Reklama

Logopedie - pokračovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

bublinek
Závislačka 4958 příspěvků 11.01.17 17:17
logopedie pokračovat?

Prosím o zkušenosti. Dcera (5,5r)chodí na logopedii už asi 2,5roku. Šla tam s tím, že neuměla vyslovit K. Rozcvičil se jazyk a naskočilo K, ale paní logopedka zjistila i jiné „vady“ a tak pokračuje.
Teď je ve stádiu, kdy umí všechny písmena, jen si šlape na jazyk při š, ž, č.
Toto trénujeme hrami, říkačkami, foukáním, sáním, prostě vším co je doporučeno.
Problém je v tom, že dcera udrží správnou výslovnost jen po připomenutí. Po odcvičení opět zapadne do svého šlapání na jazyk.
Dneska byla logopedie a manžel to s logopedkou probral. Ona sama to potvrdila, u cvičení se drží, pak pozornost opadne a je to špatně.
Dala termín za 14dnů.
Máme se rozhodnou:
1. jestli stále chodit a trénovat.
2. dát pauzu a nechat tomu asi volný průběh.

Setkaly/i jste se někdo s něčím podobným? Jak jste pokračovali. Díky za reakce.

Reklama

Reakce:

smurfka
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 11.01.17 17:23

Syn také..chodíme na logo, když jsme tam, nebo když cvičíme doma tak vše říká správně a pak když normálně mluví a nekontroluje se, tak jede ve starém..No zatím chodíme, ( ale mi zatím chodíme jen krátce )
Je fakt že jsme si byli pro názor i jiného logopeda než ke kterému chodíme a ten říkal, že na svuj věk mluví tak jak by mluvit měl a na logo bychom ještě chodit neměli, že bychom tomu zatím měli nechat volný průběh..
tak zkuste jít pro názor i k jiné logo…na to máte právo

bublinek
Závislačka 4958 příspěvků 11.01.17 17:26

@smurfka pro jiný názor taky se žádankou? Nebo vezme někdo jen tak? Dík

smurfka
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 11.01.17 17:29
@bublinek píše:
@smurfka pro jiný názor taky se žádankou? Nebo vezme někdo jen tak? Dík

pro druhý názor opět se žádankou..( ale já se domluvila že přijdem na konzultaci bez a že kdybychom k němu pak chtěli přejít od té kam chodíme tak pak žádanku )..takže zavolat jinam a poptat se jak to chce nebo vyžaduje ten logo..ale asi žádanku chtít bude..Já teda jsem rozhodnutá k němu přejít, ale říkal nám že až tak v květnu, ta kde jsme ted mi moc nevyhovuje, ale zase chodíme - lepší než nic

petra79
Echt Kelišová 9906 příspěvků 11.01.17 17:42

A bude dcera nastupovat do školy od září? To by bylo dobré aby to uměla. SE synem jsme chodili 4 roky na logopedii a měli jsme velké problémy, špatné návyky. U s si šlapal na jazyk a hodně dlouho trvalo než se to spravilo ale jen cvičením kdyby jsme to nechali mluví tak dodnes. A spoustu jiných písmenek problém.
Tak být váma ještě konzultaci jinde ale nenechávala bych to být.

smurfka
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 11.01.17 17:45

@bublinek ještě mě napadlo..byli jste kontrolovat uzdičku? pokud je malá muže mít taky problém s mluvením..ten logoped kde jsme byli to kontroloval jako první.( ta kam chodíme mi ted, se na to ani nedívala )

bublinek
Závislačka 4958 příspěvků 11.01.17 17:48

@petra79 bude nastupovat, ona nemá problém v tom, že neumí písmenka, umí r i ř. Vše jí jde, rozumíme. Jen si prostě šlape na jazyk.
Na naši otázku jestli to není jen fyziologie jazyka, tak logopedka připustila, že to tak může být, ale i toto lze rozcvičit.
To šlapání na jazyk není znatelné, pokud se na ní nedívám. V řeči je to neznatelné.
Moje kamarádka a ředitelka ve školce si šlapou na jazyk a tam je to slyšet.

Zkusím konzultaci.

bublinek
Závislačka 4958 příspěvků 11.01.17 17:48
@smurfka píše:
@bublinek ještě mě napadlo..byli jste kontrolovat uzdičku? pokud je malá muže mít taky problém s mluvením..ten logoped kde jsme byli to kontroloval jako první.( ta kam chodíme mi ted, se na to ani nedívala )

jo to je v pořádku

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 11.01.17 18:00

V dojíždění na logo a procvičování bych pokračovala. Pokud je nějaká nesympatie k logopedce nebo obráceně, tak změnit logopedku. My jsme taky vše dlouho trénovali a už jsem si myslela, že se to nikdy nenaučí. Něco prostě dozrálo až věkem. Nedělala bych na dítě budeš a hotovo, ale dohlídla bych a dále procvičovala.

bublinek
Závislačka 4958 příspěvků 11.01.17 18:55

@monrom není to o logopedce, ta je fajn, mladá a vymýšlí hry aby to bavilo.
Já s ní nejednám: budeš a hotovo. Snažíme se denně, ale někdy se to nestihne, pokud je dcera unavená i tak se snažím, alespoň nějakou hru nebo říkačku.

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 11.01.17 19:14

@bublinek Tak potom vydržte, ono to přijde. My jsme právě také necvičili denně a víckrát denně už vůbec. :(

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Reklama