Rozbor vody

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 15.09.09 19:51
rozbor vody

ahoj…
poradite kde a za kolik mi udelaji rozbor vody ze studne? zaslechla jsem i neco ze jako tehule bych to mela mit snad zdarma (s tim moc nepocitam).
Brno Breclav
diky moc

Reakce:
tterka
Kelišová 5420 příspěvků 15.09.09 19:56

Ahojky, co třeba tady:

http://www.bvk.cz/

Ale o cenách pro těhulky nic nevím :roll:

BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 15.09.09 22:39

Záleží jaký rozbor, kompletní (fyzikálně-chemické ukazatele a celková mikrobiologie), základní, výběrový? Pro posouzení kvality vrtu, pro kolaudaci, pro ověření hygienické nezávadnosti stávající studny?
Od pár stovek po pár tisíc. Pro těhule žádná sleva, proč taky? Zkus stránky VaKů (ti co vám posílají faktury za vodu), hygienické stanice a vodohospodářských laboratoří v okolí. Určitě užitečná investice spolu s pohovorem se sousedy na toto téma.

mikitaa
Echt Kelišová 9454 příspěvků 16.09.09 10:48

terrka: dik

bara: je to voda ze studne kterou normalne pijeme ale kvuli mimcu jsem chtela vedet jestli je uplne OK…my jinou vodu nemame…ani vodovod tu neni :-) tak vlastne ani nevim kerej rozbor chci…sousedi kdysi rozbor delali, rekli jim ze voda je jak kojenecka…ale nevim zdali jsou na stejnym prameni..jsou preci jen trochu dal…ale diky za radu…zkusim VaK.

BaraF
Závislačka 2724 příspěvků 16.09.09 14:28

Na používanou studnu tedy výběrový rozbor na kvalitu pitné vody. Základní fyzikální (vodivost, pH, teplota, nerozpuštěné látky), chemické (CHSKmangan, BSK5, kyslík, dusíky, tvrdost-vápník a hořčík, kovy-železo, mangan, případně něco navíc) a mikrobiologické (4 položky) ukazatele. Cena od 500,–Kč, za tisícovku už se dozvíš ledacos.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Je to vůbec ona? Premiérku Mayovou semlely dohady o brexitu, vypadá hrozivě

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé Velké Británie usilovně... číst dále >

Volný z SPD označil Havla za vlastizrádce a strhla se mela. „Je to můj názor!“

Z facebookového a twitterového profilu člena SPD Lubomíra Volného (45) se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >