Sterilizace hrazená pojišťovnou

7485
12.11.20 13:12

Sterilizace hrazená pojišťovnou

Ahoj holky, prosím vás chystáme se na třetí CS a Dr se zmínila o sterilizaci, nějak jsme to více neprobíraly. Teď jsem byla už na kontrole v nemocnici, s tím že bych to tedy i podstoupila pokud je to hrazeno z pojištění. Pan doktor mi nebyl schopen odpovědět. Jak to tedy je? Za jakých podmínek to hradí pojišťovna jsem si našla a přeci kdyby čtvrté těhotenství po třech CS je už pro ženu dost riskantní. Má s tím někdo zkušenosti?
Další otázkou je že zvažují si to přeci jen uhradit sama? Meze se stát že budu mít silnější MS, jsou v tomto ohledu nějaké změny.
Moc všem děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18192
12.11.20 13:16

Už při druhé sekci to hradí pojišťovna, takže ti to uhradí určiťě. Pokud ti budou dávat na výběr, jak sterilizaci provést, tak si nech vejcovody odstranit. Na rozdíl od podvázání nehrozí, že se zákrok nepovede a hlavně se rapidně sníží riziko karcinomu vaječníků. Za ten totiž můžou většinou právě vejcovody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7485
12.11.20 13:18

@Janli no vůbec se nezmínil o proplacení pojišťovnou, asi záleží na průběhu těch porodu, na jizvě…fakt nevím. Nebylo mi to nabídnuto…🤔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2361
12.11.20 13:18

Delali mi sterilizaci pri tretim CS, nic jsem neplatila. Na MS to nema zadny vliv, je to jen preruseni vejcovodu, pripadne uplne odstraneni vejcovodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18192
12.11.20 13:22
@Integra píše:
@Janli no vůbec se nezmínil o proplacení pojišťovnou, asi záleží na průběhu těch porodu, na jizvě…fakt nevím. Nebylo mi to nabídnuto…🤔

Oni to často ani nenabízí, mají obavu, aby z toho pak nebylo, že pacientce sterilizaci nutili. Na průběhu porodu nezáleží. Prostě při druhé sekci to už hradí pojišťovna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2675
12.11.20 13:22

14 dni pred vykonem bys mela podepsat papiry a pak jeste jeden primo v den zakroku. Jde to na pojistovnu. Jak uz se tu psalo, je lepsi odstraneni vejcovodu nez podvazani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7485
12.11.20 13:27

Prosím tedy, když mám teď 14 dní před porodem a dali mi papíry na sterilizaci, je tedy už pozdě na odstranění vejcovodů? Nebo je to prostě jen typ sterilizace? A je jedno zda jen podívat, nebo odstranit, že ty papíry jsou za jedno…
Na ko jdu za týden a pak jim řeknu že tedy chci raději odstranit celé vaječníky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1634
12.11.20 13:31

@Integra spíš si pohlídej ten termín. Musíš dát dva souhlasy 14 dní od sebe, ať to stihneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7485
12.11.20 13:35

No teď mi dali jen na sterilizaci. Četla jsem že odstraněním vaječníků se začnou objevovat příznaky menopauzy. Což mám obavu z přibírání na váze…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2675
12.11.20 13:36

@Integra ty mas mit moznost si to rozmyslet. Proto 14 dni predem podepisujes papiry. Rozmyslet si to muzes i v den zakroku, proto ten posledni papir. Vajecniky bych si byt tebou nechala, abys nemela zbytecne brzy prechod a problemy s nim spojene. Bezne odstranuji nebo podvazuji vejcovody. Taky ti muzou vzit delohu. Ale zase, pokud k tomu neni duvod, tak to nedelaj. Kazdopadne sterilizaci se zamezi moznost oplodneni vajicka. To vajicko se bud nevytvori (odstraneni vajecniku) nebo nema jak doputovat do delohy (odstraneni/podvazani vejcovodu) nebo se nema kde uhnizdit (odstraneni delohy).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.20 13:41

Já chtěla sterilizaci při druhém CS, jenže jsem nestihla vyplnit včas papíry :? Sami mi to nenabídli a když se rozhodlo, že se bude dělat CS, tak už bylo pozdě. Bylo by to hrazené pojišťovnou. Teď bych si to musela platit komplet a ještě podstoupit narkózu, což se mi úplně nechce…

• Citovat
  • Nahlásit
7485
12.11.20 13:43

No z toho co teď na netu čtu tak jsem spíše jen pro podvázání… Otázkou pro mne také je zda i to…předtím jsem měla tělísko a menstruaci žádnou, prostě luxus.
Jenže teď spíš uvažuji už žádné dormony v těle, sterilizaci a zkusit kalíšek nebo tak něco…
S odstraněním vaječníků jsou spojené příznaky menopauzy, opět hormonální změna a to asi také nechci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.20 14:04

Nechala jsem si to udělat při druhém císaři. Neplatila jsem nic. Myslím, že se to normálně platí a záleží na lékaři jak to vykáže. nějaký zdravotní důvod se vždycky najde. Kde je vůle, je i cesta. Papíry se musí vyplnit včas. Žádné změny na sobě nepozoruji.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.20 14:11
@Integra píše:
No z toho co teď na netu čtu tak jsem spíše jen pro podvázání… Otázkou pro mne také je zda i to…předtím jsem měla tělísko a menstruaci žádnou, prostě luxus.
Jenže teď spíš uvažuji už žádné dormony v těle, sterilizaci a zkusit kalíšek nebo tak něco…
S odstraněním vaječníků jsou spojené příznaky menopauzy, opět hormonální změna a to asi také nechci.

VAJEČNÍKY a VEJCOVODY jsou dvě různé věci. Odstraní se vejcovody, ale vaječníky zůstávají.
Anonym - nakoukla jsem sem náhodou, musela jsem reagovat, aby se to vyjasnilo, a nechci spojovat svůj nick s tématem, které se mě netýká. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.11.20 14:23

A jak je to se sterilizací po 3. přirozeném porodu? Plánujeme třetí dítě a já přemýšlím, zda se po něm nenechat také sterilizovat. Čtvrté dítě už by nepřicházelo v úvahu. Lze to také udělat přes pojišťovnu? A je to nějak omezené věkem? Je mi +25 let. Děkuji :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat