Práce - antidepresiva

568
5.5.17 22:08

Práce- antidepresiva

Mám problém s prací. Nemůžu sehnat žádnou „normální“. Mám maturitu a nemůžu nic najít, dá se říct, že maturita opravdu k ničemu. Nabídky jsou jen prodavačka nebo dělnice a podobně. Zhroutila jsem se z toho a skončila na antidepresivech. Chci si najít práci, ale zároveň nechci skončit u kasy nebo jako dělnice. Myslím, že nejsem hloupá, ale bohužel vš se mi nepovedla udělat, protože jsem to psychicky nezvládala. Mám stavy, kdy jsem i přemýšlela, že si něco udělám, protože už nevím, jak dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

50190
5.5.17 22:13

No jo, všichni nemůžou ťukat do klávesnice a vařit kafe. Na to je lidí s maturitou fakt hodně. A aby ses nedivila, ve fabrice a za kasou dělaj i lidi s titulem. A ofrňujou se možná míň než ty ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2664
5.5.17 22:16

To je mi líto, že máš takové potíže. Ale i práce dělnice je práce. :nevim: Držím palce. A nevzdávej nic předem. Všechno přijde, až to budeš nejmíň čekat. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57061
5.5.17 22:17

@linda755 a jako co čekáš? tak si dodělej vzdělání, ne? nebo neskuhrej.. mmchdm, mám jen maturu a obyč práci ve fabrice jsem dělala jen jednou :nevim: a to fakt proto, že jsem chtěla já :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
5.5.17 22:22

Kecas, nabidek na kancl. prace je dost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5.5.17 22:28

Vem zatím práci, která se nabízí..příjdeš na jiné myšlenky a vhodná práce se určitě najde :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2767
5.5.17 22:32

Navic i od pásu se dá vypracovat na mistrovou, vedoucí střediska apod. Pokud je člověk snaživý, tak se dá opravdu dostat dál. A u toho zlepšovat kvalifikaci - jazyky, dobrovolnická činnost apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1659
5.5.17 22:47

A co se zkusit za prací prestehovat pokud v tvojem regionu neni? Jen nechci brat iluze ale pokud velmi tezce neses stres kancelarska prace nekdy byva taky psych. náročná. Ja bych zkusila vetsi firmu nizzsi post a pak se propracovavat vyse

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4878
5.5.17 22:54

Důležité je vědět, co bys chtěla dělat. Hledat něco a nevědět co, je nejtěžší. Obvykle se tak nic nenajde. Takže si první stanov, co bys chtěla dělat. Cestu, jak se k tomu dostat, vymyslíš potom.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
568
6.5.17 05:51

@Enmamma to co bych chtěla, je třeba vš, jenže bohužel těžce přes státnicema jsem zkolabovala a školu se mi nepodařilo dokončit. Moje psychika to nezvládala vůbec.
@Gina108 jsem úplně mimo obor a do kanceláří je třeba umět většinou nějaký jazyk a zrovna ty dobře neovládám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Verun83
6.5.17 06:29

Co jit na rok jeste studovat jazyk?

A kde bydlis? Jakoi mas skolu? Co obcas koukam po praci, tak je ji dost, ruzne operatorky, kde se prave muzes vypracovat dal. Ale i prace, kde cizi jazyk nepozaduji. Koukala jsem v praze.

• Nahlásit
  • Citovat
4878
6.5.17 08:19
@linda755 píše:
@Enmamma to co bych chtěla, je třeba vš, jenže bohužel těžce přes státnicema jsem zkolabovala a školu se mi nepodařilo dokončit. Moje psychika to nezvládala vůbec.
@Gina108 jsem úplně mimo obor a do kanceláří je třeba umět většinou nějaký jazyk a zrovna ty dobře neovládám.

Tak se nevzdávej, nebyla bys první, kdo šel školu studovat po druhé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.5.17 13:44

@linda755 Ahojki, jsem na tom podobně, VŠ jsem nedodělala kvůli vážným psychickým problémům, 8 let jsem byla doma a v léčebnách. Mám jen maturitu na gymplu. Jazyky jsem uměla dobře, ale zapomněla jsem je hodně. Můj problém je ten, že vůbec neumím s počítačem. Chodila jsem na kurz, soukromé doučování… a prostě to nepobírám, ať se snažím sebevíc, takže žádná administrativa nepřipadá v úvahu. Udělala jsem si rekvalifikační kurz Pracovník v sociálních službách a dělala jsem v neziskovce, odkud mě po půlroční hospitalizaci dohodou nechali odejít. Chci si udělat VOŠ, ale mám hrozné problémy s pamětí, tak mám strach, asi to ještě o rok odložím. Teď dělám prodavačku na menší úvazek, plný bych zatím nezvládla. Naštěstí nedělám v supermarketu, tam bych to nedala. Prodavačka byla moje noční můra a najednou jí jsem. Ale někdy mě to i docela baví, když chodí milí lidé. Dělnice bych být nechtěla, vím, že někdo to dělat musí, ale já bych z toho zcvokla. Ještě se šíleně bojím zametání ulic a úklidu (zejména wc). Takže naprosto chápu tvoji situaci, ale nabídek práce je docela dost a dá se něco vybrat. Můžeš si zatím udělat rekvalifikaci, mně se třeba líbí i floristka, ty i pořád hledají. Nebo barmany. A pak jít třeba na VOŠ, tam je to lehčí většinou, než na VŠ a nabízí zajímavé obory (nevím, co jsi studovala) a bývá více praxe. Tak moc držím palce, ať najdeš něco, co tě bude bavit. Omlouvám se za anonym, ale píši osobní údaje o nemoci a plánech, které nemusí vědět každý, kdo mě zná.

• Nahlásit
  • Citovat
31431
6.5.17 14:44
@linda755 píše:

pokud jsi výrazně labilní, tak jen co se projevíš tímto způsobem v práci, budou všichni zřejmě rádi, když se s tebou rozloučí při první příležitosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
7.5.17 13:53

@linda755 a co bys tedy konkretne chtela delat za praci?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama