiogram a já jsem dostala příkaz polykat tabletky se jménem Clomhexal.
Spermiogram vyšel dobře - máme „Normospermie“, ale ani po třech měsících s tabletkami děťátko nemáme.
Teď už je to tedy nějakých čtrnáct měsíců intenzivní snahy. Když se to nepovedlo ani minulý měsíc, zašla jsem opět za lékařkou. Řekla mi, že vzrušovat se kvůli neotěhotnění bych se měla až po dvou letech, ale všechny mnou zjišťované informace hovoří jinak.
Na mé naléhání mi nakonec dala na výběr:

• buď ať si zajdu do centra pro léčbu neplodnosti - pokud tak spěchám
  • anebo prý mám zkusit tento měsíc polykat Utrogestan.

Poraďte, prosím, co mám udělat? Po miminku toužím hodně, už se to vše začíná promítat i na psychice - přemýšlím, co bude lepší. Nevím. Vyšetření mi paní doktorka neudělala vlastně žádné. Zkusit to ještě jeden měsíc anebo neztrácet čas a jít jinam.

Vím, že vyřešit mé trápítko žádná z Vás nemůže, ale říkám si, že mi možná Vaše rekce pomohou.

Miriam

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
21.5.04 09:27

Ahoj miriam seber se hned a jdi k jinemu lekaři očividně ti dava na jevo že to bude v klidu.Mx se snažíme už 7 let a pořad nic.V loni jsem otěhotněla po6 letech abohužel nedopadlo to dobře no a je to zase rok a nic.Ted jsem nedostala ms příznaky tehotenství mám no tt nic jeden ano a 2 ne tak opravdu bud v klidu uvidíš že to zabere,ale vyměn lekařku pááá…havlička z matysků

• Nahlásit
  • Citovat
2773
21.5.04 09:57

Miriam, jak už psala „naše“ havlička, OKAMŽITĚ si najdi jinou doktorku nebo doktora!!!! Její přístup je neuvěřitelný. Kdyby takto reagovala na sdělení dvacetileté holky, dobře, ani tak na to nemá právo, ale ty už na to asi nemáš destet patnáct let, že jo.
Až u toho nového doktora budeš, nech si udělat všechna vyšetření, co půjdou - krev (hladiny hormonů), ultrazvuk (cysty, srůsty…), trvej na všem co lze udělat.
Můžeš v mezičase zkusit nějaké přírodní podpůrné preparáty- Sarapis, Gynex, kys. listovou nebo rovnou Calibrum Baby Plan nebo něco obdobného, fungují prý taky čaje - VZ směs, čínská medicína, tinktury z pupenů… možností je dost.
Přeju brzké //
Hajinka od Matýsků

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Dia
34
21.5.04 09:59

Ahoj Miriam,

souhlasím, že bys měla změnit doktora, protože ten pocit, že to někdo prožívá s tebou je strašně důležitý!! My jsme se snažili přesně 16 měsíců po vysazení antikoncepce, teď jsem 7 tt a taky už jsem tomu moc nevěřila. Moje doktorka mi řekla, že za každé 3 roky, co užíváš HA se tělo potřebuje půl roku čistit… Já ji brala skoro 9 let, takže u mě to celkem odpovídalo. Další důležitá věc je, že jsem dost často marodila se zánětem močového měchýře, což způsobuje různé blokády důležitých orgánů a to samozřejmě může mít taky vliv. Zkoušela jsi třeba cvičení podle Mojžíšové? To by mělo uvolnit právě ty blokády a znám spoustu holek, co jim to pomohlo - hlavně taky po psychické stránce. Pokud bys chtěla, můžu ti dát kontakt na bezvadnou rehabilitační sestru, která se tímhle zabývá a je fakt perfektní. Tak nesmutni a věř, že se to už brzičko povede!!!
Denisa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5
21.5.04 12:15

Děkuji, za Vaše reakce. Potěšilo mě, že jste se mi ozvaly. S manželem si o všem, co se děje povídáme, on mě podporuje, je ochoten podrobovat se vyšetřením, je však fajn slyšet slova holčiček, které jsou (anebo byly) na tom podobně.
Jen tak mimochodem: Při zmínce o kyselině listové jsi mi Hajinko připomněla, jak jsem si informaci o ní našla na netu a jak mi pak na mou žádost o recept na ni (bez něj mi ji nechtěli v lékárně prodat) řekla paní doktorka, že tu není třeba užívat, když nejsem těhotná a recept mi nenapsala.
Holky děkuji, dodaly jste mi odvahu, abych už nečekala a zavolala jsem do centra, kde nám dělali spermiogram (Fertimed) a tam nás objednali na 2.6. Musím však ještě zajít za tou svojí doktorkou, aby mi dala doporučení (v centru jej chtějí).
Mám v srdíčku zase o trošku víc naděje. MOC DĚKUJI. Určitě Vám napíšu, jak jsem dopadla.
Miriamka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
21.5.04 12:48

Ahoj, Miriamko.

Změň doktorku co nejdříve. :! Její přístup je fakt divný a její informace nejsou nic moc. :roll: Podle toho, co jsem našla na netu i toho, co mi říkala moje doktorka, by se kyselina listová užívat měla nejen během prvního trimestru, ale dokonce už zhruba 2 měsíce před plánovaným otěhotněním. Výrazně totiž snižuje vznik rozštěpových vad u mimísků a je potřeba tělíčko na mimíse předem připravit. Mě ji předepsala úplně samozřejmě, ani jsem si jí o to nemusela říkat. Užívání dalších vitamínů prý není tak nutné, pokud je ve stravě dost ovoce a zeleniny, ale listovku mám polykat.

Hodně štěstí přeje Dáša (taky od matýsků)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2773
21.5.04 13:18

Miriam, změna doktorky už je myslím bez debaty 8O. A k té kyselině - je to vlastně vitamín řady B, a je volně prodejný, bez receptu :! . Je dobré ho užívat, jak píše Dadunka :lol: , a je i součástí těch „mateřských“ vitaminových komplexů. Od té doktorky prchni, jak nejrychleji to půjde. Pokud napíšeš, odkud jsi, děvčata ti tady určitě poradí někoho schopného v místě tvého bydliště. :wink:
H.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.5.04 13:50

Ahoj Miriamko, jen tak jsem po dlouhé době nahlédla, dobrý doktor je opravdu důležitý.ale z vlastní zkušenosti psychika je možná ještě důležitější.
My jsme se o mimi snažili rok,je mi 31 a tak mě doktor hlídal od samého začátku, když jsem mu oznámila, že bychom si s manželem mimi přáli. Po půl roce provedl ultrazvuk, zkontroloval průběh ovulace vše Ok, přesto mi doporučil na 3 měsíce Clomhexal a když se ani po těch 3 měsících nezadařilo napsal manželovi doporučení na spermiogram a jak se ukázalo tam byl zakopaný pes, podle doktorů šance na přrozenou cestu 0,0 něco %, bylo to před vánocema a tak mě to dost vzalo, ale hned jsme začali dělat všechno proto, aby jsme spermiogram zlepšili, už jsem to tu v nějakém příspěvku popisovala… bylo toho hodně včetně oné metody paní Mojžíšové. Mezi svátkama jsme pak navštívili Centrum asistované reprodukce a dohodli se na dalším postupu, za cca 2 měsíce kontrolní spermiogram a když ani ten nedopadne, umělé oplodnění…A jak myslíš, že to všechno dopadlo, spermiogram se sice zlepšil o 100%, takže naše šance byla 0,5něco%, a tak jsme podepsali přípravu a termín na umělé oplodnění, oba jsme se s manželem uklidnili, měli jsme řešení a asi10 dní před zahájením aplikace hormonálních přípravku jsem zjistila, že jsem //.
Dnes jsem v 16tt a musím zaťukat, zatím vše OK. V pondělí mě čeká Tripletest a tak mám trochu obavy… ale určitě vše dobře dopafne a nám se v říjnu narodí zdravé mimi.
Přeju i Vám hodně štěští a pevných nervíků - určitě je budete potřebovat a hlavně brzy krásné a zdavé miminko…
Kráčměrka

• Nahlásit
  • Citovat
297
21.5.04 15:12

Ahoj, holky!
Já bych jen k té kyselině listové. Jako „Acidum folicum“ od firmy Léčiva je skutečně na předpis - občas se dají v lékárně ukecat. Ale mně ji psala praktická doktorka, když jsem jí řekla, že se chceme snažit o mimčo.
Volně prodejná je jako „Bioaktivní folic“ od Pharma Nord.
Zdravím a přeju brzy krásná a zdravá mimča.
Petra a Berušátko 33.tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2773
21.5.04 15:18

Petulko, já si koupila v lékárně kys. listovou pod názvem Follico Happo, nebo tak nějak :roll: :?: (já to mu říkám happy folikulíky :-DDD) bez předpisu. Normálně jsem jen řekla, že chci kys. listovou, a nikde se nad tím nepozastavili :). Takže to určitě jde :wink:
H.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
157
21.5.04 15:20

Ahojte holky,
jenom sem nakukuju. Ta kyselina listova je nejlepsi ze zeleniny primo. Vsechno co je zelene ji obsahuje - hlavkove salaty, brokolice, spenat atd. Zkus bastit misto prasku hodne tuhle zeleninu! A hodne stesticka!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
21.5.04 18:26

Ahoj Miriamko,
hele vydrž :wink: .....tedy aby to nevyznělo blbě - doktorku bych měnila :evil: . Já už jsem teď u 3 gynekologa. Můj první - byla doktorka, od té jsem po prohlídce šla v předklonu a bylo mi blbě ještě den poté :cry: .
druhý doktor mě také nenadchl, sice vyšetření OK, ale když jsem si dovolila po 2 letech otravování říct, že dnes bez doporučenky do prsní neodejdu,t ak jsme se také rozešli, ale tu doporučenku jsem měla :P .
Teď jsem u posledního, a ten je fakt super. Jsem u něj přes 5 let, Jedla jsem taky Clomhexal, ale tělo se probralo až po 5 měsísch a zvýšené dávce.

Když bereš Clomhexal, měříš si k tomu BT? To by se dalo poznat, jestli ovuluješ a dávka ti stačí nebo ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9
22.5.04 16:19

Ahoj Miriamko, určitě souhlasím se všema, co ti radí změnit doktora. Tahle paní doktorka má očividně zvláštní přístup. Zaráží mě to, že ti řekne, že máš zvýšené hormony, ale je to O.K. Záleží na tom, jaké hormony to jsou, ale většinou to není O.K. Měla by ti všechno vysvětlit.
A po třícítce není čas otálet, to je fakt. U mladých holek se zjišťuje příčina zpravidla po roce, u starších už po 6 měsících, ale určitě ne déle. Utrogestan by měl podpořit uhnízdění oplodněného vajíčka, zejména jestli máš málo Progesteronu. To se právě zjistí horm. vyš. z krve. A na to právě chystám. A od příštího měsíce asi začnu s Clomhexalem. Kys. listová ale i ostatní vitamíny papkej co můžeš, nevím jestli už se někdo tady zmínil, ale dobry jsou vitamíny pro těhulky. Jsou prakticky na všechno. A to cvičení od Mojžíšový je taky super. Vím, že je těžký na to nemyslet, ale psychika je mrcha. Zkus se od toho odprostit. (Mě to moc nejde). Stres dělá holt svoje. Zkuste s manžílkem přes léto ňákou prima dovču, třeba se to povede. Mimochodem od března se dost rodí (dovolenkový miminka).Alespoň v naší porodnici. Přeju hodně úspěchů ve snažení a brzo //. Čertík

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
23.5.04 11:13

Ahoj Miriam!K otázce doktora se nebudu vyjadřovat,je na tobě jestli máš kam odejíít a jestli chceš(u nás je problém se zaregistrovat u doktorů)!Kyselinu určitě i nějaké vitamíny pro těhotné!Ja koupila KL -FORTE od NATURVITA a.s.VESELÁ ca 40Kč bez předpisu.Jinak ti radím se podívat tady na eMIMINU -Neplodnost-Domělá neplodnost -může ti to pomoct zjistit kdy máš ovulaci a kdy máte nejlepší šanci otěhotnět!! Ještě lepší článek najdeš na www.rodina online -dej bříška -početí-symtotermální metoda 1 až 3 !!!Najdeš tu hodně otázek a odpovědí na to jak počít dítě!Je to legrace, ale ve 29 letech se to teprve dovídám(podrobně)!Také se snažím po zamlklém těhotenství v minulém roce.Vitamíny ti pomohou připravit tvé bříško jako pokojíček pro miminko!!!Tak vám všem i sobě přeji hodně štěstí a co nejdříve mimi v bříšku :D !!!Pá Hanka!

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
24.5.04 10:52

Ahoj Mariam , držím ti moc a moc palečky , já bych také změnila lékaře.
Zkuste se více uvolnit a mislet spíše na to jak je vám spolu příjemně , někdy i stres může mít za příčinu , že nemůžeš otěhotnět . Nevím to sice z vlasní zkušenosti ,ale od máminy známé ,ta se o mimi snažila 5 let , než jí doktorka poradila to samé, teď maj 9 letou holčičku . Nechci vyzvídat ,ale nepijete čí nekouříte i to může mít za příčinu dočasnou neplodnost . Dokonce přílišné kouření manžela čí tebe může vést k potratu a dokonce mimi je výce náchylné na sindrom náhlého úmrtí. :( To vše jsem se dozvěděla od lékaře,když jsme s manželem přišli o miminko .Ještě jednou držím palce a napiš ,až budeš budoucí mamina .
Niky

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama