Moje fenka a moje těhotenství

12.7.19 05:31

Moje fenka a moje těhotenství

Ahoj Holky, mám takový dotaz. Čekáme s přítelem první mimi jsem 19tt. A máme fenku Yorkshira(Lily) je ji rok a 4 měsíce. Já a fenka jsme na sebe moc fixované, např. Když někam jdu tak jí nesu k mamce aby ji hlídala a každou hodinu volám co Lily, apod. Ona se ani nenají dokuď nejsem při ní. Pořád ji mazlím. Mám strach, že až se narodí mimi, že z toho bude nějak špatná, že bude třeba chtít miminku ublížit. A hlavně, že na ní já budu hnusná, chápu, že nebudu mít na ní tolik času, ale bojím se, že už jí například nebudu mít ráda. Možná je to pro někoho směšné, ale mě to zajímá jak až moc se změnil nebo nezměnil váš mazlíček a Vy k němu. Děkuji za každou odpověď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

12.7.19 06:06

No jestli jsi (podle mě trochu přehnaně) takhle fixovaná na pejska, tak ten tu změnu v tom případě určitě pocítí, pochybuju, že budeš mít čas ho každou chvíli mazlit a ňufat, když ti bude několik hodin řvát prcek s prdama třeba :-/ Bude žárlit a možná dělat trochu bordel a věci, na ktrý u ní nejste zvyklý… no je fajn, že máš takhle malé plemeno, které by snad mimču ublížit nemohlo… Nauč dokud můžeš pejska se trochu zabavit, hračky, apod… a trochu zvolni s tou opičí láskou, i pes potřebuje svůj prostor :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

@Ellenka97
Ahoj, já mám dva maltezacky. Mám je také moc ráda i když asi nikdy jsem na nich nebyla tak fixovana jako ty. Pokud jde o mé chování k ním, tak se absolutně nic nezměnilo. S malým jsem se válela třeba na gauči a hafani kolem nás, takže jsem mazlila všechny. Pokud jde o změnu chování pejsků, tak byli uzasni, fena se nechtěla od malého moc vzdálit, když spinkal v postýlce, tak ona u postýlky. Když pak byl malý větší, tak s ním začala spát v posteli a dodnes když jde malý (5let) spát, tak s ním chodí naše Ennynka :)
Takže se neboj ono to nějak dopadne. Pokud si pamatuji, tak jsem mela také strach abych nějak neflakala naše pejsky a díky bohu ne. Bereme je taky jako členy rodiny a díky tomu se k nim tak i chováme, takže pokud ji máš hodně ráda, budeš ji mít i pak moc ráda :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2907

Tak pujde na druhou kolej. A asi vam nikdo nerekne, jak to ten vas bude brat. Ale pokud jste si jej takto brutalne rozmazlila, tak se asi bude dozadovat te pozornosti, co mel. Takze muze delat naschvaly, stekat apod. Mate jeste spoustu casu, jej vytrenovat a hodit do late. Je to pes a ne plysak, urcite to pujde ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2967
12.7.19 06:38
@Ellenka97 píše:
Ahoj Holky, mám takový dotaz. Čekáme s přítelem první mimi jsem 19tt. A máme fenku Yorkshira(Lily) je ji rok a 4 měsíce. Já a fenka jsme na sebe moc fixované, např. Když někam jdu tak jí nesu k mamce aby ji hlídala a každou hodinu volám co Lily, apod. Ona se ani nenají dokuď nejsem při ní. Pořád ji mazlím. Mám strach, že až se narodí mimi, že z toho bude nějak špatná, že bude třeba chtít miminku ublížit. A hlavně, že na ní já budu hnusná, chápu, že nebudu mít na ní tolik času, ale bojím se, že už jí například nebudu mít ráda. Možná je to pro někoho směšné, ale mě to zajímá jak až moc se změnil nebo nezměnil váš mazlíček a Vy k němu. Děkuji za každou odpověď.

Ty fakt kazdou hodku volas mame co pes? Boha to jsem takto casto nevolala ani kdyz mi hlidali dite mimco 8o 8o 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.7.19 07:17

Samozřejmě, ze ji trochu odsuneš. Je to pes :lol: ten cit je jiný než láska k dítěti. Ale ze bys na ní byla hnusná, to pochybuji. Spis bych řešila, aby nezarlila a nevyvadela, když nebudeš doma nebo na ní nebudeš mít čas. Muže pak začít ničit věci apod

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
965
12.7.19 07:18

@Ellenka97 určitě pes půjde na druhou kolej, každý, protože tak to prostě je. Na vás je zařídit, aby to nepoznal, čili už teď daleko před porodem jí ubírejte trošku pozornosti, občas jí nechte doma samotnou (třeba po dobu nákupu) a hlavně jí začněte učit na nějaké místo, kde bude mít do budoucna klid od lozícího prcka a kam za ní dítě nebude moci.

Pokud to začnete dělat teď, nenásilně, pak nebudete mít problém. Průšvih bude, když se na to vybodnete a ta změna pro toho psa přijde ze dne na den (nebo pro citlivější jedince stačí i z týdne na týden, proto bych to s tou přípravou fakt neodkládala, ušetříte si spoustu starostí … )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
249
12.7.19 07:27

Já mám jorky dva :srdce: :srdce: psa a fenku, jsou pro me jako další dvě deti :) nezměnilo se pro ně celkem nic jen mě mají doma skoro pořád :mrgreen: jinak v posteli spí s námi stále, od miminka se valime všichni na gauči v posteli. Nikdy jsem je od syna nevyhanela, a přijali ho v pohodě, jen fenka k němu moc nechodí ale neubližují si :mrgreen: důležitý je udělat si čas i na pejska, neboj bude to v pohode

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1064
12.7.19 07:33

Taky bych se, krome toho, co radily holky vys, zamerila na to zradlo- ty budes priblizne 4 dny v porodnici a ona po tu dobu nebude zrat?…snazila bych se ted po dobu do porodu, aby se nazrala, i kdyz zrovna nebudes u ni…proste ji postupne behem nasledujicich 20 tydnu pripravit na novou situaci, vytrenovat ji…je to mlady pes, melo by to jit…hlavne, abys to psychicky zvladla ty, tu duslednost ;)…me ceka v rijnu to same, i kdyz pro naseho psa jsem „nahradni, druha“ panicka a partner je pro nej ten hlavni…v tom to mam mnohem jednodussi…ani ja na nej nejsem nijak fixovana…uz ted ho ale ucime povel „mimi“, mluvime o nem, nechavam ho ocichavat bricho, proste se snazime, aby to nebylo jak rana z cisteho nebe…i kdyz tomu se asi nezabrani…kazdopadne uz ted mam obavu, jak to budu se psem a mimem doma po porodu zvladat…partner ma nastesti 8 hod pracovni dobu, vim, ze pomuze…ale znam par pripadu, kdy byl pes po porodu „odklizen“ napriklad k rodicum…smutne, ale nutne…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9852
12.7.19 08:19

@Ellenka97 taky máme fenku a když jsem byla těhu byl jí tak rok taky na mě závislá já na neschopence od začátku těhu pořád jsem chodila sní..v těhu pořád spala u břicha… donesli jsme malou z porodnice a pořád jí hlídala nikdy na ní nestoupla chodila opatrně kolem ní..když malá usla na hrací dece tak ona si lehla k ní, nalepila se na ní…ted lítají spolu a nikdy jí nic neudělala i když jí zatáhla..
jinak jí prostě neodstrkovat mazlit se i sní a pokud spala v posteli tak jí tam nechat pak bude vědět že se skoro nic nezměnilo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9852
12.7.19 08:20

Jina knechat jí sem tam doma na chvilku bez nikoho není od věci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12.7.19 08:59

Holky tak děkuji za rady a odpovědi. Máte pravdu mám ještě půlku před sebou, budu jí muset na to pomalu připravit. Snad to vše zvládneme.. A rychle si i zvykne na malé, kdyz se narodí.. Teď taky pořád je nalepená na mém bříšku..Je to náš miláček bereme jí jako kdyby naší dceru :D.. Jste skvělé děkuji :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
689
12.7.19 12:22

Myslím si, že to zvládne úplně v pohodě a dítě bude milovat a chránit. Já jsem si tohle prožila s fenkou brazilské fily, což je trochu jiná váhová kategorie. Byla jsem na ní úplně závislá a ona na mně. Hned jak jsem přišla z porodnice, lehla jsem si s mimčem na postel, ona za náma, mimčo očichala, olízala a bylo to. Spala s náma v posteli, když jsem kojila, ležela u mě, byla skvělá. A to teda děti moc nemusela, bylo jí už 6 let. Je pravda, že syna kousla v roce a půl, když na ni skočil, když spala, jak se lekla, ale nic vážného. Byla to moje chyba. Pes je odrazem chování pána, když budeš v klidu a vyrovnaná, tak bude i pes. Zkus se podívat na youtube na videa Cesara Milana, jak učí lidi, jak zacházet se psy. Uvidíš, že to bude ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama