Kvůli covidu nemohu pracovat

Napsat příspěvek
Velikost písma:
42
21.1.21 21:50

@Pavlik Morozov myslím si, že si toto nikdo neudelal sám stát vám dá prd elektriku a najem platit musíte a bohužel co jsem měla nasetreno otraceno za doplatky atd.. A pracák pokud nemáte rok odpracovano Vám nedá nic ono je to lehký kritizovat něco. Je nás hodně takových člověk si nechce stěžovat jen, říkám že už je to dlouhý všechno🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3769
21.1.21 22:11
@civikk píše:
@Pavlik Morozov myslím si, že si toto nikdo neudelal sám stát vám dá prd elektriku a najem platit musíte a bohužel co jsem měla nasetreno otraceno za doplatky atd.. A pracák pokud nemáte rok odpracovano Vám nedá nic ono je to lehký kritizovat něco. Je nás hodně takových člověk si nechce stěžovat jen, říkám že už je to dlouhý všechno🙈

Jeho si nevšímej, on je skoro v každém příspěvku zlý na ženy. Jak může, tak píše jedovatá slova.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.1.21 22:42

Ja o praci prisla v listopadu. na jare 2 mesice doma za 60 procent uz sjem vedela ze je spatne a ja mela dostat smlouvu na neurcito.. uz sem vedela ze komu konci smlouva tak smula kolega dostal v srpnu smlouvu jen na 6 mesicu tak me bylo jasny ze ja budu mit smulu.. kolegyne ktera mela smlouvu stejne jak ja tak ta vzala dohodu a ted taky zkoncila.. me uz dlouho znamy od čd rikali at jdu k nim, tak jsem to vzala stim ze v praze na hlavnim neni misto tak ze smichov a trat na beroun.. bohuzel se nastup misto v listopadu odlozil diky covidu na leden.. p mezi svatky v prosinci jsem podepsala smlouvu a realita je jina.. az po podpisu smlouvu jsem zjsitila ze tam jsou nastupy i v 5 rano ne 2 stanicich se dela rani odpoledni z odpoledni se domu dostanu v 11 vecer a pokud hne pujdu na rani tak vstavacka v pul 3 v noci.. dotoho se tam budu potkavat s byvalym pritelem ktery me dokazal chytnout i pod krkem a jeho byvalou s kterou byl rpedemnou a velky kamaradi uz behem naseho vztahu a od ni zase s byvalym s kterym byla pak.. dotoho hromada uceni na zkousky.. na ty mel byt 3 tydeni kurz ale bohuzel mame skoleni na 3 hodiny 1 tydne.. diky dojizdeni nemam silu se poradne ucit… uz ted to nedavam.. posilam zivotopisy ale s vyucakem a bez jazyka se nechytam.. nebo je to placeny tak ze jako osoba zijici sama v praze bych mela po zaplaceni nutnych vydaju sotva na jidlo.. ted u cd pres zkusebni dobu mi na jidlo drogerii konicky.apod zbydou 3 tis po zkusebce po udelani zkousek to pujde max o 2 tis vic.. pocitala jsem stim ze vezmu nejakou smenu navic a tim se to srovna..to jsem jeste nevedela jaky smeny tam jsou a kde nakonec zkoncim..navic zase maji sve lidi doma na 80% z platu takze na smeny navicnebo presun do Prahy muzu zapomenout

nevim zda me vic stve ze jsem sama nebo ta prace jako takova..

takze to hlavne neuspechej a vybirej dobre at nedopadnes jak ja..v lednu 150 hodin v praci ale stoho dalsich 42 zadarmo na ceste…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.1.21 22:45
@Anonymní píše:
Mam to same. Jeste jsem na rodicaku a za mesic a pul musim do prace. Jsem zdravotnice a nechteji me zamestnat na ranni sichtu. Nemuzu do turnusu, jelikoz jsem s detmi sama, tak hledam jinde. No jsem zvedava, kde me zamestnaji, kdyz hrozi riziko OCR a navic hledam neco na jednosmenny provoz. Hrozna doba

a neni to ted ve zdravotnictvi ze je toho hodne chybi lidi? se divim ze vas nevezmou aspon an ranni smeny kdyz uz tak v nemocnciich udajne nezvladaji,,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
22.1.21 08:01

@michaela.aleachim děkuji moc právě, taky jsem měla takovou nabidku v kytkach práce v chladaku 2krat do tydne na 3 to je stavani ve 2rano a to jen, že mám auto jinak bych se tam ani nedostala a 3 krat na 5 takže vstavacka ve 4 ráno, to absolutne s dítětem nejde a navic se spolehat na auto co, když nepojede to bych musela jít pěšky vstavacka tak ve 00hod. abych dosla tam kde jede tramvaj. U nás 1vlak ráno. Zas se člověk nechce úplně odrovnat tebe obdivuji a tleskám přeji ti at si najdeš neco lepšího toto se nedá vydržet dlouho. 😷 🤗

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7754
22.1.21 08:11

.omyl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3333
22.1.21 14:58
@civikk píše:

A ty nemas odpracovany rok? Z podnikani si neodkladas bokem. Podnik nema rezervy? Kompenzace od statu jsi snad mela ne? Pokud mas rozumny najem, tak v cem je problem? Elektrika jsou snad zalohy. Ty ti vrati pokud nemas odber. Pro kazdeho je to komplikace, ale myslim ze kompenzace jsou dost vysoke aby se prezit dalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3333
22.1.21 15:00
@topazio píše:
Jeho si nevšímej, on je skoro v každém příspěvku zlý na ženy. Jak může, tak píše jedovatá slova.

Co ma spolecneho s tim jestli je zena? Pokud nekdo podnika nerozumne, tak se potom dostava do tehle situaci. Nerikej mne, ze nekdo po mesici uzavreni lokalu krachuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42
23.1.21 08:52
@Pavlik Morozov píše:
Co ma spolecneho s tim jestli je zena? Pokud nekdo podnika nerozumne, tak se potom dostava do tehle situaci. Nerikej mne, ze nekdo po mesici uzavreni lokalu krachuje.

Nebylo to po měsíci, ale po 3mesicich. Pane doba je zlá a když omezuji školy atd. Tak nemáte ani tušenío kolik peně z přijdete nebudu vám to vysvětlovat je to k prdu buďte rád že vy se máte fajn :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3333
23.1.21 12:07
@civikk píše:
Nebylo to po měsíci, ale po 3mesicich. Pane doba je zlá a když omezuji školy atd. Tak nemáte ani tušenío kolik peně z přijdete nebudu vám to vysvětlovat je to k prdu buďte rád že vy se máte fajn :palec:

Takze podnikas s rezervou na tri mesice? Zamestnance ti zaplati, energie nemas tak o co jde? O najem?

Myslis, ze nekdo nema komplikace? Kazdy je ma, ale hodit vsechno na covid a na sebe nic je podivne.

O jake penize prijdes? Tys je jeste v podnikani nevydelala, tak o ne nemuzes prijit. Rika se tomu usly zisk. Ty mas prezit, ne vydelavat. Davas vsechno do stejny kasicky a pak se divis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.1.21 18:30
@civikk píše:
@michaela.aleachim děkuji moc právě, taky jsem měla takovou nabidku v kytkach práce v chladaku 2krat do tydne na 3 to je stavani ve 2rano a to jen, že mám auto jinak bych se tam ani nedostala a 3 krat na 5 takže vstavacka ve 4 ráno, to absolutne s dítětem nejde a navic se spolehat na auto co, když nepojede to bych musela jít pěšky vstavacka tak ve 00hod. abych dosla tam kde jede tramvaj. U nás 1vlak ráno. Zas se člověk nechce úplně odrovnat tebe obdivuji a tleskám přeji ti at si najdeš neco lepšího toto se nedá vydržet dlouho. 😷 🤗

přesně tak.. jak píšeš člověk se nesmí odrovnat.. já bohužel nemám na výběr a zjišťuji že ještě někde se dělají ranní odpolední 8čky a ještě ranní odpolední ranní odpolední den volna ranní odpolední ranní odpolední 3 dny volna… a já budu jezdit asi na 7 nádrží dle potřeby za nemoce, dovolený a tak.. takže mi hrozí i směny že v 21, 22 hodin skončím domů 23- až půlnoc a na ranní stávat v půl 3 ráno? to jak chceš.. jenže tyhle směny pak ukáže až praxe, jenže jak se bavíme tak jim je jedno jak ty směny máš hlavně že je mají obsazený…

upřímě nežít sama tak jsme stím už sekla.. měsíc práce a zase v háji záda protože jak nejsem na jednom místě teda nebudu tak hrníčky jídlo tahat každý den v baťohu.. už teď mě po měsíci bere od zad pravá ruka fakt bolesti.. ale neudělám nic.. muset se učit na zkoušky.. jsem unavená takže učení moc nedám.. teď že budeme mít nakonec kurz.. takže je to blbé takto uvažovat, ale pokud ty směny budou hrozný přečkám do konce léta( stejně zatím to jde protože zácvik učení se na zkoušky. Takže teď mě nechává jezdit až na 8 hodinu a ted i chodim domu dříve… nedokáži si to představit pak za plném provozu

jenže jsem sama prost to musím nějak dát musím zaplatit najem nejhorší je že i po tom všem mě na jídlo drogerii zabavu či leky pokud bych potřebovala zbydou 4-5 tis… ted pres zkusebku musim šahat do uspor nejspis protoze pres zkusebku nez se udelaji zkousky tak budu na 3 tis…

hlavne realita mela byt puvodne jina.. mela jsem nebo mela jsem ten dojem ze budu mist smeny nekde v praze plus treba pulka smen mimojenze clovek mini a covid meni…

omlouvam se za pravopis jsem fakt unavena a dotoho ta ruka nemam silu to opravovat a omlouvam se za diakritiku ale bez ni se me pise rychleji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.1.21 18:33
@civikk píše:

jinak jsem tyden neli dyl ani nikam zivotopis neposlala neni kam vyucena bez jazyku a zase do marketu se me taky nechce jit to bych zase nedavala skrze zada.. jako pokladna ok ale doplnovani tahani se s tezkyma vecmi moc nemuzu..taky potreebuji kdyz uz prace na dlouhy kratky tyden nebo po-pa nejlepe ranni odpoledni smeny.. mam rodinu u pardubic takze abych se snima taky mela kdy videt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28.1.21 18:42

@Pavlik Morozov jako odpracovany rok jakoze na podporu v nezmestnanosti? tak to mi milej zlatej zaplatilo sotva najem a musela jsem zbytek platit z uspor a uspory nejsou nekonecny uz na jare 2 mesice doma za 50 procen takze opet sotva jsme poplatila jen najem… nebud prosim te trapnej navic tu nikdo nic nepsal opodnikani vis on najem a elektrina se plati i kdyz bydlis.. ja si nevsimla ze by me tu majitelka nechala bydlet zadarmo a ano ver ze ja jsem od jara prisla o 25 tis na usporech nebyt covidu ted jsem dostala smouvu na neurcito v praci kterou jsem milovala.. ted si akorat musim ku.vit zdravi a za nasleduji 3 mesice budu o dalsich 7 tis chudci…

to nepocitam ze diky covidu jsem prisla o dalsi 2 privydelky..a to jen proto ze jsem musela dat vypoved abych dostala tu tvoji slvnou podporupo odpracovanym roku v jedny praci na dohodu a druha zktera byla vazana na moji praci na hpp tak diky covidu
( jedna firma 2 ruzne pozice )

takze ano COVID me pripravil u cca 35 tis a prace co jsem milovala… ted musim delat praci kde si huntuji zdravi denne dojizdim 3 hodinyy zadarmo..jina prace se mi nedari najit…

takze ano Lidi prichazeji o penize a opravdu nevim kde si vzal ze se tu jedna o podnikani…

a ten tvuj pracak kdy dostanes 60 procent z platu je fakt vysmech kdyz ti to sotva pokryje najem kd ejsou penize na jidlo a dalsi vydaje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3333
28.1.21 21:54
@michaela.aleachim píše:
@Pavlik Morozov jako odpracovany rok jakoze na podporu v nezmestnanosti? tak to mi milej zlatej zaplatilo sotva najem a musela jsem zbytek platit z uspor a uspory nejsou nekonecny uz na jare 2 mesice doma za 50 procen takze opet sotva jsme poplatila jen najem… nebud prosim te trapnej navic tu nikdo nic nepsal opodnikani vis on najem a elektrina se plati i kdyz bydlis.. ja si nevsimla ze by me tu majitelka nechala bydlet zadarmo a ano ver ze ja jsem od jara prisla o 25 tis na usporech nebyt covidu ted jsem dostala smouvu na neurcito v praci kterou jsem milovala.. ted si akorat musim ku.vit zdravi a za nasleduji 3 mesice budu o dalsich 7 tis chudci…

to nepocitam ze diky covidu jsem prisla o dalsi 2 privydelky..a to jen proto ze jsem musela dat vypoved abych dostala tu tvoji slvnou podporupo odpracovanym roku v jedny praci na dohodu a druha zktera byla vazana na moji praci na hpp tak diky covidu
( jedna firma 2 ruzne pozice )

takze ano COVID me pripravil u cca 35 tis a prace co jsem milovala… ted musim delat praci kde si huntuji zdravi denne dojizdim 3 hodinyy zadarmo..jina prace se mi nedari najit…

takze ano Lidi prichazeji o penize a opravdu nevim kde si vzal ze se tu jedna o podnikani…

a ten tvuj pracak kdy dostanes 60 procent z platu je fakt vysmech kdyz ti to sotva pokryje najem kd ejsou penize na jidlo a dalsi vydaje?

On ti ale penize nebere covid ale v tomhle pripade zemestnavatel. Nevim jak muzes byt v ramci covidu na 50% doma, kdyz je to prekazka ze strany zamestnavatele? Ty jsi v te praci byla nejak kratce, ze jsi nemela smlouvu na dobu neurcito?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29.1.21 20:47
@Pavlik Morozov píše:
On ti ale penize nebere covid ale v tomhle pripade zemestnavatel. Nevim jak muzes byt v ramci covidu na 50% doma, kdyz je to prekazka ze strany zamestnavatele? Ty jsi v te praci byla nejak kratce, ze jsi nemela smlouvu na dobu neurcito?

omyl kdyby nebyl Covid a nebít vládním nařízení tak by neměl důvod aby mě zaměstnavatel neprodloužil smlouvu, když sem svoji práci 3 roky dělala jak sem měla a zaměstnavatel byl spokojen.. Bohužel DÍKY COVIDU nemá zaměstnavatel příjem a tím pádem NEMÁ KVŮLI COVIDU PENÍZE… a řeči o tom že dostává peníze od státu tak je to taky mimo rozhodně mu stát neproplatí všechno možná tak něco málo na platy ale rozhodně nezaplatí zastavení provoz pronájem kanceláří apod..

takže pokud to pořád nevidíš je mi tě upřímě líto.. Nebýt covidu tak x firem není na pokraji krachu…

a to tvoje že mají mít něco naspořeno tak je docela mimo jako kdo s firem má rezervu na rok dva tři? a můžu ti říc že jsem pracovala v železnoiční dopravě a ani teď u Čd kam jsem přešla to není o moc slavnější a to je státní podnik.. opět lidé doma na překážkách kdy nemají plný plat vypadá to na propouštní.. osobní ohodnocení na minimum a tak dalé…

takže pořád budeš tvrdit že za to COVID nemůže? prosím t už raději mlč a nebuď trapnej..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat