Práce uklízečky a těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 12:19
Práce uklízečka a těhotenství?

Ahoj, jsem na začátku těhotenství, své běhu jsem vlastně zjistila tak že se mi zničehonic začalo v práci že všech těch čističů a saponatu zvedat žaludek a motat občas hlava, tak jsem si udělala test a bylo to.Ale chci se vlastně zeptat je pro mě tahle práce vůbec vhodná. Momentálně pracuji jako uklízečka na zš a poměrně dost se natáhla s kyblemi s vodou i když jsou tam vozíky, ale nejvíc mě straší ty saponaty, sice nezvracim, ale zvedá se mě furt strašně žaludek, poslední dobou vlastně z jakého kolik pachu…

Reakce:
P4ja
Echt Kelišová 7683 příspěvků 1 inzerát 11.02.19 12:25

Pokud netaháš těžké věci a můžeš si to dát na vozík, tak to asi vadit nebude. To, že je ti špatně z pachů, je normální. Otázka spíš je, co používáš, aby to nevadilo plodu, ale pochybuju, že to bude extra špatné, když se s tím umývají prostory pro děti.

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 19839 příspěvků 11.02.19 12:27

Tak jestli nemyješ podlahy kyselinou, tak to nevadí. Doma asi taky budeš uklízet a takové věci neřešíš.
Po místních diskuzích by mě zajímalo, která práce je podle ženských zde bezpečná v těhotenství?

Příspěvek upraven 11.02.19 v 12:28

lorelai947
Kecalka 327 příspěvků 11.02.19 12:27

Takto, já jsem toho názoru, že druh práce není to hlavní co rozhoduje o tom jestli ji v těhotenství můžeš dělat nebo ne (samozřejmě se nebavím o opravdu rizikových zaměstnáních). Jde o to jak to zvládáš ty konkrétně. Osobně si nemyslím, že by ty saponáty byly nebezpečné a ty kýble s vodou bys neměla tahat v rukou ale vozit na vozíku a třeba je nedávat tak moc plné… Ale jak píši výše, jestli to nedáváš, tak je úplně jedno, co ti tady kdo napíše a zařiď se podle sebe :palec:

Káťa19
Echt Kelišová 8822 příspěvků 18 inzerátů 11.02.19 12:29

oj tak to tě teda lituju, já nesnesu nic v těhotenství, když jsem čekala prvního přešla jsem na přírodní preparáty, jinak bych se zbláznila. Bohužel někoho to nepřejde až do konce těhotenství. Jak dlouho máš v plánu pracovat?

pannda
Kelišová 6784 příspěvků 37 inzerátů 11.02.19 12:30
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem na začátku těhotenství, své běhu jsem vlastně zjistila tak že se mi zničehonic začalo v práci že všech těch čističů a saponatu zvedat žaludek a motat občas hlava, tak jsem si udělala test a bylo to.Ale chci se vlastně zeptat je pro mě tahle práce vůbec vhodná. Momentálně pracuji jako uklízečka na zš a poměrně dost se natáhla s kyblemi s vodou i když jsou tam vozíky, ale nejvíc mě straší ty saponaty, sice nezvracim, ale zvedá se mě furt strašně žaludek, poslední dobou vlastně z jakého kolik pachu…

Jsi těhotná, ne nemocná

Térouš
Echt Kelišová 8470 příspěvků 11.02.19 12:30
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem na začátku těhotenství, své běhu jsem vlastně zjistila tak že se mi zničehonic začalo v práci že všech těch čističů a saponatu zvedat žaludek a motat občas hlava, tak jsem si udělala test a bylo to.Ale chci se vlastně zeptat je pro mě tahle práce vůbec vhodná. Momentálně pracuji jako uklízečka na zš a poměrně dost se natáhla s kyblemi s vodou i když jsou tam vozíky, ale nejvíc mě straší ty saponaty, sice nezvracim, ale zvedá se mě furt strašně žaludek, poslední dobou vlastně z jakého kolik pachu…

Předpokládám, že pracuješ s koncentráty. Denní vdechovani tech vyparu, např chlor určitě vhodné není. První tri měsíce jde o všechno

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1552 příspěvků 11.02.19 12:39
@pannda píše:
Jsi těhotná, ne nemocná

Jo? Já jsem se teda v prvním trimestru nemocně cítila. Jediné, co u mě těhotenství od nemoci odlišovalo, bylo, že jsem nebyla nakažlivá.

Enicka
Zasloužilá kecalka 983 příspěvků 11.02.19 12:41

@pikola Taky by mě ti zajimalo,zda se mě ,ze nejlépe žádná.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 12:44

Doma jedem dost eko,už rok…A v práci se používá to nejlevnější, nejsou prostě peníze…

PHV
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 11.02.19 12:46

Tak ono spíš záleží taky na tom jak to těhotenství probíhá. Když jsem čekala dceru, tak práce nebyl problém, jen se mi občas navalovalo :lol: dělala jsem u starých inkilontinentnich lidí. Ale teď čekám syna a první 4 měsíce jsem se neodlepila od WC, takže bych ani pracovat nemohla :poblion: ale měli jsme doma štěně a vytírala jsem denně savem a děti jsou v pořádku :nevim: Záleží na více okolnostech, prober to s doktorem

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 12:46

A za další že mě teda příšerně bolí krecaky na nohou,punčochy nosím, ale stejně večer nemůžu skoro chodit…

Uživatel je onlinepikola
Neúnavná pisatelka 19839 příspěvků 11.02.19 12:51
@Anonymní píše:
A za další že mě teda příšerně bolí krecaky na nohou,punčochy nosím, ale stejně večer nemůžu skoro chodit…

Tak běž na gyndu a on podle tvého zdravotního stavu usoudí, zda musíš doma zůstat na rizikovém. Ale práce jako taková nebezpečná není.

Anny A
Kecalka 236 příspěvků 11.02.19 14:34

Ja si teda myslim ze vdechovani denne levnych cisticich prostredku neni nic vhodneho predevsim v 1. trimestru. Ja se tomu uplne vyhybam. Ale co nosit rousku nebo respirator? + davat toho mene. Abys to nevdechovala a nedelalo se ti zaroven zle…
Jinak prace nevadi pokud to snasis dobre proc ne ale delej vse pomaleji, nepremahej se, setri se a tezke veci opravdu nenos. Kdyz ucítis ze je to narocne nedelej to. Kybl s vodou nevadi ale rozhodne ne nic kolem 20kg. Ja to mam v praci taky zakazane nosit!

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Lidé na mě plivou kvůli roli v Ordinaci, postěžoval si nám Ján Jackuliak

Lidé v Česku znají slovenského herce Jána Jackuliaka (40) především jako... číst dále >

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >