Reklama

Práce - nedošlo k povýšení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 08:43
Práce - nedošlo k povýšení

Krásné ráno, potřebuju se hlavně vypovídat a přeji si zůstat v anonymitě, za níž dekuji.

Ve firmě jsem 5let, na odd.jsme 3, dlouhodobě zastupuji kolegyni po dobu její nepřítomnosti. Na podzim oznámila, že je těhotná a predpokladalo se, ze jeji práci tedy prevezmu já. Dělám obdobnou jen pro jiné lokace, já v EU, ona mimo. Takže jediný rozdíl je v daňovém a celním řízení při vývozu. Třetí kolegyně dělá neco jineho.
Od nového roku zustala doma na rizikovem a včera nám šéf přednesl plán, jak to bude. Hledá se nový člověk, což je samozřejmostí, ale… práci za tehuli převezme ra treti, co o tom nemá ani sajnu. Já delam jeste office management a starám se o provozní záležitosti firmy ( posta, nákup občerstvení, kanc. potreb atd., eviduju dochazku a pripravuji mzdové podklady ), tehule mela na starost jen úklid. Třetí nedělá z provozu nic. Už před casem jsem se sefem mluvila o tom, že je treba to rozdělit mezi všechny, ze se to prostě nedá stihat. Bylo mi prislibeno, že ano.
Včera mi na dotaz, jak to bude do budoucna řekl doslova, že do prd.ele se nekopeme nikdo a bude to tak, jak řekl. Na dotaz proč práci přebírá ta třetí, která to neumí a má zaucovat tu novou, mi odpovedel, ze to tak rozhodl, mam to brat jako fakt a nemíní se o tom dál bavit. Kolegyně mlcela.

Jsem hodně zklamaná, naštvaná, nemotivovana. V podstatě mi řekl, ze se mnou nijak vic nepočítá.

A ted si kladu otázku, co dál. Plat a benefity tu mám vic než slušný, lokalita taky super, ale ten pocit je hrozný. Asi to přejde, ale jsem fakt znechucena.
Jen tak jsem hned vcera koukala na inzeraty a bohužel práce je dost, ale finančně cca o 10- 15.000,– méně než mám ted, což je dost.

Co byste delaly vy? Nedokážu se pretvarovat a tvarit, že jsem strašně happy. Jo a je mi 40+.
 Diky

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 08:52

Manžel je v práci u nynějšího zaměstnavatele necelých 5 let. Za tu doby byly u nich ve firmě různé přesuny, povyšovaní atd. Jemu jeho opozice vyhovuje, nemá ambice ve vedení.
Má tam ale kolegu, který je tam z nich snad nejdéle a ten by ambice měl. Místo něj se ale na vedoucí místa nabírají jiné lidé… Nedávno se dozvěděl, že i když se chystají další „škatulata hejbejte se“, on nikdy povýšen nebude. Hledá si nové místo…
Anonym kvůli manželovi a jeho kolegovi

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 08:56

Ještě doplním, že tehule ac není ve vedoucí pozici, dělá práci zodpovednou, ví toho o exportu a importu nejvíc a obecně je brána jako nejvyšší z nas

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 09:04
@Anonymní píše:
Manžel je v práci u nynějšího zaměstnavatele necelých 5 let. Za tu doby byly u nich ve firmě různé přesuny, povyšovaní atd. Jemu jeho opozice vyhovuje, nemá ambice ve vedení.
Má tam ale kolegu, který je tam z nich snad nejdéle a ten by ambice měl. Místo něj se ale na vedoucí místa nabírají jiné lidé… Nedávno se dozvěděl, že i když se chystají další „škatulata hejbejte se“, on nikdy povýšen nebude. Hledá si nové místo…
Anonym kvůli manželovi a jeho kolegovi

Díky.
Já nejsem karierista, ale přece jen nějaké uznání být může. Řeším ale hlavně to, že se o tom mluvilo, jsem z toho zklamaná hlavně lidsky, připadám si jak neschopná nula.
 Zakl

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2013 příspěvků 06.01.17 09:05

Ale to převzetí agendy mimo EU je jen na chvíli, než se najde a zaučí nová osoba ne? Proč byste ji jinak hledali… Čili jde o změny jen na pár měsíců, pak bys dělala zase jen EU + provoz kanceláře, nebo to chápu špatně? Nemohlo ho k tomu rozhodnutí přivést to, jak sis stěžovala, že máš moc práce a nedá se to stíhat, tak to prostě přiklepl té, která je zticha a (asi) stíhá bez řečí? Možná mají i nějaký nadstandardní vztah, možná ji má prostě jen radši ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 09:05

Byla jsem v jednom zamestnani 9 let..z toho se pet let snazim otehotnet,2 roky pres Dr. Nikdo to nevedel z vedeni.Bylo mi dvakrat slibeno povyseni a nakonec povysili tu nejstarsi vekove a zaroven nejposlednejsi, co tam prisla..ja se tam drzela jen kvuli otehotneni, jinak bych sla davno pryc.Plat strasny, prace me uz total nebavila.bez motivace jakekoli. Nakonec me vyhodili..z org. duvodu..hledam praci uz pul roku a nemuzu na nic narazit a je mi 34…silene…

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 06.01.17 09:10

Tak ono povyseni neni kolikrat ani tolik o znalostech a vysezenych letech, ale o manazerskem potencialu. Někdo se s ním rodí a někdo to na vedoucí pozici z tohtoto důvodu nedosáhne ani před důchodem, i kdyz jinak je ve svem oboru uznavanym expertem. nevim:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 09:12

@Michelle_M ne. Mělo to být na stálo. Ta třetí remca furt, je nepříjemná jak na kolehy, tak na zákazníky a drza. Já si nestěžuji, jen jsem rekla, že je toho hodně a nespravedlive rozdeleno. Pokud by neslibili, nereknu ani slovo. Jen jsem ted ve fázi, že už šéfovi nevěřím
 Zakl

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 09:13

@Svistice opět jsem se přesvědčila, že neprijemni lidé jsou na tom lépe než pohodový sympataci.
 Zall

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 09:15
@Anonymní píše:
Byla jsem v jednom zamestnani 9 let..z toho se pet let snazim otehotnet,2 roky pres Dr. Nikdo to nevedel z vedeni.Bylo mi dvakrat slibeno povyseni a nakonec povysili tu nejstarsi vekove a zaroven nejposlednejsi, co tam prisla..ja se tam drzela jen kvuli otehotneni, jinak bych sla davno pryc.Plat strasny, prace me uz total nebavila.bez motivace jakekoli. Nakonec me vyhodili..z org. duvodu..hledam praci uz pul roku a nemuzu na nic narazit a je mi 34…silene…

Toho se právě bojim a nechci udělat blbost, ale zas ze sebe neminim delat kr.avu
 Zakl

lopata
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 06.01.17 09:48

Zakladatelko.. u nas v praci mame taky nekolik lidi, kteri maj VS, furt se nekam hrnou a nikdo je nikam nechce, protoze jim ti lidi proste nepasuji.. oni by hrozne chteli, delaj vse pro povyseni a stejne jsou na tom samem postu leta.. neni to jen o tom, ze ty chces, nebo ze si myslis, ze bys mela.. nakonec ten, kdo o povyseni rozhoduje je nadrizeny a ten ma k tomu koho povysi sve duvody.. pokud se ti to nelibi, muzes si o tom s nadrizenym promluvit, proc te nechce povysit, nebo si najit jine misto… Pokud te dobre plati, ses tam spokojena, tak bych zatl zuby a byl tam dal, povyseni nepovyseni.. nakonec, oddelas si svych 8hodin a nic neresis.. a pokud mas dobrej plat..

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 09:55

@lopata děkuju za názor. Jde mi o to, že mi to bylo prislibeno. Já se nikam nehrnu. A jako hlavní problém vidim to, že jsem velmi milá, usměvavá, oblíbená a přátelská. Asi dospěli k nazoru, ze se mnou můžou orat, což taky nejde s každým, že.

Právě řeším, co dal. Plat tu mam cca 40.t brutto, premie, 25 dnů dovolené + každý mesic den volna navic a ještě další bonusy, smlouvu na dobu neurčitou. Na krku hypotéku, děti, samozivitelka, věk pres 40,,autem pul hodiny. Je to těžký
 Zakl

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62494 příspěvků 3 inzeráty 06.01.17 10:07

Upřímně, já ambice někoho vést nemám, takže ze svého pohledu nechápu na co si stěžuješ :think: tvářila si se, že máš moc práce, tak ti šéf její část ubral - to zastupování kolegyně, když je jasné, že se nějaký ten rok do práce nevrátí, peníze, tvoje původní práce a benefity zůstaly stejné, tak kde je problém?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.17 10:11

@j.a.n.i1 ne, měla jsem převzít její práci komplet a na mou nastoupit nekdo nový. Já řeším budoucnost, až někdo nastoupí a bude zaucen. Ted je jasné, ze je to náročné. A hlavně ta, co má zaucovat a delat praci za tu tehuli, to moc neumí a nezná. Takže to stejně padne na mě. A vola ze sebe nemíním dělat, to je to co řeším. Příští tyden to takhle řeknu i sefovi
 Zakl.

Omlouvám se, pokud toto nebylo zřejmé z úvodního příspěvku.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 06.01.17 10:19
@Anonymní píše:
@Svistice opět jsem se přesvědčila, že neprijemni lidé jsou na tom lépe než pohodový sympataci.
Zall

Tohle jsem nějak nepochopila. Povýšení (ve smyslu víc z odpovědnosti, vedení lidí, zodpovednost za vysledky, firemní strategie apod) proste není o sympatiich, ale schopnostech. Zažila jsem několik lidí, kteří léta pracovali ci ještě pracují na stejné pozici. Jako experti a kolegové jsou naprosto nezastupitelni a skvely, ale dát jim vedouci funkci s jinou roli, kde je potreba diplomacie, komunikace, schopnost motivovat a rozhodovat, tak by to byl krok špatným směrem.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama