Reklama

Povinná školka 2?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

scarlet1988
Povídálka 32 příspěvků 12.01.17 10:38
Povinná školka 2 ?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak je to tedy od letošního roku stou povinnou skolkovou docházkou. Vcera mi ředitelka ve školce řekla, že už to platí od 1.1.2017 a tím pádem máme už vybraný rodinný důvody do konce roku skrz které byla naše malá v úterý doma. Koukala jsem včera na ni jak tele, protože všude čtu, že by to mělo platit až od září 2017.dekuji za odpověď jak to máte ve školce vy :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1048 příspěvků 12.01.17 10:48

Tak o tom jsem rozhodně nic neslyšela, že by byla povinná. A jak jako, že máte vybrané rodinné důvody. Jako, že nemůže zůstat jen tak doma? My ve školce neuvádíme důvod, proč nepřijde.
A to je státní školka?

mar772
Kecalka 114 příspěvků 12.01.17 10:49

Našla jsem tyto informace:
S účinností od 1. ledna 2017 je stanoveno dětem, které dosáhnou pěti let do měsíce září, nastoupit v následujícím školním roce k povinnému předškolnímu vzdělávání.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62542 příspěvků 3 inzeráty 12.01.17 10:51
@mar772 píše:
Našla jsem tyto informace:
S účinností od 1. ledna 2017 je stanoveno dětem, které dosáhnou pěti let do měsíce září, nastoupit v následujícím školním roce k povinnému předškolnímu vzdělávání.

Z čehož mě tedy vyplývá, že to platí až od následujícího školního roku a nám to tedy i tak ředitelka říkala.

Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1048 příspěvků 12.01.17 10:53

V případě dětí, které neplní povinné předškolní vzdělávání, bude i nadále stanovena možnost zkušebního pobytu v maximální délce tří měsíců.

scarlet1988
Povídálka 32 příspěvků 12.01.17 10:54

Takže to znamená, že to bude platit až od září? Malá jde už v září do školy.

Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1048 příspěvků 12.01.17 10:54

Mateřská škola musí do svého školního řádu zapracovat informace o podmínkách uvolňování dětí ze vzdělávání a omlouvání absencí včetně způsobu dokládání jejich důvodů. Pokud si ředitel školy vyžádá doložení důvodů nepřítomnosti dítěte, zákonný zástupce tak bude muset učinit do tří dnů od vyžádání.

Tak záleží co máte ve školním řádu. Vždycky můžeš říct, že jste nemocní, ne?

scarlet1988
Povídálka 32 příspěvků 12.01.17 11:00

To můžete říct, že jsme nemocní, ale když přej bude absence velká tak to přej musí hlásit socialce, otázka je co je podle nich velká absence, když už máme vyhráno na rodinný důvody a kdybychom chtěli jet letos k moři jak v loni už v červnu tak to prej musíme už teď hlasit a oni nám to musí ve školce schválit, docela jsem viděla ve školce rudě když mě to všechno rikala :mrgreen:

Paralenka červená
Ukecaná baba ;) 1048 příspěvků 12.01.17 11:04

@scarlet1988
No to se nedivím. U nás ve školce jsem se s tím ještě nesetkala. Záleží asi na lidech/ředitelkách.

Any11 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.01.17 11:05

@scarlet1988 já mám teda predskolacku a vůbec nehlasim důvod nepřítomnosti 8o

scarlet1988
Povídálka 32 příspěvků 12.01.17 11:18

Takže, pokud to dobře chápu, tak to platí od 1.1.ale začne to fungovat až od září? Myslím tu povinnou docházku.

janoma
Kecalka 437 příspěvků 12.01.17 11:26

Platí až od 1.9. 2017. Pouze pro děti rok před zahájením povinné docházky. Teď nikoli. Ať si paní ředitelka precte Školský zákon. Ach jo, to je zase člověk na svém místě.
Tři dny bude moci omlouvat řidič( v kuse) pak už jen lékař. Hory, more atd. Pokud to nebude v době školních prázdnin. Bude se muset zadat ředitelka o uvolnění
Prostě jako ve škole.
Pokud se tato pravidla nebudou dodržovat, hlasi se to klasický na sociálku.

scarlet1988
Povídálka 32 příspěvků 12.01.17 11:32

Děkuji, však jsem jí včera říkala, že otom nic nevím, že by to platilo už ted a ještě mě sjela, že je toho všude plno tak proč to nevím. Uz se těším na odpoledne až půjdu pro malou tak ji to hned vytmavim :P

ka2ka
Extra třída :D 12663 příspěvků 1 inzerát 28.08.17 17:42

Holky mám dotaz pokud chodí dítě do jiné školky než spádové je potřeba spádovou nějak informovat že plní školkovou docházku jinde nebo si info předají?

vokishka
Extra třída :D 12319 příspěvků 28.08.17 17:44

@ka2ka zavolala bych tam. Několikrát říkali v televizi, že ty školky nemají tak propracovaný systém jako ve školách, teprve se to bude dělat. Ať máte klid.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama