Pocity ke konci těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 12:02
Pocity ke konci těhotenství

Ráda bych se zeptala těhulek ve 3.trimestru jak se cítíte? Taky vám vadí věčně se opakující otázky? Pořád se mě všichni ptají, jestli se bojím porodu. Jen někam příjdu tak všichni komentují jak vypadám a že když jsem šťastná tak určitě budu mít hodné miminko. Všichni se snaží do mě cpát jídlo a když řeknu, že jsem před chvílí dojedla oběd tak je všem divný, že hned nemám zase hlad… Všichni si plánují jak hned přijedou zamnou do porodnice až porodím a já se jen děsím těch zástupů návštěv. Termín porodu mám za měsíc a ty pocity ve mě jsou hrozný. Jeden den se těším a pak mě najednou přepadne strach. Vím, že možná budu ráda, že zamnou třeba tchyně přijede a pomůže mi ale co když budu chtít být sama a oni to nebudou respektovat a budu ta zlá, že jim nechci ukázat miminko..

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Russet
Extra třída :D 13957 příspěvků 11.02.19 12:07
@Anonymní píše:
Ráda bych se zeptala těhulek ve 3.trimestru jak se cítíte? Taky vám vadí věčně se opakující otázky? Pořád se mě všichni ptají, jestli se bojím porodu. Jen někam příjdu tak všichni komentují jak vypadám a že když jsem šťastná tak určitě budu mít hodné miminko. Všichni se snaží do mě cpát jídlo a když řeknu, že jsem před chvílí dojedla oběd tak je všem divný, že hned nemám zase hlad… Všichni si plánují jak hned přijedou zamnou do porodnice až porodím a já se jen děsím těch zástupů návštěv. Termín porodu mám za měsíc a ty pocity ve mě jsou hrozný. Jeden den se těším a pak mě najednou přepadne strach. Vím, že možná budu ráda, že zamnou třeba tchyně přijede a pomůže mi ale co když budu chtít být sama a oni to nebudou respektovat a budu ta zlá, že jim nechci ukázat miminko..

O tom, kdo přijede v šestinedělí na návštěvu, rozhoduješ ty. Cpát neustále těhotné jídlo je takový otřepaný zvyk. Odmítni a je to. Na kecy kolem tvé osoby si zvykni, pak budou řešit jestli kojíš, nekojíš, kolik váží, měří, jestli už pase hříbata. Okruh otázek se bude stáčet pořád na pár témat. Jako by porodivší žena nemohla konverzovat na jiné téma.

siringa
Stálice 78 příspěvků 11.02.19 12:08

Taky se me kamarádky pořád vyptávají a pokud to nijak neprožívám, nehladím si břicho a nemluvím na něj, tak jsem divná a ony se modlí aby se ve mně probudila láska :lol: no už ted mám lidí plný zuby. Návštěvy jsem nikdy nemusela, tak už jsem informovala dopředu, že až se budu cítit prostě vyjedu ven a na neutrální půdě ukážu. Jelikož většina lidí se ti doma usádlí a akorát tě zdržuje. Myslím, že budeme mít práce samy se sebou abychom se s tou novinkou sžily 8o

monzaj
Ukecaná baba ;) 1991 příspěvků 11.02.19 12:14

Nesnášela sem to.. dokonce máma mi volala i 3krat denně a když sem telefon nezvedla už chtěla sednout do auta a priject zda sem se nerozrodila doma a třeba neupadla .( Bydlíme na samotě u lesa a manžel hodně vytížený .) Každej den zprávy zda sem ještě neporodila … Dokonce jedna kamarádka po porodu napsala,že dorazí do porodnice -psala sem ji,že se omlouvám,ale na návštěvu se necítím -uz sem jich měla ten den dost a že se domluvíme na prochajdu až mě pustí- i přes to přijela :roll: ..

cverunka
Závislačka 2765 příspěvků 11.02.19 12:17

No jo, Bože. Ano, lidé se ptají, protože chtějí ukázat, že mají zájem. Co taky jiného se mají ptát, když chtějí dát těhotné najevo, že jim její těhotenství není ukradené… Kdyby se nikdo nic neptal, bylo by zas zle, že se nikdo nezajímá. Trvá to jen chvilku, tak prostě člověk odpoví 50× na stejnou otázku a pak porodí. A ty zástupy taky nebudou tak horké. To vždy všichni říkají a pak se stěží najde někdo, kdo by povozil na hodinku kočárek. Do porodnice se za ty 2 dny nikdo stejně moc nedostane. Klid. Tyhle výkřiky, když se ještě nic neděje jsou naprosto zbytečné. :kytka:

Daenerys91
Kecalka 410 příspěvků 5 inzerátů 11.02.19 12:18

Mě se na konci pořád vyptávali, jestli pořád nic a muž se mě pro jistotu 2× denně ptal,jestli už nerodíme :zed: A ty návštěvy v porodnici - to byl děs. Manžel ok, ale ostatní lidi mě neskutečně štvali. Švagr a tchán mi jednu chvíli stáli za zády a na střídačku mi pokládali dotěrné dotazy na průběh porodu a tak, neskutečně mi to lezlo na nervy.

vedma007
Stálice 70 příspěvků 11.02.19 12:19

Na to nejde říct nic jiného, než trénuj asertivitu. Po porodu zase přijde mrak nevyžádaných rad k péči o miminko, k příkrmům atd. atd, pořád něco :mrgreen: . Čím dřív si ty hranice nastavíš, tím líp pro tebe do budoucna.
Mě se vyplatilo na trapné dotazy odpovídat tak, aby se dotyčný sám tak trochu zastyděl. V těhotenství s dvojčaty mě např.naprosto vytáčela otázka „to máte přirozeně nebo jsme byli na umělym“ 8o Co je komu do toho. Takže jsem pak odpovídala, že to máme se sexu nebo otázkou „a vy smanželem souložíte jak často?“. Dotyčným to většinou došlo, že ta otázka nebyla uplně vhodná.

PHV
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 11.02.19 12:27

U první dcery taky pořád všichni prudili :lol: a na konci se každej den ptali jestli rodíme :roll: teď jsem 31tt a mám klid, protože jsem dala hned najevo že mě to prostě nezajímá a ať se na nic nikdo neptá, vcelku všichni pochopili :lol:

lolink
Ukecaná baba ;) 1182 příspěvků 11.02.19 12:28

Ja otevrela dvere masny. Prodavacka spraskla ruce a na cely obchod rvala „Vy jste jeste neporodila? To je ohromny bricho! Kdy mate termin?“ Nebo na svatbe kamose. „kdy mas termin? Bude to holka, vid?“ Asi jsem vypadala hrozne. :mrgreen: Porad na mne pokukovali, zda mi neprasne voda a ja svatebcany neobstastnim porodem v primym prenosu. :mrgreen: Nebo otazky: kolik jsi pribrala? Druhy cisar? To se nebojis? Vis, ze je to vetsi riziko? Zase kluk? No, jak to tam sama zvladnes, to si nedovedu predstavit! Jezis, kolik jsi pribrala? To bude snad jen voda no… :mrgreen: a ted… Kojis? Jedno dite, zadny dite, co? :mrgreen: uz je ockovany? Pase? Smeje se? Jak ho prijmul bracha?… :mrgreen: hele dlouho se mne nikdo nezeptal, jak se mam treba… :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 12:44

Já se s tím moc nesetkávám. Asi je to tím, že jsem už víc jak čtyři měsíce na neschopence, takže se s nikým moc nevídám. Moje i manželova rodina jsou v pohodě, spíš se ptají jak se mám a třeba jak dopadla kontrola…
Jediný co mě trošku nadzvedlo bylo, když jsem zjistila, že moje švagrová s tchýní automaticky počítají s návštěvou v porodnici. Čekáme totiž dvojčata… Rozhodně nechci malovat čerta na zeď, ale manžela jsem už upozornila, že návštěvy nebudou automaticky, ale až podle toho jak to všechno bude a hlavně jak se budu cítit já… :cert:
Anonym proto, že nevím jestli sem nechodí švagrová a ráda bych si klid, který zatím prožívám udržela co nejdýl :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 12:48

Přesně,taky jsem řekla,že návštěvy až podle toho jak se budu cítit.Jen babička manžela to nemůže pochopit a řekla že hned přijede do porodnice.Moc se nemusíme a je to ten poslední člověk,kterýho bych tam potřebovala vidět tak musím promluvit s manželem aby jsme si vyjasnili,že mojí a jeho maminku ano ale babička vydrží,až budeme doma.

Tichošlápek
Extra třída :D 12112 příspěvků 11.02.19 12:52
@Anonymní píše:
Přesně,taky jsem řekla,že návštěvy až podle toho jak se budu cítit.Jen babička manžela to nemůže pochopit a řekla že hned přijede do porodnice.Moc se nemusíme a je to ten poslední člověk,kterýho bych tam potřebovala vidět tak musím promluvit s manželem aby jsme si vyjasnili,že mojí a jeho maminku ano ale babička vydrží,až budeme doma.

Tak to si rozmysli, protože v porodnici je návštěva rychlá, v klidu kvůli vsudypritomnym sestrám a budeš mít odbyto. Doma by to mohlo byt o dost horší. A lidi se ptají no, o nic nejde, proste chtějí projevit nějaký zájem.

Bubla_Bučková
Kelišová 5106 příspěvků 11.02.19 12:53

Jo jo, něco jsem přecházela, ale třeba měli jsme z krve potvrzeného kluka už 10tt a furt se mi někdo snažil namluvit, že to třeba bude holka… Taky jsem na to byla alergická. Teď na všechno odpovídám jo jo a mám klid. Návštěvy nemusím doteď, všichni jsou hrozně rozjiveny :roll: já jsem zvyklá na svůj klid a když přijede víc lidí na jednou :roll: a taky kdyby přijeli na hodinu, ale jsou tu i tři :roll: třeba tchán sedne k malemu a povídá mu, to je super …ale moje máma potřebuje dvacet fotek s bleskem (zakázala jsem 8o )a rozcuchej mu vlasy, proč ho máš tak uliznutyho :zed:

Bubla_Bučková
Kelišová 5106 příspěvků 11.02.19 12:56
@Tichošlápek píše:
Tak to si rozmysli, protože v porodnici je návštěva rychlá, v klidu kvůli vsudypritomnym sestrám a budeš mít odbyto. Doma by to mohlo byt o dost horší. A lidi se ptají no, o nic nejde, proste chtějí projevit nějaký zájem.

Pravda pravda… On totiž doma kolikrát vůbec větší klid není… A nedá ti to neuklidit atd.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1208 příspěvků 11.02.19 12:56

Na termín se ptaly i prodavačky v supermarketu, v pekárně a prostě úplně všude kam jsem přišla. Spolu s tím, jestli je mi dobře, nepotřebuju si sednout a nechci trochu vody. Přišlo mi to hrozně milé. :D Návštěvy mě štvou, přece jen člověk toho moc nenaspí, chce mít klid a teď v šestinedělí by sem tchýně chodila nejradši co čtrnáct dní. Blbé je, že předtím jsem jí za ty roky co s chlapem jsme, viděla osmkrát, nebyla jsem k nim zvána. Takže si s ní absolutně nemám co říct a ani není pomáhací typ, vnouče si pochová jen aby s ním měla fotku a mohla se chlubit známým. :lol: Ale tak jednou je to chlapova máma, jeho i dítě má ráda, tak nejsem mrcha abych jí omezovala přístup k vnoučeti. ;)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Udělejte pápá! Tito čeští lehkoživkové zmizeli nebo mizí z YouTube a jsme za to rádi

Přičichli ke slávě a lehce vydělaným penězům. A teď pomalu, ale jistě mizí ze... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >