Práce v domově důchodců pečovatelka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 16:54
Práce v domově důchodců pečovatelka

Dobrý den, našla jsem samé staré diskuze a proto píši znova. Bude mi končit rodičák a tak se budu hlásit na úřad práce a hledat zaměstnání. Od mala mě strašně baví dělat s lidmi. A tak mě chytla představa dělat v domově důchodců. Který budou otevírat nově v mém bydlišti. Můžete mi prosím napsat nějaké zkušenosti a jaká je asi výplata prosím? A tak celkově pocity? Moc děkuji.. omlouvám se za anonym nechci zatím aby známí věděli.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Kamila17
Kecalka 370 příspěvků 30.01.18 16:59

TAKY BY MĚ TO ZAJÍMALO, RÁDA BYCH TO MĚLA JAKO BRIGÁDU, JE K TOMU POTŘEBA NĚJAKÝ KURZ? MÁM PEDAGOGICKÉ VZDĚLANÍ, TAKŽE MIMO OBOR. DĚKUJI

Mallorka
Závislačka 3005 příspěvků 30.01.18 17:01

Pevovatelku dělá máma. Peníze kolem 17tis. a víc. Ale počítej denní, noční, so, ne, vanoce. Pece o stare lidi je nekdy velice náročna. Nekteri jsou zlati, ze si je oblibis, jini ti sproste nadavaji, obvinuji, že krades. Navíc mamka kolikrát onemocněla, odrovnala si zada, protože ty lidi tahaji z postele na koupání atd. Práce zahrnuje, že se potom musis „postarat“ í o zemřelého. Velice náročná a penězi nedocenena prace. Pokud nas malé děti, tak to vhodný skrz směny asi nebude.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 17:02
@Anonymní píše:
Dobrý den, našla jsem samé staré diskuze a proto píši znova. Bude mi končit rodičák a tak se budu hlásit na úřad práce a hledat zaměstnání. Od mala mě strašně baví dělat s lidmi. A tak mě chytla představa dělat v domově důchodců. Který budou otevírat nově v mém bydlišti. Můžete mi prosím napsat nějaké zkušenosti a jaká je asi výplata prosím? A tak celkově pocity? Moc děkuji.. omlouvám se za anonym nechci zatím aby známí věděli.

Práce je to svým způsobem krásná, ale velmi velmi náročná. Jak fyzicky, tak psychicky, tak časově. Moc si to neumím představit, že bych ji dělala k dětem (dělala jsem ji ještě, když jsme děti neměli). Není to pro každého, ale to asi nemusím psát. Měla jsem dobrý pocit z toho, že dělám opravdu prospěšnou věc. Ale zároveň mě užíralo to, že se nedá tolik časo těm lidem věnovat, nebo dělat pro ně maximum - je tam málo personálu na dost lidí. Také jsou velmi smutné chvíle, ani ne tolik úmrtí, na to se dá zvyknout, ale když třeba za někým nechodí rodina, nebo když zemře jeden z partnerů atd…A tedy nemusím asi psát, že tam je spefický zápach (i přes veškerá hygienická opatření), na který se ale dá zvyknout. Co se týká výplaty, je to dost bída - 12 tis čistého - občas při přesčasech jsem se dostala na 14tis. Kdyžtak napiš dotazy, klidně odpovím, ale nebudu jmenovat konkrétní domov, kde jsem pracovala, to bych nerada.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 17:08

Moc všem děkuji za odpovědi. Zatím je to spíš tak do budoucna no! Asi bych tam jako byla do dalšího těhotenství. A právě že mě tam táhne ten pocit že se o ty staré lidi někdo postarat musí. A taky mě štve jak to neumí ocenit finančně. :-( když jsem dělala ve fabrice tak jsem domů nosila 18 000…ale to mě prostě nebaví! A kdyby se k tomu tak stavěl každý, kdo by se o ně postaral?

PetraJ
Kelišová 6712 příspěvků 30.01.18 17:52

Určitě musíš mít kurz Pracovníka v sociálních službách. Někdy ti ho dovolí udělat až po nástupu.
Loňský rok nám stát hodně peněz přidal, ale jelikož asi nemáš praxi, tak budeš mít nízký stupeň, takže ze začátku výplata nic moc. S těma 18 bych určitě nepočítala.

silvie1978
Kecalka 312 příspěvků 30.01.18 18:01

Tak někdo to dělat musí, to je pravda, ale že je to práce velice náročná, je prostě fakt. Pracovala jsem jako sociální pracovnice v odlehčovacich službách a občas jsem musela holkam v přímé péči pomoct a měla jsem toho dost. Jsem je obdivovala, hrozně se natahaly a za pár korun. Jako zkusit to můžeš, o tyhle místa moc zájem není nebo alespoň vidím inzeráty hodně často. Kurzy dělají na spoustě míst, možná by to šlo i přes úřad práce

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 18:02
@silvie1978 píše:
Tak někdo to dělat musí, to je pravda, ale že je to práce velice náročná, je prostě fakt. Pracovala jsem jako sociální pracovnice v odlehčovacich službách a občas jsem musela holkam v přímé péči pomoct a měla jsem toho dost. Jsem je obdivovala, hrozně se natahaly a za pár korun. Jako zkusit to můžeš, o tyhle místa moc zájem není nebo alespoň vidím inzeráty hodně často. Kurzy dělají na spoustě míst, možná by to šlo i přes úřad práce

Jooo to je jasne já spíš jako myslela tak že plno lidí jaký je to hnus jako prostě že ten smrad a tak :-( jako je to jasné sama můžu zjistit že to po měsíci nedávám! Jen si řikám že to není tak ohodnoceno jak by mělo že to za chvíli nebude dělat nikdo a oc by s těma lidma bylo :-(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 18:04
@PetraJ píše:
Určitě musíš mít kurz Pracovníka v sociálních službách. Někdy ti ho dovolí udělat až po nástupu.
Loňský rok nám stát hodně peněz přidal, ale jelikož asi nemáš praxi, tak budeš mít nízký stupeň, takže ze začátku výplata nic moc. S těma 18 bych určitě nepočítala.

No s tím bych ani nepočítala, spíš že je smutné že ve fabrice to jsou schopni zaplatit a při takové námaze celkově nejsou! Jo jo to jsme si právě hledala že u toho přímo že si kurz člověk dělá u nich. A pracák to taky může když to odsouhlasí.

PetraJ
Kelišová 6712 příspěvků 30.01.18 18:10

Jo, jo, někdy pracáky ty kurzy proplácejí.

pijavice
Kecalka 244 příspěvků 1 inzerát 30.01.18 19:26

Šla bych být tebou ještě do té staré práce za 18 tis. a pak bych třeba v průběhu další mateřské šla třeba dva dny zkusit dělat dobrovolníka a uviděla by jsi přesně, jaká ta práce je. Nejsou tam jen hodní a milí dědečkové a babičky co se pomalu belhají, ale dost jich je tam zcela nesoběstačných. Já mám v okolí také jen domovy důchodců kde platí cca 12 tis. v Praze vím o jednom soukromém, kde měli ošetřovatelky více, ale Praha je Praha.

Jagwa
Kecalka 213 příspěvků 31.01.18 00:42

Plat je dost závislý na místě. Práce je to krásná, ale naročná. Jak po fyzický, tak po psychický stránce. Taky dost záleží na režimu domova. Např. Kolik pečovatelů je na kolik klientů. Zda trpí alzamerem, demencí. Ale ono stačí, když blbě upadnou, zlomí si krček a jsou z nich ležící. Pak je péče hlavně o hygieně, plenkách popř. krmení.

Jagwa
Kecalka 213 příspěvků 31.01.18 00:44
@Kamila17 píše:
TAKY BY MĚ TO ZAJÍMALO, RÁDA BYCH TO MĚLA JAKO BRIGÁDU, JE K TOMU POTŘEBA NĚJAKÝ KURZ? MÁM PEDAGOGICKÉ VZDĚLANÍ, TAKŽE MIMO OBOR. DĚKUJI

Jelikož je nouze tak v některých domovech přijímají pouze s příslibem, že si daný člověk kurz do roka a půl udělá.

Jagwa
Kecalka 213 příspěvků 31.01.18 00:50
@Anonymní píše:
Jooo to je jasne já spíš jako myslela tak že plno lidí jaký je to hnus jako prostě že ten smrad a tak :-( jako je to jasné sama můžu zjistit že to po měsíci nedávám! Jen si řikám že to není tak ohodnoceno jak by mělo že to za chvíli nebude dělat nikdo a oc by s těma lidma bylo :-(

No tak zrovna „hovínek“ jsem se před seznámením s touhle prací taky dost bála, ale musím říct, že do týdne jsem si zvykla. :nevim:
Zvykla jsem si i na pečovatelský rozhovory u oběda, kdo má jakou stolici :lol:

LenaMarry
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 31.01.18 07:52

Už byla většina řečena, ale ještě bych dodala, že touto prací člověk rychle zestárne. Myslím tím, že se cítí vnitřně starý. A zvláště, pokud to bereš tak, že chceš pomáhat. Je spousta těch, co to berou, jako práci např. ve fabrice a ti jsou schopni to dělat třeba dlouhodobě. Ale u nich by se dalo polemizovat, jestli se na tu práci vůbec hodí :zed: a pak jsou ti, co to chtějí dělat srdcem, a ty to většinou časem semele. Především z toho systému a přístupu. Hlavně žádné ideály. Spostu práce, málo peněz, málo personálu, spoustu papírování, málo času na klienty, pečovatelé mnozí unavení a vyhořelí, co na to se.ou, a pak když někdo vybočuje z jejich řady, tak mu to ti „staří“ pečovatelé dají sežrat. Samozřejmě je to o lidech, ale pak někdy člověk nevěří vlastním očím, když např. chodí peč. každou chvíli kouřit, ale za skoro celý den nejde dat napít ležákovi :cert: Pracovala jsem jako zdr. sestra ve dvou domovech, ale všude jsem i mimo svou práci pomáhala pečovatelům s péčí, takže vím, jaká je to práce. Kolikrát, když nebylo dost personálu, tak jsem dělala i plně práci pečovatele + sesterskou. :zed: Ne každý na to má a málokdo to může dělat dlouhodobě. A zvlášť při dětech, bych do toho nešla.

Stránka:  1 2 Další »

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

Diváci a porota rozhodli: Ve StarDance dotančila Monika Bagárová

Kdyby se o vítězi deváté řady StarDance mělo rozhodnout hned první večer, kdy... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >