Práce v těhotenství dpč

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.19 12:17
Práce v těhotenství dpč

Mám takový dotaz, nebo spíš pokud někdo máte zkušenost, nevím co dělat. Jsem studentka, jsem v 15tt, doteď jsem dělala na dpč. Do března jsem dělala na zkrácený úvazek, teď mám smlouvu dpč, ale je v ní uveden rozsah max. 20 hodin týdně. Ptala jsem se na ossz a tam mi bylo řečeno, že na mateřskou nárok mít budu. Jenže práce, kterou dělám není úplně jednoduchá fyzicky. Navíc mám teď celkem zdravotní problémy, mám už druhá antibiotika a lékaři mi doporučují abych už do práce nechodila. Jenže nevím jak bych to měla s neschopenkou. Teoreticky nárok mám, protože minulý měsíc i měsíce předtím jsem měla výdělek nad 3000, ale nepřijdu pak tím o nárok na ppm? A z čeho mi vypočítají základ? Z posledních 12 měsíců, nebo jen z příjmu od aktuálního zaměstnavatele? Nebo vyplatilo by se někam teď nastoupit na hpp? Vzali by mě vůbec? Děkuji za případné rady.

Reakce:
Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 67519 příspěvků 12.07.19 12:25

S nejvetsi pravdepodobnosti o narok na ppm prijdes, ale zas za zdravi nestoji… A to prechazim ruzne veci ale v těhotenství bych s atb fakt lezela.

Lendeš
Kelišová 6677 příspěvků 12.07.19 12:30

Jak máš u té DPČ sjednanou mzdu? Máš sjednanou částku aspoň 3000 Kč/měsíc nebo hodinovou? Pokud hodinovou, tak máš stanoven i nějaký minimální rozsah práce, který odpracuješ měsíčně nebo je DPČ sjednaná tak, že ti zaměstnavatel nemusí přidělovat práci = že není garantováno, že si vyděláš aspoň 3000 Kč?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.19 12:38
@Lendeš píše:
Jak máš u té DPČ sjednanou mzdu? Máš sjednanou částku aspoň 3000 Kč/měsíc nebo hodinovou? Pokud hodinovou, tak máš stanoven i nějaký minimální rozsah práce, který odpracuješ měsíčně nebo je DPČ sjednaná tak, že ti zaměstnavatel nemusí přidělovat práci = že není garantováno, že si vyděláš aspoň 3000 Kč?

Mám právě sjednanou hodinovou a rozsah těch max. 20 hodin týdně. Ale minimální rozsah asi ne :(

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 67519 příspěvků 12.07.19 12:45
@Anonymní píše:
Mám právě sjednanou hodinovou a rozsah těch max. 20 hodin týdně. Ale minimální rozsah asi ne :(

Pak tam ochrannou lhutu nemas a musis ty 3000,– mit i v mesici nástupu na ppm.

Lendeš
Kelišová 6677 příspěvků 12.07.19 12:46

V tom případě pokud půjdeš na nemocenskou, tak na PPM nárok mít nebudeš, pokud už se do té práce před mateřskou nevrátíš. Ale nemocenskou můžeš mít až do konce šestinedělí. Ale abys měla na tu nemocenskou od OSSZ nárok, musíš na ni nastoupit v měsíci, kdy si aspoň ty 3 tis. vyděláš nebo v měsíci, kdy si je sice nevyděláš, ale DPČ trvá a v předchozích 3 měsících sis z té DPČ alespoň 3 tis. vydělala (= bylo odvedeno pojistné).

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.19 13:02
@j.a.n.i1 píše:
Pak tam ochrannou lhutu nemas a musis ty 3000,– mit i v mesici nástupu na ppm.

A pak se ta ppm pocita z ceho? Napr. z tech 3000?

Lendeš
Kelišová 6677 příspěvků 12.07.19 13:37

Pokud dobře chápu, žes do tohohle zaměstnání nastoupila někdy na jaře, tak by se PPM počítala z období od toho nástupu do zaměstnání do konce měsíce, který předchází měsíci nástupu na PPM. Doba na neschopence by se z toho vyloučila.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.19 14:22
@Lendeš píše:
Pokud dobře chápu, žes do tohohle zaměstnání nastoupila někdy na jaře, tak by se PPM počítala z období od toho nástupu do zaměstnání do konce měsíce, který předchází měsíci nástupu na PPM. Doba na neschopence by se z toho vyloučila.

No je to slozitejsi, byla jsem pak pres agenturu zamestnana 2 mesice a ted jsem primo v obchode od poloviny cervna. Tak prave nevim.

Lendeš
Kelišová 6677 příspěvků 12.07.19 14:34

To jsi byla zaměstnancem agentury, to se nepočítá. Bude se to počítat jen z tohoto zaměstnání u současného zaměstnavatele.

Váš příspěvek
Reklama