Pozitivní první screening

Napsat příspěvek
Anonymní
11.9.19 12:20

Ahoj já měla u dcery také tohle riziko přesně 1:160 je mi 22 let vyšla mi špatně krev podstoupila jsem CfDNA test v gennetu (hradí ho pojišťovna) výsledek jsem měla do 3týdnů je to chvilka co jsem porodila zdravou holčičku :hug: držím palce bude to dobré vím přesně jak ti je bylo to na bednu a miminko bych si určitě postižené nenechala…
Anonym citlivé, osobní údaje

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.9.19 12:30

@azalia my podle ultrazvuku vše co včera vyšetřoval bylo taky naprosto v pořádku jen se nedostal k ty nosní kustce kvůli otočení miminka zády jediný co nám vyšlo pod hranicí to NT a říkal že nemám plašit a ta krev vysla pozitivně i tak říkal se udělá ještě vyšetření dnes mi právě volali z té genetiky a říkala doktorka že ta hodnota 1:58 je na můj věk docela vysoký riziko ale že to pořád nic neznamena…pořád si říkám proč se to děje když dvě těhotenství mám za sebou a bez problémů :pleading_face:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
11.9.19 12:31
@Anonymní píše:
Ahoj já měla u dcery také tohle riziko přesně 1:160 je mi 22 let vyšla mi špatně krev podstoupila jsem CfDNA test v gennetu (hradí ho pojišťovna) výsledek jsem měla do 3týdnů je to chvilka co jsem porodila zdravou holčičku :hug: držím palce bude to dobré vím přesně jak ti je bylo to na bednu a miminko bych si určitě postižené nenechala…
Anonym citlivé, osobní údaje

Děkuji nedoufam nic jiného aby vše dobře dopadlo :roll: na bednu to opravdu je

• Nahlásit
  • Citovat
870
11.9.19 12:38
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
11.9.19 12:39

Ahoj, a o krevním testu ti nikdo nic neříkal? Stojí okolo 10.000,– Kč, ale přesně z tvé krve, která už obsahuje DNA miminka, zjistí, jestli tam nějaká genetická vada je, nebo není. Plus se ještě dovíš i pohlaví miminka. Moje kamarádka byla na odběru plodovky a bohužel to zrovna skončilo potratem, ale zrovna tam byla i ta genetická vada. Jiná na tom byla a dopadlo vše dobře. To riziko, že se něco stane, je malé, ale přesto, já bych si zaplatila ten krevní test, který je bezpečný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2778
11.9.19 13:14

@Enninka
Jen si dovolim opravit, neobsahuje DNA miminka, o sahuje DNA placenty a ta se muze lisit - muj případ, musela jsem absolvovat jak klky, tak amniocentezu, aby potvrdili, ze ma placenta ma chromozomalni vadu, ale miminko je zdrave, vysel mi pozitivní prabe ten test z krve. Tim chci rict, ze ten test neni samospasny a invazicni vysetreni porad nedokaze plne zastoupit, jako svreening je super, ale jako diagnosticka metoda ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.9.19 13:46

Tak jsem našla hodnoty z krve pokud by jste se některá v tom vyznala budu ráda když mi napíšete jakto vidíte fbhCG 1.748 Mom PAPPA 0,389 a DAWN 1:58 :( :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
11.9.19 14:10

Byla jsem na odběru klků 3× v životě a nikdy se nic nestalo. Z toho tedy jednou jsem šla na přerušení, protože se genetická vada potvrdila. Pokud po potvrzení onemocnění/ vady chceš přerušení, je lepší dříve než později. Rizika odběru klků a plodové vody jsou, myslím, srovnatelná, bude-li se dělat na pracovišti, kde těch odběrů dělají hodně a když dodrzis klidový režim. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11.9.19 14:17
@Anonymní píše:
Ahojky holky chtěla bych se zeptat zda máte někdo zkušenost a znát váš nazot…včera sem byla na prvním screeningu ( na Dawnuv syndrom atd..) hodnoty NT vyšli těsně pod hranicí 2,9 krev vysla bohužel taky pozitivně v hodnotě 1:58 věk 28 volala mi hned paní doktorka s tím že jestli chci podstoupit odběr Klku že moje hodnoty na můj věk jsou docela vysoký a nosní kůstku včera nešlo zkontrolovat pac maličký byl otočen zády k nám… Chtěla bych znát váš názor a zkušenost jestli mám počítat s tím nejhorším nebo?? Je tam naděje že vše bude v poradku :,(

sla bych na odber. ten je jistejsi taky mi vyslo pozitivni a odber vysel v poradku ;-) nemusis se hned bat toho nejhorsiho - muzes mit spatnou krev neco jsi snedla co se na tom promitlo, neni to prijemne vysetreni ale radeji ho podstoupit aby jsi vedela

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.9.19 14:23

@beruska777 zítra jedu na odbery a v pátek bych měla znát vysledky bojím se toho jak čert kříže jak mi to vyjde :pleading_face: říkala mi na genetice že ještě nemám dělat závěry že to může dobře dopadnout :(

• Nahlásit
  • Citovat
870
11.9.19 16:13
@Anonymní píše:
@beruska777 zítra jedu na odbery a v pátek bych měla znát vysledky bojím se toho jak čert kříže jak mi to vyjde :pleading_face: říkala mi na genetice že ještě nemám dělat závěry že to může dobře dopadnout :(

Hodně štěstí, dobře to dopadne :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.9.19 16:22

@35ja děkuji budu to potřebovat to štěstí aby při nás stálo :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
870
11.9.19 17:31
@Anonymní píše:
@35ja děkuji budu to potřebovat to štěstí aby při nás stálo :wink:

Chápu že jsou to strašné nervy a stres ale věřte že to bude v pořádku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.9.19 17:45
@35ja píše:
Chápu že jsou to strašné nervy a stres ale věřte že to bude v pořádku

Celý den sedím nad internetem a hledám a hledám :think: a na nic sem nepřišla pořád je to všechno buď a nebo…ale opravdu si nic jiného nepřejí než pokračovat v pohodovem tehotenstvi

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama