Práce na České poště, zkušenosti a náplň práce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.01.19 06:23
Práce na České poště

Dobré ráno, prosím k anonymitu kvůli mému okolí. Pracujete někdo na poště? Mám nabídku si jít zítra zkusit místo postacky. Moto a peso. Důchody, dopisy, noviny, ale i letáky.

Žádné informace nevím. Jaká je zhruba práci i doba, plat???

Je pravda, že ráno přijdu roztridin si věci a až potom jdi do ulic??? Zítra mě nebude mít na starosti vedoucí, ale jen nějaká vypomocf-duchodkynd

Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Victoria1988
Kecalka 215 příspěvků 28.01.19 06:33

Nekdo tady před týdnem psal,ze je to otrocina na 5 ráno a jde se domu až je vše hotove kolem 17,18 hod . Mzda na úrovni minimalky za cenu zničeni zdraví a předčasného zestarnuti

smudlinky
Závislačka 2614 příspěvků 293 inzerátů 28.01.19 06:35

dělala chvíli známá- opravdu je to tak, že ráno dorazíte na domovskou poštu, roztřídíte si poštu a pak vyrazíte do ulic. Naši pošťáci chodí do ulic až kolem 9 hod, až vše roznesete, máte volno. Obvykle ale musela ještě dělat část dalšího okrsku, protože je málo lidí, takže končila celkem pozdě, měla malé děti a nutili ji nabízet losy- nechala toho celkem brzy.

debra.morgan
Kelišová 6153 příspěvků 28.01.19 06:45

to je strasna prace, ja jsem ochotna delat temer vse, ale tohle teda ne. fyzická dřina za jakehokoli pocasi a nicim neohodnocena. radeji pokladni v tescu, hajzlbaba u zachodu nez postacka. tohle fakt ne…

Aleš T.
Kecalka 170 příspěvků 28.01.19 06:47
Státní podnik...

Pošta nemá lidi, nemá je zoufale. Už to je znamení, že to bude náročná práce, za almužnu. Na druhou stranu, pokud by Vás ta práce bavila, tak proč to nezkusit.
Největší problém je právě v tom, že co je státní, je neefektivní, armáda vedoucích, kteří mají za úkol pouze buzerovat podřízené k výkonům mimo poštovní služby. Nejste hodnocena za to, jestli děláte dobře poštovní služby, ale za to, jestli jste prodala dostatek losů,účtů, stavebních spoření apod. Což je nesmírně demotivující. Ale pokud narazíte na super vedoucí a dobrý kolektiv, máte vyhráno.

Kriss Tina
Echt Kelišová 7636 příspěvků 28.01.19 08:10

Nedělala bych to v létě jsem byla ze zoufalství na pohovoru a po tom co mi tam řekli co to obnáší sem řekla díky nashle… Práce je cca od 6 h, roztřídíš si poštu a jdeš, pracovní doba je dokud to prostě nedodeláš, můžeš končit ve 2 ale taky tam můžeš běhat do večera (zvlášť v těch začátkach je to prý mazec než si člověk zapamatuje ten rajon, jména, a celkově než to dělá Automaticky). Platově je to hodně smutný, mě nabízeli 17 hrubého, ale podle zaměstnanců je to ještě horší, většina dělá za 11-12 t čistého. K tomu ještě mají podmínku že sem tam musíš někomu vnutit nějaké ty jejich pojištění, účty a kdesi cosi (což mě se děsně příčí někomu vnucovat něco co nechce a nepotřebuje), sice toho nemusí mít tolik jako ty za přepážkou na poště, ale když neuzavřeš žádné smlouvy tak za to třeba berou odměny. K tomu teda ta zodpovědnost když táhneš tašku plnou důchodů. No nedělala bych to, radši někam do skladu za stejné i lepší peníze, se stálou prácovní dobou a čistou hlavou ;)

stinga
Kelišová 5100 příspěvků 3 inzeráty 28.01.19 08:13

@Aleš T. :mrgreen: jo má vyhráno, za 11000 kč čistého a pracuje se fakticky 12 hodin denně, ale napsaných je 8 hodin,
zakladatelko - po roznosu se třídí letáky na další den, takže práce 5.00 - 17.00 někdy stihneš sníst i celý rohlík, já většinou stihla jen půlku :mavam:

Dzeiny
Nováček 8 příspěvků 28.01.19 08:15

Ja teda s roznosem zkusenosti nemam, jen s prepazkou, jako administratorka post (zastupovani na postach v dobe dovolene, nemoci a pod.), ale co jsem tak pochytila od holek co roznasely, tak des a hruza a vydrzely u toho fakt jenom takove ty “stare skoly”. Rano opravdu prijezd na centralni postu, rozchystani co a kam, prebrat penize a vyrazi se, coz je klasika, ale porad pocitat s nerudnymi a stezujicimi lidmi a k tomu na vas vedouci tlaci, ze i jako pochuzkar musite plnit smlouvy, prodej simek, prodej papirenskeho zbozi a podobne, za neplneni postih, takze za me rozhodne ne. Ale proc to nezkusit, treba tobe to vyhovovat bude. Me treba samotna posta hrozne bavila, ale utekla jsem prave kvuli tomu tlaku na smlouvy a plneni vsech techto bankovnich operaci, ktere tam ani nikdo poradne nevysvetli a hlavne podle me nemaji na poste co delat…

AnnieTRoj
Kecalka 239 příspěvků 28.01.19 08:21

Jak jde, já jsem brigádník ( teď na VŠ, takže dost pravidelně, mamka pracuje na poště 30 let, teď už nedoručuje). U nás se dělá od půl 7, ale čas se nijak nehlídá, takže když někdy výjimečně zaspí, musí dát dítě do školky, tak to není žádný problém. Ráno přijede auto s poštou, tu roztřídí mě, pak si jdeme skládat obyčejnou poštu podle pochůzky, píšeme rekomand na počítači, jdeme do pokladny pro důchody ( od 2. do 24., sudé dny), poukázky. Pak jdeme ven, když se příjde musí se vyúčtovat peníze a rekomanda. Je to blázinec, ale vůbec mi to nevadí. Pracovní dobu máme 7 a půl hodiny, ale většinou jsem ve 12 v 13 doma ( v létě i v 11 v 11:30). Na začátku měsíce je sipo, tak to se člověk vrátí o trochu později. Je to fyzicky náročnější práce, ale zase když člověk není hloupej a úplně pomalej, tak je fakt brzo doma a dostane zaplaceno za hodiny, který už je dávno doma :). Dělám v Klatovech.

AnnieTRoj
Kecalka 239 příspěvků 28.01.19 08:31

Když není hlídání může se jít Na rajón i ráno na poštu s dítětem, když to nebude denně, ale samozřejmě práce trvá dýl. Odpoledne na vyúčtování už vůbec není problém vyzvednout cestou z rajónu dítě ze školy a účtovat s ním. Pár dní v měsíci se stane, že je toho víc a končí se třeba až ve 3, 4. Ze začátku, než se člověk vše naučí je to blázinec, ale potom většinu času pohoda :). Letáky jsou u nás úterý a čtvrtek ( někdy se stane, že žádný nepřijdou) a skládají nám je skládačky, my si je jen navážíme. Česká pošta už noviny přes rok nenosí, nosí je Mediaservis.

Aleš T.
Kecalka 170 příspěvků 28.01.19 08:44
@stinga píše:
@Aleš T. :mrgreen: jo má vyhráno, za 11000 kč čistého a pracuje se fakticky 12 hodin denně, ale napsaných je 8 hodin,
zakladatelko - po roznosu se třídí letáky na další den, takže práce 5.00 - 17.00 někdy stihneš sníst i celý rohlík, já většinou stihla jen půlku :mavam:

Pokud je toto pravda, tak jste udělala velmi správný krok, že už to neděláte. Opravdu je to tak zlé, všude a dodnes? A ti lidé neutikají jinam proč??? Když je všude tolik lepší práce? Také Vám mávám :)

Maminanamatersky
Kecalka 303 příspěvků 28.01.19 08:45

Ja bych hned nerikala zakladatelce, jak je to desna prace a uz nikdy. Myslim, ze v tom bude rozdil na velkem meste a nekde v Horni Dolni. Nejsem teda postacka, ale s jednou se dobre znam, co roznasi po vesnici uz dvacet let a zadna strhana a nestastna z toho neni.

Kriss Tina
Echt Kelišová 7636 příspěvků 28.01.19 08:49

@Maminanamatersky tojo ale na tej vsi, kde je to pohoda mají stálé zaměstnance těch 20 let, tam tak často nehledají, takové ty nabídky k okamžitému nástupu jsou ve městě, kde je to masakr

Maminanamatersky
Kecalka 303 příspěvků 28.01.19 08:52

@Kriss Tina my ale nevime, kam se zakladatelka hlasi.

AnnieTRoj
Kecalka 239 příspěvků 28.01.19 09:08

@Aleš T. Ne každý chce a může dělat na směny v marketu nebo fabrice. A ono s učňákem nebo maturitou zas tolik lepších pracovní příležitostí pouze na ranní není. Na zastupitelství, kde taky musí být přesčas ( nikdo ho nezaplatí), berou 13, 14 čistýho za 8 hodin. U nás na poště je to za 7 a půl. Všechno je o možnostech a prioritách. Listopad, prosinec se u nás proplácí přesčasy ( zbytek roku se to vyrovná, většinu měsíce doma ve 12, 13, max. týden v 15, 16). Ale jsme okresní město s počtem obyvatel okolo 24000.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Stěhování do bytu za 15 milionů! Chystají Plekanec a Šafářová domov pro jeho syny?

Tomáš Plekanec nenechává nic na náhodě. Kanadské soudy sice teprve budou o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >