Prace bez pocitace

Anonymní
7.7.21 06:16

Prace bez pocitace

Dobry den, nemate typ na nejakou praci bez pocitace a klimatizace? Kvuli zdravotnim potizim s ocima nemuzu pracovat na pocitaci, v klimatizaci, prachu s chemii. Je docela problem v dnesni dobe neco takoveho najit. Dekuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
35045
7.7.21 06:20

A co máš s očima? Moje známá k vůli vadě, která se rozvinula v dospělosti, byla několikrát na operaci, má ID 3. stupně. Třeba bys taky dosáhla aspoň na nižší stupeň. Jsou to docela vážná omezení. Ona si přivydělává dřív jako chůva, teď úklidy. Je už více než 15 let v jedné rodině.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7323
7.7.21 06:22

Taky bych zkusila zažádat o ID. Protože chemie, prach, PC, klimatizace, nenapadá mě práce kde by minimálně jedno z toho nebylo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9102
7.7.21 06:39

Cokoliv venku? Nějaký zahradničení apod.? Nějaký uklízení nebo pecovatelstvi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7323
7.7.21 07:00
@Cenarius píše:
Cokoliv venku? Nějaký zahradničení apod.? Nějaký uklízení nebo pecovatelstvi?

Venku prach, uklízení chemie, pečovatelstvi to samé…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9102
7.7.21 07:34
@mackA159 píše:
Venku prach, uklízení chemie, pečovatelstvi to samé…

Jestli jí vadí i prach venku, tak je otázka bezpředmětná, jelikož se stejně do žádného zaměstnání není schopna dostat.

A s tou chemií, jako výpary? Nebo cokoliv? Že nemůžeš umýt ani doma nádobí jarem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5230
7.7.21 07:47

A doma to děláš jak, s úklidem a celkovou existencí? Prach je prostě všude, a co se týče chemie, tak tu taky v nějaké formě doma používá každý.

Ty zdravotní potíže jsou trvalého charakteru, nebo se dají řešit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64453
7.7.21 08:42

Pokud ti vadí prach, tak je to dost o nicom.. Jinak bych řekla např zahradnictví, práce v lese, zemědělství atd.. Ale.. Všude je prach

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77305
7.7.21 11:05

Tak ciste od boku me napada prodavacka, nejaky mensi kram s kladickou kasou, pokud to nebudou zrovna barvy-laky. Pak treba ve skolce, ve skole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35045
7.7.21 12:47

@j.a.n.i1 Pokud má těžkou oční vadu, obávám se, že ve školství by nemusela projít zdravotní prohlídkou závodního lékaře, ani na asistenta. Záleží taky, kam by se přesně hlásila. Ta moje známá vidí v dobrých světelných podmínkách cca 5 metrů před sebe, v přítmí ani ne 0,5 m, potřebuje doprovod. Ve školství by pracovat nemohla, ani kdyby na to měla vzdělání. A ani agentura zprostředkující hlídání by ji nezaměstnala. Měla štěstí, že našla práci v rodině na doporučení někoho.

Ve škole a někde už i ve školce se běžně využívají interaktivní tabule, běžně se to propojuje s ntb, který má učitel na stole. Navíc musí mít neustále přehled o dětech, které se pohybují na hřišti nebo když mají venku nějaký rozchod větší děti. A čím mladší děti, tím větší fyzická zdatnost a rychlé reakce, kdyby někde na procházce začalo nějaké dítě utíkat pryč. Zažila jsem na praxi.

Zakladatelka nepíše, co jí přesně je a jaké má vzdělání :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48893
7.7.21 13:20
@j.a.n.i1 píše:
Tak ciste od boku me napada prodavacka, nejaky mensi kram s kladickou kasou, pokud to nebudou zrovna barvy-laky. Pak treba ve skolce, ve skole.

jj, s nostalgii vzpominam na praci ve skole bez pocitace, v minulem stoleti ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30543
7.7.21 13:24
@Pears206 píše:
@j.a.n.i1 Pokud má těžkou oční vadu, obávám se, že ve školství by nemusela projít zdravotní prohlídkou závodního lékaře, ani na asistenta. Záleží taky, kam by se přesně hlásila. Ta moje známá vidí v dobrých světelných podmínkách cca 5 metrů před sebe, v přítmí ani ne 0,5 m, potřebuje doprovod. Ve školství by pracovat nemohla, ani kdyby na to měla vzdělání. A ani agentura zprostředkující hlídání by ji nezaměstnala. Měla štěstí, že našla práci v rodině na doporučení někoho.

Ve škole a někde už i ve školce se běžně využívají interaktivní tabule, běžně se to propojuje s ntb, který má učitel na stole. Navíc musí mít neustále přehled o dětech, které se pohybují na hřišti nebo když mají venku nějaký rozchod větší děti. A čím mladší děti, tím větší fyzická zdatnost a rychlé reakce, kdyby někde na procházce začalo nějaké dítě utíkat pryč. Zažila jsem na praxi.

Zakladatelka nepíše, co jí přesně je a jaké má vzdělání :nevim:

To uplne nevim, pokud ma bryle, ktere vadu koriguji. Znam ucitele s peti dioptriemi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77305
7.7.21 13:27

@Pears206 Nepíše, že nevidí, píše, že nemůže počítač, klimatizaci a prach :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77305
7.7.21 13:28
@matkabagristy píše:
jj, s nostalgii vzpominam na praci ve skole bez pocitace, v minulem stoleti ;)

Tak u nás je to minulé století skoro i teď, ba ne, díky covidu se tam technika celkem rozšířila, ale třeba ve školce je slovy 1 PC, který má paní ředitelka na administrativu a jinak nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48893
7.7.21 13:34
@j.a.n.i1 píše:
Tak u nás je to minulé století skoro i teď, ba ne, díky covidu se tam technika celkem rozšířila, ale třeba ve školce je slovy 1 PC, který má paní ředitelka na administrativu a jinak nic.

radilas i praci ve skole, na to jsem reagovala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat