Práce za méně peněz

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Veronika2395
Nováček 9 příspěvků 28.10.18 17:34
Práce za méně peněz

Zdravím všechny!
Jsem tu nová, i když tento web navštěvuji už dlouho, nikdy jsem ale nesebrala odvahu sem napsat, až teď.
Momentálně se nacházím v situaci, kdy jsem 3 měsíce bez práce. Od 1.11. jsem měla nastupovat do fabriky na dvousměnný provoz, ale vše mi bylo ukázané až teď, i když jsem byla přijatá začátkem října. Nicméně provoz byl úplně jiný, než jak mi ho popisovali na pohovoru, vlastně bych dělala něco spíše více technickýho a to by mi vadilo, na to nemám prostě vlohy a ani by mě to nebavilo (bylo to výběrko a bylo nás tam 50, takže jsme byli jen v kanclu, provoz nám prostě neukázali), šatny jsou mimo celou budovu, sice jen kousek, ale přijde mi to u nově zrekonstruované budovy dost divné. No, po dlouhém přemýšlení jsme se s přítelem rozhodli, že by pro mě bylo lepší, kdybych nastoupila do fabriky na třísměnný provoz, ale je to montáž, s čímž už mám přes dva roky zkušenosti, jediná nevýhoda je, že si tam vydělám se vším všudy asi 12 tisíc v čistém. Vzdálenost do obou zaměstnání je stejná, takže benzín neřeším. V minulém zaměstnání, kde jsem dělala na 2 směny, jsem vydělala 12-14 tisíc + stravenky, ale vedení tam na nás hrozně tlačilo, i když jsme byli dělníci, pořád nás jeden vysoce postavený úředník shazoval, což bych asi i vydržela, ale pak mistrová začala vykecávat moje osobní problémy na dílně (jednou jsem si vzala narychlo dovču, páč jsem řešila něco v rodině a svěřila jsem se s tím mistrové, protože jsem jí věřila) no a pak tam nastoupila moje tchýně, což byla poslední kapka.
Přítelovi by nevadilo, že vydělávám tak málo (i když u nás v okrese si člověk nic moc víc nevydělá, zvlášť ženská ne), navíc od novýho roku se zvedá min. mzda na cca 11 500 čistého, takže pak budu chodit domů s cca 13 tisíci, možná i víc. Co jsem to počítala, ušetřím měsíčně tak 4-5 tisíc, za tuto mzdu už jsem kdysi pracovala a stačilo nám to bohatě a to tenkrát přítel vydělával míň. Na tu práci na třísměnný provoz se jdu ptát zítra, už jsem v té fabrice byla jednou se mrknout, ale odradily mě ty peníze, teď už se na to zase dívám jinak. Jen mám celkově strach, že si to třeba budu vyčítat, myslím ty peníze. Bokem si vydělám cca 400 za měsíc svým koníčkem, teď dělám zakázku kamarádovi za 3 tisíce, ale to jsou nárazovky, nemám to každý měsíc. Zkrátka by mě zajímalo, zda jste to tak některá měla, že jste vzala práci za míň peněz, ale bylo vám jasný, že vás to bude tak nějak víc bavit, což mě montáž docela baví a jde mi to (ne teda, že práce ve fabrice je splněnej sen, ale bohužel u nás v okrese nemám vážně na výběr).
Děkuji předem za jakékoli odezvy a případně zkušenosti ;)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

eliskaj
Kelišová 5531 příspěvků 28.10.18 17:38

Ja bych tedy za 12 tisíc měsíčně rozhodne nebyla ochotna pracovat 8o

Uživatel je onlineklamonožka
Ukecaná baba ;) 1613 příspěvků 28.10.18 17:45

Pardon, ale úplně jsem nepochopila, jaký je tedy finanční rozdíl mezi tou prací, kam máš teď nastoupit, a tou, kam zvažuješ přejít… Jestli 2 tisíce, tak mi přijde, že už je to skoro jedno, jestli třeba 5 tisíc, tak bych šla spíš tam, ale zkoušela dál hledat něco lepšího…
Stěhování nezvažujete? :think:

Oplatečka
Ukecaná baba ;) 1129 příspěvků 28.10.18 17:46

Za tyto peníze dělám na zkráceném úvazku..ale manžel vydělává dost, vyhovuje nám že jsem míň v práci a obstarám plně syna..na třísměnný provoz na plný úvazek bych za to nedělala.

Kriss Tina
Kelišová 5626 příspěvků 28.10.18 17:49

Tohle sem neměla ani na zkrácený úvazek, dyt ve fabrikach berou pořád a určitě si na 3 směnném provozu vyděláš víc jak 12000 8o

Uživatel je onlineKarleon
Kelišová 5359 příspěvků 28.10.18 17:52

Já jsem měnila práci před 2 lety a šla jsem s penězi dolu, ale stálo mi to za to a jsem šťastná.

cecetka
Kelišová 7367 příspěvků 28.10.18 18:04

Ano, v ramci zachovani dusevniho zdravi patrim mezi lidi, kteri jsou ochotni pracovat za mene penez tam, kde jsem spokojena, nez byt ve stresu.

To, ze mzda je ve vysi minimalni mzdy, neni predmetem teto diskuse. Aspon vidite, ze natlak odboru na zvysovani minimalni mzdy je opravneny :nevim:

Veronika2395
Nováček 9 příspěvků 28.10.18 18:14

@klamonožka finanční rozdíl by byl cca 2 tisice, s tím, že první práce by mě nebavila a druhá ano.
@Kriss Tina ano ostatni fabriky dávají víc peněz, ale taky je to už náročnější obsluha strojů, navíc když jsem do té firmy, kde na 3 směny dávají víc peněz, šla na pohovor, člověk tak každý den je na jiném stroji, což by mi nevyhovovalo, a druhá finančně podobná fabrika je lisovna a to mi stačilo jednou a víckrát ne.
@cecetka přesně tak, nešlo mi ani tak o to, jestli by za tyto peníze někdo dělal nebo ne, ale o to, jestli někdo šel do práce za min peněz, která ho ale víc bavila

smajlik345
Kecalka 471 příspěvků 28.10.18 18:14

@Veronika2395 rozhoduj se podle toho aby jsi chodila do práce spokojená a ne kde budeš mít víc peněz ( teda jestli vám to bude stačit ) Mě SE znamé snaží přesvědčit at jdu někam kde budu mít víc peněz ( mám ty prachy co píšeš na zkrácený uvazek ) , ale tam kde jsem jsem spokojena, mám dobrý kolektiv a fajné prachy. Takže já spíš než prachy řeším spokojenost v prací a doporučují to každému :) V našem okrese mají i 11 - 12 tisíc lidé na plný úvazek

TMana
Zasloužilá kecalka 908 příspěvků 28.10.18 18:31

A jiná práce není?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.10.18 18:32

Přesně před 2 lety jsem odešla z bývalého zaměstnání, z hodně vysoké pozice s celkem solidním příjmem (vypracovala jsem se na tuto pozici za 3 roky). Jenže peníze opravdu nejsou vše, za x hodin neproplacených přesčasů, nesčetně povinností, které se nedají zvládat a v neposlední řadě nadávky oblastní manažerky, zdravotní problémy mi to opravdu nestálo. Takže raději jsem odešla na místo, kde jsem začínala na stejných penězích jako tady píšeš ty (a to bylo cca 8000-9000 Kč méně - v čistém) a za rok jsem se opět „vyšplhala“ na pozvolném přidání .
Takže za mě ano, pokud víš, že vyjdete a budeš se tady cítit lépe, tak neváhej. Mně za to peníze nestojí, raději budu dělat něco obyčejnějšího, než mít víc peněz, které si ani neužiju ;)
Anonym - zaměstnání a finance.

eliskaj
Kelišová 5531 příspěvků 28.10.18 18:33

Dobre, pomineme-li fakt, ze nechceš slyšet, ze by někdo za 12 tisíc ani dělat nešel, tak:
Teď to s přítelem zvladate, ale můžete se třeba také rozejít (nepřejí ti to samozřejmě) ale jak bys pak z 12 tisíc utahla nájem, jídlo,…?
Dlouhodobá neschopenka to stejne… zvladas z 12 tisíc ještě něco ušetřit?
Me přijde 12 tisíc za jakoukoliv práci na plný úvazek strašný… :nevim:

elan
Kecalka 203 příspěvků 28.10.18 18:42

Žiju v jihočeském kraji a tady je normální dostávat za dělnickou profesi od 11 do 14 tisíci za plný úvazek.
Nejlepší je zakladatelko si vybrat práci, kde budeš spokojenější,
s méně penězi se dá vyjít vždy, každý si nějak poradí.

Uživatel je onlineklamonožka
Ukecaná baba ;) 1613 příspěvků 28.10.18 18:43

OK, tak když budu odpovídat jen na zakladatelkou položenou otázku - ne, 2 tisíce by mi nestály za to, dělat něco, co mě baví méně. Tj. šla bych do té hůře placené.

Věřím, že jsou oblasti, kde je takhle mizerný plat obvyklý, obzvlášť třeba bez nějakého vyššího vzdělání. :think: Asi ji tam něco drží, proč se neodstěhují - vlastní bydlení, dobrá práce partnera, péče o někoho starého z rodiny…? Ale to asi musí vědět sama, proč není lepší alternativou k práci za (skoro) minimální mzdu změna bydliště. :think:

Božislava
Ukecaná baba ;) 1444 příspěvků 28.10.18 18:47

Teď jsem četla, že průměrný dělnický plat v Čr je 15 000 Kč čistého.....(ženy + muži)…Ovšem muži mají o něco víc a ženy o něco míň…To proto, že muži pracují v těžších provozech…Zvedají těžší břemena a podobně.....V Ra­kousku na podobné pozici je 50 000kč…Ale tam budeš mít i po zametání chodníků víc peněz…Což je zajimavé, Rakoousko není tak průmyslové jako Česko… 8o

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Bratr Václava Neckáře: Skladatele dnes nikdo nechce, to nejlepší už bylo složeno

Přestože víc se mluví o jeho bratrovi, herci a zpěvákovi Václavu Neckářovi... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Život první dámy Zemanové: otec v uranovém lágru, její dceři hrozil únos

Ze všech polistopadových prvních dam je Ivana Zemanová ta nejméně viditelná.... číst dále >