Práce na DPČ

13
15.5.20 12:23

Práce na DPČ

Ahoj, jdu si pro radu. Momentálne jsem s malým doma. A pracuji na Dpč na HO. Díte mi nechodí do školky od ledna. Do školky nastupuje v zári tím padem nemám hlidaní. Mám nejaký nárok na dávky od státu? Jelikož se zamestnavateli i kolegynim v práci už nelíbí že delam na HO a trvaji abych už chodila do práce ale ja nemám kam dite dat. A pritel chodí do práce. Poradíte mi prosím jestli mám nejaký nárok na dávky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1153
15.5.20 12:41

Na OCR nemáš nárok, mám tu samou smlouvu. Musela jsem jít na marodku, jsem teď těhotná, tak to nebyl problém. I přesto, že mám socku a zdravku placenou, vše v poradku, tak na tohle jsem nárok neměla, ověřeno na socialce..bohužel

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20286
15.5.20 12:57

@Lucylla1 Teď se ti to asi nebude líbit. Ale proč bohužel?? Pokud pracuješ na takový typ smlouvy, tak s tím počítat musíš. Tedy pokud to máš zjištěno. A zdravotní a sociální není nemocenské. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20286
15.5.20 12:58
@silver002 píše:
Ahoj, jdu si pro radu. Momentálne jsem s malým doma. A pracuji na Dpč na HO. Díte mi nechodí do školky od ledna. Do školky nastupuje v zári tím padem nemám hlidaní. Mám nejaký nárok na dávky od státu? Jelikož se zamestnavateli i kolegynim v práci už nelíbí že delam na HO a trvaji abych už chodila do práce ale ja nemám kam dite dat. A pritel chodí do práce. Poradíte mi prosím jestli mám nejaký nárok na dávky?

A teď do školky jít nemůže?? Případně nějaká hlídací skupina??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24327
15.5.20 13:26

Mozna nějaký prispevek na dite a bydleni, ale tam je hodně kritérií.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1153
15.5.20 14:13
@P4ja píše:
@Lucylla1 Teď se ti to asi nebude líbit. Ale proč bohužel?? Pokud pracuješ na takový typ smlouvy, tak s tím počítat musíš. Tedy pokud to máš zjištěno. A zdravotní a sociální není nemocenské. :(

Já jsem takto pracovala přes 3 roky, počítala jsem s tím. Bohužel bylo použito prostě proto, že to tak je.Ja si na nic nestěžuji, výdělky jsem i tak měla v pohodě, jen tyto výhody tam nejsou, takže jsem situaci řešila nemocenskou a nyní už mám MD.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
533
10.8.20 11:16

Práce na dpč

Prosím o radu někoho, kdo se v tom vyzná. Jsem doma jako pečující osoba o dítě do 15ti let. Ve středu jdu na pohovor kvůli práci, ale mají psané, že je na dpč. Co jsem se dočetla na internetu, týdně se nesmí překročit 20hodin a zdravotní si musím poté platit sama? Prý to není moc výhodné, když nejsem momentálně nikde zaměstnaná a rodičák už také nemám. Předem děkuji za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1788
10.8.20 11:21

@maky 1993 A teď si platíš zdravotní sama? Nebo co to znamena, že jsi pečující osoba? Jinak zdravotní si normálně při DPČ musíš platit sama. Sice se ze mzdy při přesáhnuti 2500/ měsíc odvádí sociální i zdravotní, ale predpoklad, že pokud není aspoň v minimální výši, tak si to musíš doplatit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9725
10.8.20 11:31

@Nicole 1234 hranice už je asi 2 roky posunutá na 3000,–,

Doporučuju hodit do kalkulačky. Ale na to DPČ, jako jediná práce. Se to „nevyplatí“. A těch 20 hodin týdně je v průměru. Můžete jeden týden udělat 40 hodin a druhej týden nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
533
10.8.20 11:35

@Nicole 1234 Teď to za mě platí pojišťovna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9725
10.8.20 11:36
@maky 1993 píše:
@Nicole 1234 Teď to za mě platí pojišťovna.

Tak si na DPČ můžete vydělat jen do 3tis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
533
10.8.20 11:37

@Cenarius Děkuji, jde mi o to, že pokud 2 tisíce projedu a dalších skoro 1900kč zaplatím zdravotní, tak už mi moc nezbyde. Tak jestli to má cenu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
533
10.8.20 11:39

@Cenarius Já bych se právě musela z té pojišťovny odhlásit. Takhle můžou být děti ve škole a školce jen dopoledne a to by bohužel nevycházelo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9725
10.8.20 11:39

@maky 1993 pokud nebude mít hodinovku někde 300,– +, tak pochybuju :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
533
10.8.20 11:41

@Cenarius To buhužel ne, je to práce v Pepcu. Mají psané 110 Kč za hodinu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat