Pozitivní první screening

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 10:10
Pozitivní první screening

Ahojky holky chtěla bych se zeptat zda máte někdo zkušenost a znát váš nazot…včera sem byla na prvním screeningu ( na Dawnuv syndrom atd..) hodnoty NT vyšli těsně pod hranicí 2,9 krev vysla bohužel taky pozitivně v hodnotě 1:58 věk 28 volala mi hned paní doktorka s tím že jestli chci podstoupit odběr Klku že moje hodnoty na můj věk jsou docela vysoký a nosní kůstku včera nešlo zkontrolovat pac maličký byl otočen zády k nám… Chtěla bych znát váš názor a zkušenost jestli mám počítat s tím nejhorším nebo?? Je tam naděje že vše bude v poradku :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Pety2
Závislačka 2746 příspěvků 11.09.19 10:31

Osobne bych pockala dva tydny a sla az na plodovku, na klky bych nesla, riziko je vetsi, nez u amnia a ja sla na klky, a pak jsem stejne musela jeste na plodovku, mela jsem pozitivni ten screening z krve.

clostylbegytka
Ukecaná baba ;) 2281 příspěvků 11.09.19 10:33

Agojda, zkušenost mám. Myslim, že můžu i dost poradit. Vyslo mi riziko na DS 1:4.Jedna hodnota krve špatně a NT3,4…Podstoupila jsem odběr chóriových klku, ale ihned se taky zkontaktovala s MUDr.Frisovou.To je naše největší špička, co se týká prenatalnich ultrazvuku. Dojela jsem za ní do Prahy, znovu miminko zkontrolovala, řekla, že opravdu vykazuje dva Markery DS, ale že pokud se z odběru klku Down nepotvrdil, že by určitě potrat nedoporučila, že si jinak troufá říct, že je miminko v pořádku a jinou vadu zatím nevykazuje. Prevzala si mě do péče a před pár lety se narodil chlapeček úplně ok :hug: Naprosto skvělá doktorka, fakt tomu rozumí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 10:38

@Pety2 já právě už teď sem nervozni z toho a nedovedu si představit čekat ještě 14 dní :pleading_face: :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 10:40

@clostylbegytka děkuji za radu a zkušenost mě děsí lékaři tím že říkají že to riziko je vysoké… :,( Zítra jedu na ty klky tak uvidím nejhorší je že neví co bude a na co se má připravit je mi z toho hrozně každý říká ať doufám a říkám si že vše dobře dopadne :(

zelenoockaa19
Ukecaná baba ;) 1044 příspěvků 11.09.19 10:59

Musíš si uvědomit jednu zásadní věc. Co budeš dělat pokud se Down potvrdí? Pokud bys na potrat nešla, pak je plodovka naprosto zbytečné riziko.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 11:10

U nás bylo NT obrovské, šla jsem na klky a potvrdilo se…stíhala jsem to ještě tak, abych mohla být uspana…po plodovce už bych musela rodit.. záleží jak jsi rozhodla pokud se potvrdí..

clostylbegytka
Ukecaná baba ;) 2281 příspěvků 11.09.19 11:12

Já vím, úplně Ti rozumím. Taky jsem z toho byla hotová. Hele, měli by Ti říct, že zen první rychlotest bude hned druhý den. Takze jestli to je Down, bys měla vědět pozítří. Cely karyotyp trvá cca tři týdny. Odkud jsi? Fakt To doporučuji konzultaci u té paní doktorky. Vyssi NZ ještě způsobuji srdeční vady a ona je fakt takova frajerka, že fakt ty veliké už dokáže vidět hrozně brzy, takže Té třeba uklidní a to za to stojí..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 11:14

Tak samosrejme pokud by prislo na to že by se to potvrdilo nejspíš bych podstoupila tu nejhorší verzi co by mohla být :,( teď možná budu vypadat hnusné ale celej život trápit sebe a nemocné dítě nevím jestli bych na to měla :(

clostylbegytka
Ukecaná baba ;) 2281 příspěvků 11.09.19 11:14

Jinak jak píše druhá anonymní, já bych také na plodovou nečekala, protože to už bys to miminko musela fakt porodit. Takhle by se to ještě stíhalo s anestezii…Ale věřím, že bude ok :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 11:15

@clostylbegytka napíšu ti zprávu ;)

zelenoockaa19
Ukecaná baba ;) 1044 příspěvků 11.09.19 11:29
@Anonymní píše:
Tak samosrejme pokud by prislo na to že by se to potvrdilo nejspíš bych podstoupila tu nejhorší verzi co by mohla být :,( teď možná budu vypadat hnusné ale celej život trápit sebe a nemocné dítě nevím jestli bych na to měla :(

V tom případě bych nečekala, vyžádala si u profesionála další ultrazvuk a šla na klky. A to co nejdřív, čím později tím hůře.

Janli
Extra třída :D 10111 příspěvků 11.09.19 11:41

Já ti odběr klků schvaluju. Prošla jsem si těhotenstvím s Downem, včetně ukončení těhotenství porodem a u dalších těhotenství jsem chtěla veškerá vyšetření co nejdříve, abych případně mohla podstoupit ještě interupci. Vždycky, když tu někdo radí počkat, tak se mi otvírá kudla v kapse. Kdo nezažil, nepochopí. Držím palce ať je všechno v pořádku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.09.19 12:08

Ahoj a co test z krve? Není to sice nejlevnější, ale já jsem do něj šla. Jsem po IVF a vzhledem k tomu, že je to v podstatě „vymodlené těhotenství“ mě od odběru klků a plodovky celkem odrazovali, že to riziko tam prostě je. Nabídli mi TrisomyTest za necelých 10 tisíc a výsledky jsou do 7 dnů. Právě čekám na výsledek.

Každopádně vím, čím procházíš a držím palce ať to dopadne jak nejlépe může. Věřím, že i u nás to snad dopadne dobře.

azalia
Kecalka 364 příspěvků 11.09.19 12:12

Já mám zkušenost hned dvojitou.
Ve třetím těhotenství mi vyšlo riziko 1:35 NT bylo 2,7 a je z toho zdravá holčička - to jsem byla na AMC na genetice v ČB.
A ve čtvrtém těhotenství bylo riziko 1:2 NT 5,9 a je z toho zdravý kluk - to jsem si nechala udělat jen neinvazivní Panorama test u dr. Frisové - protože podle UZ u ní, bylo mimčo naprosto v pořádku. (V ČB na genetice nám naprosto nekompromisně doporučili potrat - jen kvůli tomu NT a bez jakýchkoli dalších vyšetření.)
Takže se držte, rozhodně není nic ztraceno.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama