Riziko down syndrom 1:339

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Šarlota98
Povídálka 30 příspěvků 12.07.19 10:37
Riziko down syndrom 1: 339

Zdravím holky, můžete mi prosím poradit je mi teprve 20 let, čekám mimi jsem ve 4 měsíci, včera jsem byla na testy down syndrom a dopadlo to takhle :,( doktor říkal ze muže i nemusí z 339 lidi muže být jedno miminko postižené, navrhl mi podstoupit další test buď plodové vody nebo odběr krve které je bezbolestne ale stojí 10tisic, někdo říká ze jsou falešné ty testy, v Nálezu mám napsané normální, můžete mi prosím některá zkušenější paní nebo slečna poradit od včerejška brecim a nevím co dal :,(

Přečtěte si článek: Downův syndrom konzultujte s odborníkem

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
dana.dv
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 12.07.19 10:40

My si nechali udělat Prenascan za těch 12tis - vyšetří cca 80 syndromů.
Nabízeli nám ještě Panorama test na pojišťovnu, poptejte se na to. Vyšetří jen 3 syndromy - Downův, Pataův, Edwardsův.

Šarlota98
Povídálka 30 příspěvků 12.07.19 10:51

@dana.dv no mě pravé nabízel jen dvě varianty buď plodovka nebo ten test odběr krve za 10tisic, a nebo ze nepodstoupim ničeho ze to je moje věc.. myslíte ze by to dítě mohlo mít zb339 lidi?! Když mám všechno v pořádku mozek, pater atd.. jsem zoufalá nevím co dělat

Zuzi79
Kecalka 249 příspěvků 12.07.19 10:55

Mozna zkus jeste jeden screening, v nejakem centru, ktere se na to specializuje a dela to jak na bezicim pase.

Jinak ja jsem mela po screeningu test z krve - Trisomy.cz, jednoduchy, na vetsinu genetickych poruch, akorat stal 13 tisic. Muj doktor rikal, ze kdybych byla jeho manzelka, tak mne posle na tohle, misto odberu plodove vody.

Drzim palce.

dana.dv
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 12.07.19 10:57

Byla jste ve specializovaném genetickém centru na ultrazvuku nebo jen u svého obvodního gynekologa?
Ve zprávě se nepíše nic o šíjovém projasnění, nosní kůstce… Což jsou důležité ukazatele.
Odkud jste? Objednala bych se na genetiku a řešila tam.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.07.19 11:01

Riziko potratu po amniocenteze je 0,5-1%, tzn 1:100-1:200, takze vetsi nez vase riziko Downa. Nechali byste si ditko s Downem? Pokud ano, pak to testovani neni az tak dulezite. Ja mela riziko Downa 1:25 a ostatnich dvou syndromu 1:15, ale jsem uz pomerne stara a riziko, ze se nam treba pak uz nepovede otehotnet nebylo zanedbatelne. Na druhou stranu, Downa bychom si nenechali, ale o nekterych jinych syndromech jsem uvazovala, ze bych si nechala (ne Pataua nebo Edwardse). Sli jsme rovnou do amniocentezy, protoze krevnim testem se tady vysetruji jen ty tri syndromy a u nas bylo velke riziko, ze to muze byt i nejaky jiny syndrom. Ale tva situace je jina: jsi mlada a riziko Downa neni tak vysoke.

Šarlota98
Povídálka 30 příspěvků 12.07.19 11:10

@dana.dv @dana.dv ano byla jsem jen u svého gynekologa, jsem z Ostravy a gynekologa mám v centrum..

Šarlota98
Povídálka 30 příspěvků 12.07.19 11:13

@Zuzi79 a dopadlo vám to dobře? Já se strašně bojím a nevím Cl dělat pořad jen brecim :,(

debra.morgan
Echt Kelišová 9794 příspěvků 12.07.19 11:15

Zaplať si prenscan, v porovnání s tím kolik tě bude děcko ještě stat je to úplně nic… Pokud by sis nechala i postižené, tak nic řešit nemusíš.

dana.dv
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 12.07.19 11:20

Objednejte se do Centra genetiky k odborníkům.

Šarlota98
Povídálka 30 příspěvků 12.07.19 11:21

@debra.morgan postižené dítě určitě chtít nebudu..
A nabízí mi jen plodovku a odběr krve za těch 10 tisíc..

Šarlota98
Povídálka 30 příspěvků 12.07.19 11:24

@dana.dv nevíte jaké mají Webové stránky?
A popřípadě kolik je cena

dana.dv
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 12.07.19 11:32
debra.morgan
Echt Kelišová 9794 příspěvků 12.07.19 11:32
@Šarlota98 píše:
@debra.morgan postižené dítě určitě chtít nebudu..
A nabízí mi jen plodovku a odběr krve za těch 10 tisíc..

Ano, prenscan, panorama to je na stejné brdo a stojí to tolik.

nonina
Závislačka 4182 příspěvků 12.07.19 11:41

Při riziku 1:339 bych nešla do dalšího vyšetření, natož odběr plodovky. Protože jak již bylo psáno výše - riziko potratu při odběru plodové vody je cca 1:100. Takže jeden a půl krát vyšší.

Měla bys svému miminku věřit, že je v pořádku. Tvé brečení mu fakt moc nepomáhá. A hlavně pokud jsi z Ostravy, tak zajdi do FNO na Genetiku. Určitě si tam s Tebou minimálně promluví někdo, kdo tomu rozumí. Vezmi sebou zprávu.

Můžeš tam i zavolat a uvidíš, že Tě uklidní, případně pozvou na důkladnější prohlídku.
Držím palce!

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama