Práce v jazykovce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jan92
Nováček 6 příspěvků 21.03.18 10:30
práce v jazykovce

Dobrý den.
Předně vím, že tu toto téma už bylo a pročetl jsem všechny příspěvky. Nicméně, už to bylo nějakou dobu zpátky a chtěl jsem se zeptat na aktuální situaci.
Chtěl bych začít učit v soukromých jazykovkách angličtinu. Předpoklady bych na to měl mít (alespoň doufám :) ), mám pedagogické zkušenosti (ale ne vzdělání), žil jsem v dlouho v zahraničí a AJ mám na úrovni C1.
Chtěl bych si udělat certifikát C1 a TEFL, abych byl pro školy atraktivnější. Než se však do toho pustím, byl bych moc rád kdybych si mohl popovídat s někým, kdo tuto práci dělal nebo dělá a kdo by předal pár rad.

Zajímalo by mě, jestli je na trhu učitelů hodně a práce málo nebo naopak, kolik platí jazykovka v dnešní době za odučenou hodinu a kolik hodin průměrně učíte ( jestli se dá uživit) a jaké jsou šance pro nerodilé mluvčí.
Za každý příspěvek nebo sz budu moc rád!
Děkuji!

Reakce:
iila
Ukecaná baba ;) 1478 příspěvků 9 inzerátů 21.03.18 10:50

Ahoj, českých lektorů je zřejmě celkem dost. Taky je v tomhle odvětví velká fluktuace. Z obého vyplývá, že práci seženeš myslím v pohodě, ale plat není nic extra (když člověk započítá veškerý čas strávený nad přípravami, na cestách, na školeních apod.). Uživit se nejspíš dá, ale není to kdovíjaký terno. Kde se chceš o práci ucházet? Mám informaci starou tak 3 roky, že v Brně platí víc než v Praze.

Kelliee
Zasloužilá kecalka 998 příspěvků 21.03.18 10:58

Kamarádka se asi před deseti lety po 6 letech vrátila z Anglie, kde si tenkrát udělala certifikáty CAE a CPE. Od návratu učí v jazykovce v 50 000 městě, má 160,– hrubého na 45 min. (začínala na 120,–)Smlouvu na dohodu a má to samozřejmě jako vedlejšák (také to bere jako určitou formu praxe, díky tomu pořád aktivně mluví). Přípravu jí samozřejmě nikdo nezaplatí. Jako výdělek fakt na prd.

Majka13
Ukecaná baba ;) 1161 příspěvků 21.03.18 14:05

Ahojb,
Ono strašně záleží na jazykovce a na reálných kvalitách lektora.

Učím +- 10 let, vystudovala jsem lingvistiku, mám CPE, od rodilého mluvčího mě většina lidí nerozezná. Učím na maloměstě průměreně 28 lekcí týdně. Na výše zmíněných 160/45 jsem ani nezačínala 8o, co to je proboha uza podnik?

Lektorů je dnes hafo, protože z povzdálí si na to troufne kdekdo. Všeobecně je relativně dost lidí schopni odučit úroveň elementary-intermediate, na upper a advanced jako když utne. Takže je dobré být schopný odučit i vysoké úrovně. Ostatně se tam dnes pohybuje i větší skupina studentů.

PS: Přesné finanční ohodnocení nenapíšu, ale pod 200/45 je to fakt zlodějina. Mělo by to dokonce být výš.

Kelliee
Zasloužilá kecalka 998 příspěvků 21.03.18 14:58

@Majka13
Já jí říkám, že je hloupá :nevim:
Přitom poptávka po ní jako lektorce je (myslím od studentů).

Jan92
Nováček 6 příspěvků 21.03.18 16:50

Díky všem za reakce. Kdyby měl ještě někdo zkušenosti ideálně z Prahy, budu moc rád ;).
Pro Majku - napsal jsem sz.

Váš příspěvek
Reklama