Pracovaly byste, kdybyste nemusely?

Anonymni
20.9.09 08:28

Pracovaly byste, kdybyste nemusely?

Ahoj holky, zajímalo by mne jak by to bylo u vás: pokud byste měly dostatek našetřených financí, chodily byste přesto do práce, nebo ne? Dejme tomu, že byste měly 1-2 dítka v předškolním popř. raném školním věku, tzn. že byste doma nejspíš jen tak neseděly, ale práce kolem dvou dětí by byla. Hodně mých kamarádek tvrdí, že v popsaném případě by do práce nechodily, já bych zase byla zastáncem spíše toho do práce chodit.
Tak děkuji moc předem za odpovědi, pa pa, pěknou neděli.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15672
20.9.09 08:47

Ahoj. Tak já bych v takovém případě posílala dítě do školky a pokud bych měla práci, která mě baví (třeba jako mám teď), tak bych do práce chodila, ale jen na pár dní denně a třeba ne každý den v týdnu. Do školky bych dítě dávala proto, že já beru školku ne jen jako hlídací službu, ale především jako možnost pro dítě být v kontaktu s jinými dětmi. A stejně tak i jesle - samozřejmě záleží na povaze dítěte, ale jak si dřív myslela, že do jeslí chodí děti jen proto, aby matky mohly pracovat, tak dneska už vím, že to tak není vždycky.

Já jsem vlastně v podobné situaci byla na podzim. Dcera měla 2,5 roku, já věděla, že touží po tom být mezi dětmi. A i přesto, že jsem ještě půl roku mohla být doma (finanční situace mě do práce taky nenutila), tak jsem vodila dceru do jesliček a sama chodila na 4 dny v týdnu do práce, jeden den v týdnu jsme měly celý jen pro sebe - chodily jsme na hřiště, na výlety, do ZOO.. Je pravda, že tam byly ještě jiné důvody, ale pracovní smlouvu jsem podepsala až poté, co jsem se přesvědčila, že se dceři v jesličkách líbí (plakala pokaždé, když jsem pro ni přišla - nechtěla domů). Jiná situace by byla v případě, že by dítě v jeslích (školce) trpělo.

A ono taky dost záleží na povaze matky - já třeba jako bezdětná bývala hrozný workoholik, ale jak jsem otěhotněla a pak byla na MD s dcerou, tak se mi po práci ani moc nestýskalo. Dneska chodím do práce ráda, ale dítě je pro mě mnohem důležitější.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18554
20.9.09 08:49

Ja urcite. Treba na castecny uvazek, mam to tak v planu uz brzy. Chodila jsem do prace cele tehotenstvi(prestoze mi dr. nekolikrat kvuli praci nabizela neschopenku - stresove prostredi a spousta nemocnych lidi). Ted jsem doma asi ctvrty mesic a uz se rozhlizim po nejake praci aspon na chvilku. Zalezi jestli prace bavi, na kolektivu… ja bych navic prisla o tezce vydobytou kvalifikaci. A taky vim, ze chlapi, prestoze maji deti, prichazeji a odchazeji a ja mam rada pocit, ze se o sebe a sve deti dokazu postarat sama. Doma by me to bavilo jen chvili, mne treba ke spokojenosti uloha matky a hospodyne proste nestaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20349
20.9.09 08:50

Chodila bych, hlavně kvůli kontaktu s lidma a kvůli lepšímu pocitu ze sebe sama (že něco dělám a ne jen „zakrňuju“ doma), ale asi jen na zkrácený úvazek - 4 až 6hod denně, abych byla doma, až příjdou ze školy/školky dětičky :wink:
Taky mi nestačí ke spokojenosti jen být matka a hospodyně na plný úvazek… Potřebuju si sama sebe vážit (když si sebe nevážím já, pak si mě asi nebude vážit ani manžel), potřebuju mít pocit, že něco dělám. proto se příští rok na podzim chystám zase do školy :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18554
20.9.09 08:50

Oprava - jsem doma uz pet mesicu, boze toto leti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1575
20.9.09 08:56

Ja bych do prace chodila. Vidim to na me mame, co s clovekem udela, kdyz zustane doma a deti ho uz nepotrebuji. Ono to zamava s psychikou. U nas manzel vydelava dost na to, aby nas dobre zajistil sam, ale na tom nezalezi. Hned jak me deti nebudou potrebovat, valim do prace…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
20.9.09 08:57

Já bych chodila a myslím,že by mi bylo i možná líp na duši vědět, že si můžu vybrat práci, která mě opravdu baví a nemusím řešit, že za to dostávám třeba „málo“ (relativní pojem) peněz.

Já bych doma zcvokla. Aspoň na částečnej. Ono se to v teoretické rovině zdá fajn bejt doma, ale pokud nejsi vyloženě typ, co by se staral celé dny o domácnost, stejně by tě to časem bavit přestalo

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
989
20.9.09 09:40

Já bych chodila a chodit budu. Záleží jak se v práci dokážeš domluvit na zkráceném úvazku. Pokud by to nešlo - tak bych to nebrala. Kolotoč školka, práce, školka, kroužky, nákup.....mně děsí, a hrozně doufám, že se mi podaří domluvit 6hod denně po skončení rodičovské.
Taky nevím jestli jak moc tě tvoje práce baví. Brala bych to jako odreagování pro všechny - děti s dětma, ty se zase budeš cítit sebevědoměji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
20.9.09 09:45

Do práce bych chodila, protože nejsem domácí typ.
Ráda vařím, uklízení provádím víceméně pouze protože nemam ráda špínu, ale jinak mě pobyt doma nenaplňuje.
Jinak musím říct, že i svou práci dělám víceméně z lásky.
Doma bych zblbla a pravděpodobně než bych stihla zblbnout, tak bych se zbláznila.
Navíc mi vyhovuje ta „změna“ - v práci přepnu na jiné starosti, a když přijdu domů, tak trošku se zabavit s dětma je prostě změna (ALE UKLÍZENÍ ZŮSTÁVÁ POŘÁD STEJNEJ VOPRUZ :lol: :lol: :lol: )

Jen jeden dodatek:
kdybych měla opravdu hodně hodně movitého manžela, pracovala bych rozhodně na půl úvazku!!!!
protože mě moje práce baví, a na poloviční úvazek by mě nevyčerpávala, ale skutečně už jen bavila. Tak teď to je asi všechno (rozšiřuju ten příspěvek už asi potřetí :lol: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1740
20.9.09 09:49

Vzhledem, k tomu, ze mam dve deti (4 roky a 20 mesicu), pracuji na plny uvazek v praci, ktera me bavi, tak asi nemam co resit.
Do prace jsem sla dobrovolne, pracovni dobu si castecne tvorim sama. Diky fungujicim babickam a mazelovi, zadny kolotoc prace, skolka, jesle, krouzky neznam, vsechno resime dobrou organizaci cele rodiny.
Na druhou stranu pravda neznam jen tak si v klidu vyrazit na kafe, protoze na to proste neni cas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
20.9.09 09:51

k tomu, co píše Lenka:
taky nestíhám kamarádky a kafování.
Na léto jsem měla pochopitelně dovolenou, a tak jsem si naplánovala, který známý MUSÍM stihnout: a pár se mi jich tam prostě NEVLEZLO. A to jsem měla prázdniny. Když jsem v práci, tak je to naprostá katastrofa, navíc si práci tahám domů (písemky, přípravy), takže jsem vlastně jakoby v práci trochu pořád :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9867
20.9.09 10:25

Kdybych měla dosst financí (joj, to by byla paráda!!!) Tak bych asi stejně pracovala - pravděpodobně jen na částečný úvazek, ale určitě jo. A pravděpodobně ve své profesi, která mě baví a na kterou se těším… Jsem doma už sedmý rok a popravdě, nebýt eMimina a toho, co tu dělám, tak cvokařím :D

L.

PS: Poprvé si užívám třetí rok mateřské - tj nejmladší dítko má nad dva roky a nejsem ani těhule ani nemám mimino - je to fajné :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
20.9.09 10:32

Ahoj holky,
díky všem moc za reakce, je fakt, ze ideální by asi byla možnost práce jen na částečný úvazek. Horší je asi poté rozhodování jen z možností pracovat na plný úvazek nebo být doma. Je pravda, že u některých oborů je částečný úvazek asi velkou výjimkou.
Mně přijde rozumné, pokud to tedy jde, být s dítětem doma tak do těch 3 max. 4 let, pak ať je ve školce a rodiče ať pracují.

Zakladatelka :)

• Nahlásit
  • Citovat
5255
20.9.09 10:44

Ahoj,tak já bych taky určitě do práce,ale kdyby to šlo,tak na max.6 hodin,já jsem zase typ,co mě starosti kolem dětí a domácnosti uspokojují,ale být doma pořád bych nechtěla,zase nejsem karieristka,která by práci žila,seděla v ní od rána do večera a k dětem přišla jen přečíst pohádku,to by pro mě bylo hrozně málo,bohužel tady v regionu asi práce na zkrácený úvazek nepůjde sehnat,i když finančně bychom to zvládli krásně,no uvidíme za necelé 3 roky :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10054
20.9.09 10:53

Tak já pracuju celou mateřskou a to na úvazek plný. Hlídání nemám žádné a popravdě? Kdybych měla dostatek peněz, tak se na to klidně vykašlu.
Jasně časem bych to asi nevydržela a zase se do práce vrátila, ale zrovna teď mám období, kdy doma bordel jako v tanku, spousta práce nedodělané a já šíleně unavená. A konec v nedohlednu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama