PPH II poloha plodu

15
18.11.20 15:01

PPH II

Ahoj, na utz jsem se dozvěděla že mám mimčo v poloze PPH II, tedy zadním postavením, a nedávno jsem četla o tom že to není úplně nejvýhodnější poloha pro porod (co se délky, bolestivosti a možných komplikací týče). Jsem teď konec 35. tt, dá se miminko ještě nějak přesvědčit k dorotování do pozice PPH I? Co jsem našla na internetu tak porodní asistentky, duly aj. provádí s těhulema nějaká cvičení, vzhledem k době covidu však nemám možnost žádné kurzy absolvovat. Řešila jste to prosím některá z Vás? Budu ráda za všechny postřehy a rady, děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1056
18.11.20 15:53

Mne to mala stridala, jednu kontrolu byla II a dalsi zase I. Nakonec jsem rodila a byla PPHI. U prvni to nikdo neuvadel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5270
18.11.20 16:22

Mně o tomhle neříkali ani v jednom těhotenství.. A možná tak dobře :) Nestresuj se :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5697
18.11.20 16:29

Měla jsem tuhle polohu pár hodin před porodem, ale myslím, že se pak dítě narodilo normálně obličejem dozadu. Jistá si ale nejsem, rodila jsem na čtyřech a neviděla jsem to a manžel si to taky nepamatuje. Každopádně nebyly žádné komplikace a to mělo mimčo 4,5kg.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
480
18.11.20 16:34

Tuhle polohu jsem měla, nevím, zda i při porodu, to už mi nikdo neříkal. V jednu chvíli jsem ležela na boku, aby dorotovala hlavička, ale nevím, zda to s tím souvisí. Rodila jsem přirozeně, malá byla venku za 9 hodin od první kontrakce (prvorodička).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32262
18.11.20 16:49

Ano. A byl to můj nejlepší a nejrychlejší porod(cca 2 hodiny se vším všudy), dítě mělo 3,76 kg a 52 cm, žádný drobeček. Tyto zprávy jsou pro lékaře, ne pro ženy, aby hledaly na netu a strasily se zbytečně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15
19.11.20 17:58

Děkuju za odpovědi :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu