Pracák vs. dpp

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
NikčaTrub
Stálice 72 příspěvků 10.01.19 17:49
pracák vs.dpp

Dobrý den koncem ledna mi končí rodičák, tak se chci informovat co dál. Codím do práce na 5 hodin denně po-pá. pracuji na DPP, bylo mi přislíbeno, že po novém roce mě přijmou na hpp na 3/4 úvazek, ale nevypadá to dobře, vedoucí stahuje hodiny, takže nedosáhnu ani na danový bonus na děti a výdělek nepřesáhne ani 6500 měsíčně. Snažím se hledat HPP, ale bud je vše daleko, nebo je to špatná pracovní doba. Kamarádka mi radí at ukončím DPP a jdu na pracák na podporu, než najdu HPP, přítel zase říká, že mám jít na pracák ale odmítnout podporu, že v případě, že se podpora nepobírá, tak můžu dělat na DPP. vůbec se v tom nevyznám. Nebo jít na pojištovnu? dokážete někdo poradit? díky :think: :think: :?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Titty
Echt Kelišová 8322 příspěvků 10.01.19 17:54
@NikčaTrub píše:
přítel zase říká, že mám jít na pracák ale odmítnout podporu, že v případě, že se podpora nepobírá, tak můžu dělat na DPP.

Přítel nemá pravdu, pokud máš DPP, na úřadu práce tě nezaregistrují.

Od 29. července 2017 si již (podle novely zákona č. 435/2004 Sb., o zaměstnanosti) při evidenci na Úřadu práce nelze přivydělávat formou dohody o provedení práce, a to bez ohledu na výši výdělku. Každá DPP tedy brání evidenci na Úřadu práce a využívání s tím spojených výhod.

Celeana
Kecalka 102 příspěvků 10.01.19 17:56

Ne, to bylo do července 208. Teď při evidenci na úp nesmíš vůbec pracovat na dpp. Na dpč a pracovní smlouvu s výdělkem do 1/2 minimální mzdy můžeš, ale podporu ti po dobu dohody nebo smlouvy pozastaví.
Edit: někdo byl rychlejší :D

Příspěvek upraven 10.01.19 v 17:57

Titty
Echt Kelišová 8322 příspěvků 10.01.19 17:57

Můžeš zůstat na DPP a na zdravotní pojišťovně se přihlásit jako osoba pečující o dítě do 7 let věku (dítě ale nesmí být ve školce více, než 4 hodiny denně). Sociální platit nemusíš, do 4 let věku dítěte se ti tato doba započítává do důchodu, potom už ne.

NikčaTrub
Stálice 72 příspěvků 10.01.19 18:10

@Celeana na dpč mi řekla účetní v práci, že siůžu vydělat maximálně 2500

eumedon
Extra třída :D 14602 příspěvků 10.01.19 18:14
@NikčaTrub píše:
@Celeana na dpč mi řekla účetní v práci, že siůžu vydělat maximálně 2500

No a na DPP nic.

NikčaTrub
Stálice 72 příspěvků 10.01.19 18:34

takže než si najdu HPP asi bude nejlepší zaregistrovat se na ÚP a zažádat o podporu? chápu to dobře?když to udělám, můžu přejít alespon na DPČ?a přividělat si k podpoře ty 2500? nebo ne ? Ani nevím z čeho se vypočítává podpora, během 5 a půl roku jsem vyčerpala 2 RP a před tím jsem byla student :think:

eumedon
Extra třída :D 14602 příspěvků 10.01.19 19:05
@NikčaTrub píše:
takže než si najdu HPP asi bude nejlepší zaregistrovat se na ÚP a zažádat o podporu? chápu to dobře?když to udělám, můžu přejít alespon na DPČ?a přividělat si k podpoře ty 2500? nebo ne ? Ani nevím z čeho se vypočítává podpora, během 5 a půl roku jsem vyčerpala 2 RP a před tím jsem byla student :think:

Aby mohl uchazeč o zaměstnání vykonávat nekolidující zaměstnání, nesmí mít nárok na podporu v nezaměstnanosti a jeho výše přivýdělku nesmí přesáhnout polovinu aktuální minimální mzdy, tj. 5500 korun měsíčně.

Ty 2500 kč je mez, do které se u DPČ neodvádí zdravotní a sociální pojištění.

https://www.podnikatel.cz/…-privydelku/

https://www.penize.cz/…nezamestnany

Takže

• buď DPP, ale potom ne pracák,
  • nebo DPČ, PP do 5500 a pracák, ale ne podpora,
  • nebo pracák a podpora, ale ne přivýdělek.
Titty
Echt Kelišová 8322 příspěvků 10.01.19 19:19
@eumedon píše:

Takže

A nebo

• „osoba pečující o dítě do 7 let věku“ a DPP.
eumedon
Extra třída :D 14602 příspěvků 10.01.19 19:24
@Titty píše:
A nebo
  • „osoba pečující o dítě do 7 let věku“ a DPP.

No, jestli má dítě do 7 let věku, tak o ně bude muset pečovat v každém případě. :D

To jsem vzal na vědomí, neuváděl jsem to a znamená to, že když nebude na pracáku, tak za ni bude platit zdravotní pojištění stát, pokud dítě nebude ve školce déle, než 4 hodiny denně a ve škole déle, než je to povinné (do kroužků ovšem smí chodit, do družiny ne).

renduli
Závislačka 3315 příspěvků 10.01.19 19:38
@eumedon píše:
Aby mohl uchazeč o zaměstnání vykonávat nekolidující zaměstnání, nesmí mít nárok na podporu v nezaměstnanosti a jeho výše přivýdělku nesmí přesáhnout polovinu aktuální minimální mzdy, tj. 5500 korun měsíčně.

Ty 2500 kč je mez, do které se u DPČ neodvádí zdravotní a sociální pojištění.

https://www.podnikatel.cz/…-privydelku/

https://www.penize.cz/…nezamestnany

Takže

Aktuálně od ledna 2019 je polovina minimální mzdy 6 675,– (do konce roku 2018 byla 6 100,–)

eumedon
Extra třída :D 14602 příspěvků 10.01.19 20:05

@renduli Jo, takže to opravím:

1. buď DPP, ale potom ne pracák ^*
  2. nebo DPČ, PP do 6675 Kč/měsíc a pracák, ale ne podpora,
  3. nebo pracák a podpora, ale ne přivýdělek.

^* - podmínkou pro to, aby byla státním pojištěncem v případě ad 1) pak je celodenní a řádná péče o dítě do 7 let, což zahrnuje, že dítě nebude v předškolním zařízení déle, než 4 hodiny denně.

Lendeš
Kelišová 6528 příspěvků 10.01.19 20:50

@eumedon Od letoška je hranice pro odvody u DPČ 3 tis. Kč, už ne 2500 Kč.

eumedon
Extra třída :D 14602 příspěvků 11.01.19 08:54

@Lendeš A jo. Ale v každém případě - hranice pro odvody, o které mluvila účetní „že se nesmí překročit“, není žádná hranice, která se nesmí překročit (nad níž by nemohla být v evidenci ÚP). Je to hranice, nad kterou by měla odvody.

To, že u DPP je vyšší, vedlo k tomu, že DPP byla zcela vyřazena z nekolidujících zaměstnání.

NikčaTrub
Stálice 72 příspěvků 11.01.19 14:01

takže pokud to dobře chápu, můžu jít na pracák, odmítnout podporu a vydělat si na DPČ 6675 kč, ale pojištění se mi strhne z vydělané částky ? nebo další možnost jít na poijištovnu a Dělat na DPČ a vydělat si 6675 kč, při čemž se mi pojištění nestrhne,ale děti mít ve školce jen do oběda ? ( 3 a 5 let )

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama