Potvrzení o trvání dočasné pracovní neschopnosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Alisa30
Kecalka 184 příspěvků 30.01.18 16:29
Potvrzení o trvání dočasné pracovní neschopnosti

Ahoj

Zaměstnanec mi donesl pokračování neschopenky k 31.1.2018.
Jeho lékařka mu ji dala při kontrole 25.1 a vystavila s datem k 31.1.2018. On sna zadní stranu, kde je podpis pojištěnce napsal datum 25.1.2018. Musí se to opravit? Mohl by s tím na OSSZ být problém?

Prosím o informaci a díky za radu

Reakce:
P4ja
Kelišová 7209 příspěvků 1 inzerát 30.01.18 16:31

@Alisa30 Řekla bych, že ano, že by dat měla být alespoň stejná. Třeba já si musela dojít až dneska. Dřív ne.

maskovak
Ukecaná baba ;) 1395 příspěvků 2 inzeráty 30.01.18 16:40

@Alisa30 Ne,datum je nepodstatne, postatne je info s datem od lekarky a to je spravne.On napsal datum, kdy to prevzal, tak o co jde

Alisa30
Kecalka 184 příspěvků 30.01.18 16:42
@maskovak píše:
@Alisa30 Ne,datum je nepodstatne, postatne je info s datem od lekarky a to je spravne.On napsal datum, kdy to prevzal, tak o co jde

Mě naše paní účetní říkala, že to musím předat na sociálku, vždy k datu které napíše lékař. To jest k 31.1. je to tak správně?

CoocaCola
Kecalka 481 příspěvků 30.01.18 17:02
@Alisa30 píše:
Ahoj

Zaměstnanec mi donesl pokračování neschopenky k 31.1.2018.
Jeho lékařka mu ji dala při kontrole 25.1 a vystavila s datem k 31.1.2018. On sna zadní stranu, kde je podpis pojištěnce napsal datum 25.1.2018. Musí se to opravit? Mohl by s tím na OSSZ být problém?

Prosím o informaci a díky za radu

No
Tak mě měl toto vydat až 1.2. a jelikož zítra ráno brzo musí manažerka odeslat, odevzdat veškeré dokumenty a neschopenky. Tak ač se divil doktor a nerad to vydal tak přesto jsem tento díl odevzdala dnes. Jinak mi hrozili, že nedostanu peníze :,( a to by jsme se neuživili s manželovým příjmem invalidního důchodu.

A chci se zeptat je stanoveno, že to musí dát v určité datum a ne dříve lékař? Jelikož říkal aby se pak na úřadě nedivili, že jak jste mohl vědět, že bude nadále 2.2. nemocná ( no v mém problémovém těhotenství je to jasné :mrgreen: no tak schválně existuje pravidlo, že i kdyby si účetní ci manažer kvůli tomu uprd nesmí to lékař vydat dříve jak na konci měsíce? Děkuji.

Stejně tak mě zase štve, že můj malý předchozí řidičák a manželův invalidní důchod převyšuje že nás mají za milionáře zamítli na Mirečka žádost o příspěvek na dítě tak se o to pokusím v létě po porodu znovu. :?

CoocaCola
Kecalka 481 příspěvků 30.01.18 17:04
@CoocaCola píše:
No
Tak mě měl toto vydat až 1.2. a jelikož zítra ráno brzo musí manažerka odeslat, odevzdat veškeré dokumenty a neschopenky. Tak ač se divil doktor a nerad to vydal tak přesto jsem tento díl odevzdala dnes. Jinak mi hrozili, že nedostanu peníze :,( a to by jsme se neuživili s manželovým příjmem invalidního důchodu.

A chci se zeptat je stanoveno, že to musí dát v určité datum a ne dříve lékař? Jelikož říkal aby se pak na úřadě nedivili, že jak jste mohl vědět, že bude nadále 2.2. nemocná ( no v mém problémovém těhotenství je to jasné :mrgreen: no tak schválně existuje pravidlo, že i kdyby si účetní ci manažer kvůli tomu uprd nesmí to lékař vydat dříve jak na konci měsíce? Děkuji.

Stejně tak mě zase štve, že můj malý předchozí řidičák a manželův invalidní důchod převyšuje že nás mají za milionáře zamítli na Mirečka žádost o příspěvek na dítě tak se o to pokusím v létě po porodu znovu. :?
Řidičák opravuji na rodičák můj telefon to neumí zapamatovat :zed:
rabulka
Stálice 92 příspěvků 03.02.18 20:18

Lékař může ze zákona vystavit neschopenku nebo lístek na peníze max. 3 dny dopředu. Ukončit neschopenku max. 3 dny zpětně. Pokud by byl lístek vystaven 5 dní dopředu, OSSZ vyplatí pouze do tří dnů od vystavení lékařem.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

Články z Expres.cz

Komentář: Pirát Bartoš chce být premiér. Nabídne víc než legalizaci konopí?

Pirátská strana odstartovala kampaň do Evropského parlamentu. Na... číst dále >

2. díl seriálu Nejhezčí mluvčí Česka: Na kterém úřadě najdete krásnou Sabinu?

Redakce Expresu pro vás připravila nový seriál, díky kterému detailně poznáte... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >