Problém s hygienou v hospodě, dostanu pokutu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.19 10:57
Problém s hygienou pokuta

Ahoj holky,
mám obrovský problém ze kterého nemohu spát a je mi až špatně proto mi zde prosím nenadávejte a zkuste mi pomoci děkuju.

Již přes půl roku provozuji hospodu a teď jsem zjistila, že to musím před začátkem provozování nahlásit na hygienu o čemž jsem nevěděla, ale jak se říká neznalost zákona neomlouvá :-( Na internetu jsem četla různé výše pokut až do výše 3 milionů jsem z toho opravdu špatná ještě když mě ta práce tak moc baví :-( Poraďte mi prosím co by jste dělali na mém místě napadají mě různé možnosti, normálně se jít přiznat popřípadě zkusit říct, že dopis o oznámení ztratila pošta, nechat přepsat hospodu na přítele - ale nevím jestli se nebudou štourat v tom co se dělo s hospodou posledního půl roku.

Reakce:
modravlocka
Zasloužilá kecalka 659 příspěvků 10.01.19 11:13

Došla bych na hygienu a řekla jim pravdu. I na hygieně sedí normální lidi, se kterýma se dá domluvit. Vždy se lépe jedna s člověkem, který s vámi mluví narovinu než s někým, kdo mlží a vymýšlí si.

chaela
Ukecaná baba ;) 1755 příspěvků 1 inzerát 10.01.19 11:28

Já teda absolutně nechápu, jak jsi zrovna na hygienu mohla zapomenout. Vždyť ti musela schválit prostory. Kuchyň, záchody, zázemí pro zaměstnance…
Ale to je už jedno. Normálně bych jim to šla říct a nějak se domluvit. Snad budou rozumní. Víc než nenahlaseni bych se bála těch neschvalenych prostor.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.19 11:32

Ta hospoda funguje již 30 let jen se změnily provozovatelé

jahuhudka
Extra třída :D 12522 příspěvků 10.01.19 11:34
@Anonymní píše:
Ta hospoda funguje již 30 let jen se změnily provozovatelé

Problém je , že za 30 let se xkrát změnily podmínky a tehdy budovaná hospoda již asi nebude vyhovovat dnešním normám . Vaříš?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.19 11:38
@jahuhudka píše:
Problém je , že za 30 let se xkrát změnily podmínky a tehdy budovaná hospoda již asi nebude vyhovovat dnešním normám . Vaříš?

Já Vím jsem blbá provozovatelé se za poslední 2 roky změnili 3× a vím, že rok nazpět tam hygiena byla. Je tam mini kuchynka smažím občas nějaký polotovar to je vše

jahuhudka
Extra třída :D 12522 příspěvků 10.01.19 11:39

A rada : zjistila bych současné normy a rychle mákla na tom,abych je splňovala a pak zašla na hygienu a sypala si popel na hlavu . Nahlásila se a nechala provést kontrolu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.19 11:43
@jahuhudka píše:
A rada : zjistila bych současné normy a rychle mákla na tom,abych je splňovala a pak zašla na hygienu a sypala si popel na hlavu . Nahlásila se a nechala provést kontrolu

Děkuji moc za radu vážím si toho.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.19 11:48

Ahoj, já jsem před nástupem na MD pracovala jako hygienička a mohu tě uklidnit - pokuta v řádech milionů ti rozhodně nehrozí. Vždy záleží na konkrétním pracovníkovi, ale obecně malým provozovatelům jsou ukládány ty nižší sazby. Pokud by ses dostala do rukou mně, brala bych přiznání jako polehčující okolnost, dále bych se dívala na to, zda zařízení a stav provozovny odpovídá legislativě a samozřejmě zda nedochází k porušovány hygienických zásad. Doporučuji tedy co nejdříve nahlásit a poté očekávat kontrolu - pokud bude vše v top stavu, pokuta určitě nebude přesahovat jednotky tisíc a možná se jí vyhneš úplně.

Prosím o zachování anonymu - údaje o zaměstnání.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >