Povolí insolvenci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.19 16:43
povolí insolvenci

Ahoj, chtěla bych se zeptat, povolí soud insolvenci?
Kamarádka je na RP a dluh normálně splácí, ale nechce se jí to platit celé, tak chce požádat o insolvenci. Navíc žije s přítelem, který má majetek (dům, byt, auto). Já si myslím, že to nepovolí, ona tvrdí, že přítele (mají spolu dítě) uvádět nemusí a insolvenci jí určitě povolí.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 12158 příspěvků 22.08.19 16:53

Jestli povolí nevím, ale výrok že se jí to nechce platit celé je teda super :cert: takze to zaplatíme my, pracující občané :zed:

Hvezda70
Kecalka 174 příspěvků 22.08.19 16:55

Pochybuji, ma malej prijem. Ale ta hlaska je dobra no :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.19 16:56
@Kriss Tina
@Kriss Tina píše:
Jestli povolí nevím, ale výrok že se jí to nechce platit celé je teda super :cert: takze to zaplatíme my, pracující občané :zed:

No musím říct, že se mi tento její názor také vůbec nelíbí. Je to kamarádka, ale tohle prostě neschvaluji. Když si udělám dluhy mám si je i zaplatit, nám hypotéku také nikdo nezaplatí

sinorina
Povídálka 47 příspěvků 22.08.19 16:56
@Hvezda70 píše:
Pochybuji, ma malej prijem. Ale ta hlaska je dobra no :lol:

no to ona si kvůli tomu právě hledá teď práci, aby měla příjem a povolili jí to

Cenarius
Ukecaná baba ;) 1261 příspěvků 22.08.19 17:28
@Kriss Tina píše:
Jestli povolí nevím, ale výrok že se jí to nechce platit celé je teda super :cert: takze to zaplatíme my, pracující občané :zed:

My ne. Veritele ostrouhaji, nevime kdo to je. Ale jelikoz je oficialne sama. Tak musi dolozit prijem, jak to bude splacet. A veritele si muzou pres IS pohlidat, aby delala a splacela co mohla. Taky je mozny, ze vetsina dluhi uz jsou jen poplatky a uroky. Tezko rict. Ale ten pristup je na facku, to je fakt.

LucieDom
Stálice 60 příspěvků 22.08.19 18:48

Pokud se nepletu, tak musí mít dva a více věřitelů a závazky alespoň 3 měsíce po splatnosti :nevim:

evulinda79
Kecalka 187 příspěvků 22.08.19 18:51

Mě se taky nechce platit hypotéka a ani leasing a ani energie a všechno ostatní a taky se mi nechce do práce :-) chtělo by to insolvenci…bože, to už je fakt humus

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.19 07:29

Insolvenci povolí, pokud dosáhne podle nové vyhlášky na minimální uspokojení věřitelů do 30%, to ale neznamená, že si řekne, že zbytek nechce platit, tohle by asi v některých insolvenčních kanceláří u soudců neprošlo, chtějí tam vidět hlavně ten poctivý záměr a že je to dlužník schopen uhradit sám a ne jen z darů, taky ti tam vypočtou částku, kterou je třeba měsíčně splácet na co nejvyšší uspokojení věřitelů, takže zbyde minimum na živobytí. Chtělo by to ale víc informací, takhle Ti k tomu víc neřeknu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.19 09:16

Ja jako „nechce se jí to platit celé“? To je fakt výborný přístup. Měla by být schopná platit měsíčně ins. správci (1089 Kč) + alespoň takovou částku i na dluhy. Lidi se ale podle článků na internetu mylně domnívají, že za každých okolností stačí 5 let platit 2200 Kč a pak se jim vše odpustí a budou vysmátí. To je ale velký omyl. V případě, že má člověk malý příjem a více mu nelze strhávat, tak to takto být může. Protože nově už ale není minimální hranice 30%, ale člověk může splatit i méně, tak jsou ins. správci povinni mnohem důsledněji kontrolovat své dlužníky. Zda se dostatečně snaží, zda by třeba nemohli mít práci s vyšším výdělkem, apod. Pokud člověk bud mít malý příjem a laxní přístup, tak se po 5 letech taky může stát, že mu zbytek dluhů prominut nebude.

Přítele samozřejmě uvádět nemusí. To, jaký majetek má její přítel, nehraje v její insolvenci vůbec žádnou roli. Pokud ona nemá příjem tak velký, aby jí strhávali alespoň těch 2200 Kč, bude muset mít jedině darovací smlouvu, že určitá osoba bude na insolvenci za ní částku platit. Pokud jí to bude schváleno, pak bych se s jejím přístupem po 5 letech obávala, zda jí bude skutečně zbytek odpuštěn.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.08.19 21:35
@Anonymní píše:
Ja jako „nechce se jí to platit celé“? To je fakt výborný přístup. Měla by být schopná platit měsíčně ins. správci (1089 Kč) + alespoň takovou částku i na dluhy. Lidi se ale podle článků na internetu mylně domnívají, že za každých okolností stačí 5 let platit 2200 Kč a pak se jim vše odpustí a budou vysmátí. To je ale velký omyl. V případě, že má člověk malý příjem a více mu nelze strhávat, tak to takto být může. Protože nově už ale není minimální hranice 30%, ale člověk může splatit i méně, tak jsou ins. správci povinni mnohem důsledněji kontrolovat své dlužníky. Zda se dostatečně snaží, zda by třeba nemohli mít práci s vyšším výdělkem, apod. Pokud člověk bud mít malý příjem a laxní přístup, tak se po 5 letech taky může stát, že mu zbytek dluhů prominut nebude.Přítele samozřejmě uvádět nemusí. To, jaký majetek má její přítel, nehraje v její insolvenci vůbec žádnou roli. Pokud ona nemá příjem tak velký, aby jí strhávali alespoň těch 2200 Kč, bude muset mít jedině darovací smlouvu, že určitá osoba bude na insolvenci za ní částku platit. Pokud jí to bude schváleno, pak bych se s jejím přístupem po 5 letech obávala, zda jí bude skutečně zbytek odpuštěn.

A ještě se zeptám, když má její dítko stavebni spoření, může se stát že ty peníze insolvence zabaví? Nebo na tohle sáhnout nemůžou. Díky

JTom
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 26.08.19 04:13

Insolvence se nepovoluje, ale zjišťuje. Buď je nebo není. V uvedeném případě soud nejspíš zjistí, že není.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.19 09:49
@Anonymní píše:
A ještě se zeptám, když má její dítko stavebni spoření, může se stát že ty peníze insolvence zabaví? Nebo na tohle sáhnout nemůžou. Díky

Ne, na stavební spoření dítětě sáhnout nesmí.

@JTom Ano, to je pravda. Povoluje nebo nepovoluje se řešení insolvence oddlužením. Samotná insolvence se zjišťuje, jelikož insolvence = neschopnost platit.

Pribinacek
Stálice 55 příspěvků 27.08.19 12:36

Proč se kamarádka neporadí s advokátem? K sepsání insolvenčního návrhu ho stejně potřebuje.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.08.19 13:21
@Pribinacek píše:
Proč se kamarádka neporadí s advokátem? K sepsání insolvenčního návrhu ho stejně potřebuje.

Asi se s ním poradí, ale pořád říká, že je čas, že do toho půjde až ji ukončí rodičák a ona si najde práci. Teď ten dluh normálně platí, ale nechce se jí to platit celý, tak požádá o oddlužení.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama