OČR - důvod nemoc/koronavirus

10318
12.5.20 21:36

OČR - důvod nemoc/koronavirus

Tak mě tak napadlo. Jak je to s výší OČR? Pokud je někdo na OČR z důvodu koronaviru, tak má 80 % a není to omezeno 9/16 dny. Pokud by někdo byl na OČR z důvodu nemoci dítěte, tak má 60 % na 9/16 dní? To nejspíš asi jsou všichni z důvodu koronaviru.

Předpokládám, že OČR z důvodu koronaviru sníží a tak se dá pouze spekulovat, co bude. Pokud má někdo OČR na jedno dítě - třeba školkové, tak to nyní změní na školní, pokud to půjde?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

72026
12.5.20 21:46

@Sára 1 Co jsem zběžně četla tu změnu, tak by do konce června mělo být OČR 80% bez ohledu na důvod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40458
12.5.20 21:51

Jeste neni o nicem rozhodnuto

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
193
12.5.20 21:54

Holky prosím a trošku jinak o očr- když půjdu na očr, můžu normálně pracovat z domu?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60989
12.5.20 21:58
@Pavlahar píše:
Holky prosím a trošku jinak o očr- když půjdu na očr, můžu normálně pracovat z domu?

Můžeš, ale zam. ti vyplní odpracované směny a za ty dny nedostaneš nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
193
12.5.20 22:00

@Lama Lama ale já to myslím tak, že zaměstnavatel chce, abych pracovala jako doposud - něco jako HO, ale šla na očr

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
60989
12.5.20 22:07
@Pavlahar píše:
@Lama Lama ale já to myslím tak, že zaměstnavatel chce, abych pracovala jako doposud - něco jako HO, ale šla na očr

No a ty na to chceš přistoupit? Proč?
Budeš mít jen OČR 80% a ne mzdu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
193
12.5.20 22:11

@Lama Lama nechci, ale měla bych chodit do práce v podstatě na otočku, což nemůžu. Potom prý musím na očr s tím, že zbytek práce budu dělat jako doteď…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16976
12.5.20 22:17

@Pavlahar nemuzes pobírat očr i plat za HO zároveň. Buď budes delat HO a bude tě platit zaměstnavatel, nebo budeš na očr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
193
12.5.20 22:21

@Kriss Tina to vím, jenže zaměstnavatel chce, aby Teda zůstala doma na očr, takže mi nemusí platit, ale tu práci z domu dělala i nadále…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16976
12.5.20 22:23

@Pavlahar a proč bys mu na to měla přistoupit? Bud at ti to zaplatí, nebo nemusíš dělat nic :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40458
12.5.20 22:29

@Pavlahar zamestnavateli ponekud pozde docvaklo, ze by mohl usetrit na mzdach zamestnancu tim, ze je dotlaci na ocr a pritom budou pro nej dal vykonavat praci. Takze pro tebe: ocr je v soucasne dobe 80% denniho vymerovaciho zakladu-ten najdes na vyplatni pasce. Toto cislo si vynasob 30/31 dni podle dni v mesici a dojdes k castce, kterou bys mela dostat. U prumerneho platu je ta castka asi o 1300 kc nizsi nez bezny plat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
782
12.5.20 22:36
@Pavlahar píše:
@Kriss Tina to vím, jenže zaměstnavatel chce, aby Teda zůstala doma na očr, takže mi nemusí platit, ale tu práci z domu dělala i nadále…

Tek nebud blbá prosimtě. Zaměstnavatel je pěkný vycuranek, nepřistoupila bych na to. To ti ani neslíbil nic bokem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
782
12.5.20 22:38
@matkabagristy píše:
@Pavlahar zamestnavateli ponekud pozde docvaklo, ze by mohl usetrit na mzdach zamestnancu tim, ze je dotlaci na ocr a pritom budou pro nej dal vykonavat praci. Takze pro tebe: ocr je v soucasne dobe 80% denniho vymerovaciho zakladu-ten najdes na vyplatni pasce. Toto cislo si vynasob 30/31 dni podle dni v mesici a dojdes k castce, kterou bys mela dostat. U prumerneho platu je ta castka asi o 1300 kc nizsi nez bezny plat.

Což teda není závratný rozdíl, ale stejně bych na to nepřistoupila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59265
12.5.20 22:38
@Pavlahar píše:

Ano, dny očr se pak odečtou tehdy když jsi pracovala..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama