Nechápu jednání zaměstnavatele

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.19 16:23
Nechápu jednání zaměstnavatele

Předala jsem výpověd ve zkušební době (2vyhotovení), aby mi jedno poslali se zápočtovým listem, druhý den jsem šla na ÚP, kde mi řekli, že mě nezaevidují, protože tyto dokumenty nemám, tak jsem čekala, kdy mi je zaměstnavatel pošle. Dnes mi psala kolegyně, že hodlají předstírat, že jsem ji nepředala a nabíhají mi absence. Projde jim to, když jsem byla na ÚP druhý den, čili tam vědí, že jsem v práci nebyla, protože jsem podala výpověd…!?!? Nikdy jsem se s tímto nesetkala.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Halamka
Závislačka 4051 příspěvků 10.01.19 16:27

PROČ tolik diskuzi?
Hádám, že mas od nich podepsané rozvázání pracovního poměru ve zkušební době. Pokud jsi dala výpověď, tak tam je výpovědní doba.

podaji
Zasloužilá kecalka 561 příspěvků 10.01.19 16:27

Obraťte se na inspektorát práce. A diskuzi stačí založit jen jednou

paandoraa
Kecalka 256 příspěvků 10.01.19 16:28

A výpověď jsi předala osobně nebo zaslala papíry poštou? U nás podepisuje zaměstnavatel výpověď hned na místě při předání a zaměstnanec dostane zpět 1 paré…do práce bych zašla osobně a nechala si na místě dokumenty potvrdit zpětně, domluva přes kolegyni je nepraktická…

B4RC3LON4
Zasloužilá kecalka 804 příspěvků 10.01.19 16:30

pokud se nepletu zamestnavatel vypoved nemusi podepisovat pokud jsi ve zkusebni dobe.protoze je plno zamestnavatelu co maji malo lidi a vypoved by nepodepsali

Lalelale
Závislačka 4991 příspěvků 10.01.19 16:35

A ty jsi to nazvala vyloženě výpověď? Pokud chce zaměstnavatel být blbeček, tak ze zákona díky tomuhle slovíčkaření může vyžadovat, abysis teď odpracovala výpovědní lhůtu.

Elath
Kecalka 296 příspěvků 10.01.19 16:53

A máš od nich podepsanou jednu kopii výpovědi (dohodě o ukončení práce)?

ivašot.
Echt Kelišová 8327 příspěvků 10.01.19 17:11
@Lalelale píše:
A ty jsi to nazvala vyloženě výpověď? Pokud chce zaměstnavatel být blbeček, tak ze zákona díky tomuhle slovíčkaření může vyžadovat, abysis teď odpracovala výpovědní lhůtu.

Souhlas. Mělo to být nazvané zrušení pracovního poměru ve zkušební době.

sagina
Echt Kelišová 8034 příspěvků 10.01.19 17:26
@ametyst píše:
No že to nemá podepsané vadí????Když je ve zkušební době? Tam snad platí i ústní dohoda_končím"… ve zkušební době se může skončit prakticky ze dne na den.

tak ona nemusí mít zrušení pracovního poměru ve zkušební době podepsané, ovšem pokud je se zaměstnavatelem ve sporu, tak musí být schopna prokázat, že ho odevzdala. jinak je to tvrzení proti tvrzení. proto to podepsání. jinak pracovní poměr ve zkušební době se samozřejmě musí ukončit písemně, jinak se k jeho zrušení nepřihlíží.

další věc tedy je, co do dokumentu napsala. jestli podala „výpověď“, tak i ve zkušební době se na ni vztahuje výpovědní lhůta :nevim:

Citronkalekninka
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 10.01.19 17:34

Dokonce 4× 8o :roll: :pocitac:

Aduš8
Kelišová 5239 příspěvků 10.01.19 17:37
bertoldina
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 10.01.19 17:37
@Citronkalekninka píše:
Dokonce 4× 8o :roll: :pocitac:

Nene, 5× :D
@admin - nedá se to nějak sloučit?

ametyst
Extra třída :D 11391 příspěvků 10.01.19 17:38

@sagina no já právě znám pár známých který se takhle vykašlal na práci ze dne na den…zvedl se od stolu a šel a prý nic nepsal-jako výpověď…a vždy to prošlo… :think: :nevim: . Každopádně máš pravdu, že podepsané by to být mělo…
S tou lhůtou…ale ve zkušebce není přeci dvouměsíční výpovědní lhůta? tam skončí ten den co to podá…nebo ne???No nejsem expert, jen jsem chtěla pomoct :mrgreen:

Hanula1212
Kelišová 5595 příspěvků 10.01.19 17:45

Pokud podá „výpověď“ pak běží klasická výpovědní lhůta. To by muselo být „zrušení pracovního poměru ve zkušební době“ .

Citronkalekninka
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 10.01.19 18:49

Zalozim diskusi.kdyz mi do vteriny neodpovi tak zalozim dalsich 10 a zahltim to tu. Treba to uspisim :zed:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama