Práce v open space, klima...

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
24.1.22 07:56

Práce v open space, klima...

Ahoj maminky, od konce září mě trápí jeden problém. V srpnu jsem po roce hledání práce (ano, rok mi to trvalo) nastoupila do práce, všechno super, plat jako nikdy předtím, využívám angličtinu denně, kolektiv opravdu jako kolektiv a pomluvy, ale..dělám v open Space o 80 lidech. To mi nevadí, jsem typicky extrovert, lidi kolem mám ráda a vyjdu asi s každým dle možností, ale od konce září neschopenka za neschopenkou. To je pořád 2 týdny v práci - neschopenka, týden práci - neschopenka a pořád dokola. Šéf už se tváří tak, že radost nemá, já chápu, já vím. Teď nevím, čím to je? Může to být tím počtem lidí, nebo klímou? Mám takové podezření, že ta klima není ani pravidelně čištěná, protože kolem jedenácté hodiny se tam nedá pořádně ani dýchat, to si všimli všichni, takže není to jen moje domněnka nebo tak. Přitom žiju myslím zdrave. Pohyb na vzduchu je u mě alfa a omega, vitony jim na kils, užívám zinek, hlivu ustricnou, vitamin C a D a B komplex, hořčík, kolostrum a vůbec nic. Aktuálně mám covid, ale anginove stavy. Jsem totálně KO. Tolik nemocná co jsem od září jsem nebyla za posledních 15 let. Bojím se, že si úplně oddelam zdraví, u doktora si mě podávají jak horký brambor a nevědí co se mnou. Přitom nikdo není tak nemocný, jako já. Od toho zato byli nemocní sice skoro všichni, ale maximálně tak2×. Ne 6× jako já. Imunitu mám prý v normě
Zas jsem alergik a. Astmatik. V jednom open Space jsem už dělala a byla nemocná jen jednou. Zas tam bylo míň lidí a dalo se větrat. Sice jen na maly větrák, ale šlo to. Tu nejde ani to. A já nevím, v čem to vězi. Na home Office se jít nedá, šlo to, ale problémy s připojením, tak to zrušili. Jen ten open Space.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
489
24.1.22 08:03

Tak open space bez vetrani v tomto obdobi je silenost. zkuste apelovat na servis klimy aspon. a treba se,,promorujes,, ziskavas imunitu a bude toza rok ok. pokud ne, je na case s tim neco udelat. deti kdyz nastoupi do skolky, taky se musi promořit. jeste bych tomu dala sanci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9647
24.1.22 08:26

Jo, taky jsem po navratu z materske do openspacu celou zimu prochrchlala je to jine klima, jina teplota, sucho, dychaci cesty dostavaji zabrat.

U me se to za par mesicu upravilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
845
24.1.22 08:59

Jak tady píšou, určitě je to klimou a tím, kolik je tam u vás lidi. Imunita dostává zabrat, bacily se tma siri… Je to peklo, muž má v práci taky klimu a co 14 dní rýmu, ucpané dutiny… je možný, že to s tím souvisis. Jestli máš imunitu v normě a práce je jinak super, taky bych tomu dala čas, ať si tvoje imunita postupně zvykne. Pokud ne, tak asi jiné působiště…nebo se nějak domluvit, ze bys pracovala od jinid. Pokud to pujde.. chápu, že jsi z toho nešťastná, kdo by nebyl :(

Příspěvek upraven 24.01.22 v 09:01

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
922
24.1.22 09:01

Jojo, taky jsem to tak měla. Velká paráda pak byla, když nám tam někdo dovlekl cerny kasel. Jinak mne to trvalo 2roky, pak se to ustalilo, na cca 2virozy za podzimni a zimní období. Hodně mi pomohlo po příchodu domu vystrikat nos Sterimarem, preventivně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42479
24.1.22 09:02

Jo, ta klima. Jezdím do kanclu 2× týdně a pokaždé jedu domů jako přiotravena. Chodím na obedovou pauzu ven, obejít blok, nadýchat se vzduchu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13251
24.1.22 09:17

To je tak když se ta klima a vzduchotechnika neumí dobře nastavit a taky se neřeší údržba, výměny filtrů apod. protože to stojí peníze že…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
845
24.1.22 09:21
@Cenarius píše:
To je tak když se ta klima a vzduchotechnika neumí dobře nastavit a taky se neřeší údržba, výměny filtrů apod. protože to stojí peníze že…

Aneb hlavně že jsme moderní, máme open Space a klimatizaci :lol: :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19152
24.1.22 09:25
@FlorenceF Jenkins píše:
Jo, taky jsem po navratu z materske do openspacu celou zimu prochrchlala je to jine klima, jina teplota, sucho, dychaci cesty dostavaji zabrat.U me se to za par mesicu upravilo

Se musí zakladatelka zdravě promořit :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19152
24.1.22 09:28

U nás jsme se vždycky pravidelně hádali, chlapi v kvádrech to chtěli na 18C a ženský v pouzdrových šatičkách a silonkách na 22C :zed: :zed:
A teda jedna kolegyně, která seděla přímo pod tím fukarem, tak měla nevysvětlitelné exemy po celém obličeji a když si vydupala změnu místa, tak to po týdnu zmizelo. Pak jednou seděla půl dne v zasedačce a neuvědomila si, že je zas pod tím fukarem a ejhle, hned se začala pupínkovat. Od té doby si už na to dávala pozor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67441
24.1.22 09:35

Open Space je na imunitu náročné, u nás někteří padali jak mouchy :mrgreen: a někdo byl v Klidu.. pokud jsi dlouhodobě nebyla mezi lidmi, může to být i tím, něco jak dítě, co dáš poprvé do školky a chytí všechno :think: taky teplota klimy. U nás se naštěstí dala nastavit odděleně, jinak by pánové padali vedrem a dámy mrzly. Nebylo nic divného, když tam kluci seděli v tričku a vedle holčina zabalená v dece.. to je prostě open Space.. zkus pro sebe lepší teplotní komfort a místo dál od větráku :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
me
21
24.1.22 09:43

Já jsem kvůli klimatizaci byla nucena změnit práci. Nebývala jsem teda nachlazená, ale stále jsem měla problémy s krční páteří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1944
24.1.22 10:14

Hele podle me je to tou klimou, my ted delame z domova a nemam zadne problemy, ale jakmile jsem v kanclu (taky open space s klimou, ale otviratelnymi okny), tak se mi do hodiny ucpe nos, drazdi me to na kasel…
A deje se mi to opravdu pokazde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9647
24.1.22 11:09
@MartinaIrena píše:
U nás jsme se vždycky pravidelně hádali, chlapi v kvádrech to chtěli na 18C a ženský v pouzdrových šatičkách a silonkách na 22C :zed: :zed:
A teda jedna kolegyně, která seděla přímo pod tím fukarem, tak měla nevysvětlitelné exemy po celém obličeji a když si vydupala změnu místa, tak to po týdnu zmizelo. Pak jednou seděla půl dne v zasedačce a neuvědomila si, že je zas pod tím fukarem a ejhle, hned se začala pupínkovat. Od té doby si už na to dávala pozor.

A kdyz mas nozicky u pruduchu :lol:

A jeste pridam-meli jsme klimu nainštalovanou na to, ze v tom miste mely byt kancly. Tak nebyly. Navic oteviraci okna…

Řešily to i odbory

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6729
24.1.22 12:29

Tou klimou je to určitě… :nevim:
Můžeš - jak bylo už výše psáno - apelovat na údržbu klimatizace,
zvážit, kde sedíš - jestli nejsi v průvanu například,
přinést si nějaký zvlhčovač vzduchu - možná…ale to je spíš do malé místnosti, tady asi an nic,
osobně jsem dělala to, že jsem stále v kabelce měla mořskou vodu ve spreji/(nebo Vincentku, to je jedno) a třeba klidně každou hodinu si stříkla do nosu. Jeden čas jsem byla na suchý vzduch extrémě citlivá a stačil mi třeba 4h let na dovolenou letadlem a už jsem vystupovala s bolestí v krku a angínou na pochodu :-(

Tím zvlhčováním nosní sliznice určitě začni, je to nejjednodušší a nejefektivnější

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat