Práce z doby neurčité na určitou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kittysha
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 29.07.19 18:58
Práce z doby neurčité na určitou

Dobrý den, ráda bych se zeptala na názor/radu. Po RD jsem měla v zaměstnání dohodnuté neplacené volno (kvůli školky) - které mi teď platí do října. Moje místo po dobu RD bylo zrušeno (reorganizace), takže jsem byla v kontaktu s HR a hledali jsme novou pozici. Našli jsme, prošla jsem pohovorem, chtějí mě. ALE - je to zástup za MD, takže na dobu určitou na 1 rok. Vědí, že jsem doteď měla smlouvu na dobu neurčitou a asi by se to řešilo novou smlouvou. Řekla jsem jim po pravdě, že pozice je fajn, ale vadí mi ta doba určitá - po x letech mě by mě mohli najednou vyhodit jen tak, bez odstupného. Slyšela jsem, že je snad i možnost, že by mi teď ukončili stávající smlouvu s odstupným a pak bychom sepsali novou, na tu dobu určitou. Ale nevím, jestli si o to můžu takhle říct.. nebo jaká mám práva.. Jestli můžu teď ze své pozice něco „nepřijmout“.. nebo jaké jsou možnosti. Předem díky za radu.

Reakce:
Uživatel je onlinematkabagristy
Vesmírná mluvilka 34697 příspěvků 29.07.19 19:13

@kittysha máš zákonný nárok na zachování PP na dobu neurčitou a na pracovní pozici dle pp. Nebo výpověď s odstupným. Pevné nervy přeji

kittysha
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 29.07.19 19:48

@matkabagristy A ještě dotaz - jaké by bylo to odstupné? Já mám za to, že 3 platy, ale kamarádka tvrdí, že se tam počítají i 2 jako výpovědní, takže 2+3. To si nejsem jistá, když jsem teď na NV - odkdy by se to jako počítalo a jak by to pak třeba bylo s ÚP? Díky

Vesmírná mluvilka 34697 příspěvků 29.07.19 19:53

Je dvouměsíční výpovědní lhůta (to by sis měla odpracovat) a pak 3 měsíční odstupné.

kittysha
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 29.07.19 19:59

@matkabagristy Jenže já tu výpovědní právě nemám kde odpracovat.. pozici teď žádnou nemám. Takže se to tedy nepočítá?

Vesmírná mluvilka 34697 příspěvků 29.07.19 20:27
@kittysha píše:
@matkabagristy Jenže já tu výpovědní právě nemám kde odpracovat.. pozici teď žádnou nemám. Takže se to tedy nepočítá?

buď tě nechají pracovat, nebo je možná domluva. Pokud pro tebe nemají pracovní pozici a nenechají tě vrátit se do práce, můžeš dostat odstupné za 5 měsíců. Trvej na návratu do práce dle původní pracovní smlouvy a další je na nich. Klidně napiš i sz, až se to někam posune

Vesmírná mluvilka 34697 příspěvků 29.07.19 20:28
@kittysha píše:

to není tvůj problém

kittysha
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 29.07.19 20:44

@matkabagristy Děkuju za názor. Já právě brala, že na RD jsem nějak chráněná, musí mi držet místo atd. Ale na neplaceném volnu už nevím, na co všechno mám nárok, co si můžu říct nebo jen odkývat.. mě by se ta nová práce i líbila, byla podobná té mojí, jediný problém je ta doba určitá a jak by oni asi nejraději jen přepsali smlouvu bez jakéhokoli odstupného s tím, že mě po roce můžou jen tak vyhodit.. což se mi samozřejmě moc nelíbí…

Vesmírná mluvilka 34697 příspěvků 29.07.19 21:01

@kittysha po neplaceném volnu máš stejná práva jako po rodičovské dovolené. Pracovní smlouva pořád trvá, musíš zvážit pozitiva a negativa.

Lendeš
Kelišová 6677 příspěvků 29.07.19 21:11

Můžeš zkusit navrhnout, abyste udělali jen dodatek ke smlouvě, kde by se jen změnila pracovní pozice na dobu jednoho roku a po skončení dohodnuté doby by dál platila původní smlouva. A za rok by se vidělo, jestli se zástup ještě neprodlouží nebo jestli se nevyskytla třeba jiná pozice na neurčito. Pokud byste se po tom roce nedohodli na dalším dodatku a oni by neměli práci dle původní smlouvy, museli by ti dát výpověď s odstupným.

kittysha
Zasloužilá kecalka 753 příspěvků 30.07.19 06:50

@Lendeš Ano, tohle už jsem slyšela. Že smlouva běží na neurčito a pozice je na určitou. Říkala jsem tuto možnost na HR a tvrdila mi, že mi v tom případě musí můj stávající šéf (který souhlasil s neplacenym volném) držet rok to původní místo.. Jako žádné není, bylo zrušeno.. No netvářila se na to.
Každopádně mám nárok tedy aby mě příp. ukončili smlouvu na dobu neurčitou s odstupným a pak bych podepsala na určitou.. Nebo mě na nové místo nevezmou a budu mít nárok na odstupné i tak.. Nevím, co na to řeknou.
Každopádně mě štve, že se zaměstnancema takhle zacházejí.. Nenavrhnou řešení. Jen čekají, že jim podepíšu nevýhodnou smlouvu bez řečí nebo se ozvu.

Váš příspěvek
Reklama