Praní bílého prádla

16
20.4.20 21:18

Praní bílého prádla

Ahoj! Chtěla bych se zeptat jak perete bílé prádlo… četla jsem si hodně na internetu a tam se doporučuje dávat ocet místo aviváže ale moc tomu nevěřím… a na jednom triku mám i žluté fleky od potu tak taky nevím co s tim
Dekuju moc za každou odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27116
20.4.20 21:23

Práškem na bílé prádlo, Ariel nebo cokoliv na bílé. Občas dám papírek z dm na projasnění

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15274
20.4.20 21:24

K pracímu gelu přidávám speciální roztok na bílé prádlo. Aviváž nepoužívám vůbec. Pokud mají trička žluté fleky, přesouvám je na nošení na doma a později vyhazuju. Jsem líná to jakkoliv drhnout a navíc bych si odrovnala kůži na rukou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5925
20.4.20 21:28

Na bílé prášek na bílé prádlo, ne gel, příjde mi to učínější. Savo na bilé prádlo, nebo z DM na bilé. Bez aviváže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54084
20.4.20 21:31

Perkarbonát sodný krásně bělí. Popř. po vyprání pověsím na sluníčko, to umí fleky nádherně vytáhnout. Ocet místo aviváže není žádná secialita na bílé prádlo, ten se dává, pokud na to člověk nechce dát další tunu chemických srandiček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4328
20.4.20 21:42

Na fleky od potu či např. na límečky u košil používám žlučové mýdlo, namočíš, opatláš to tím, necháš nějakou chvíli působit a pak dáš normálně prát.

P. S.: Jelen není žlučové mýdlo, to je jádrové mýdlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
757
20.4.20 21:56

Jedine co mi zatim na fleky od potu a tak nejak na skvrny celkem zabralo je Agent od Eurony… nosim v podstate jen bile veci a tohle byla jejich posledni sance :mrgreen: bezvadne to bere i fleky od jidla 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31460
22.4.20 20:33
@AAkikAA píše:
Ahoj! Chtěla bych se zeptat jak perete bílé prádlo… četla jsem si hodně na internetu a tam se doporučuje dávat ocet místo aviváže ale moc tomu nevěřím… a na jednom triku mám i žluté fleky od potu tak taky nevím co s tim
Dekuju moc za každou odpověď

Kup si žlučové mýdlo, pořádně to tím namydli a nech klidně půl dne, den, průběžně klidně domydluj. Případně pro horší případy lze použít sodu s peroxidem vodíku.

Jinak bílé už peru zásadně jen německým práškovým Arielem (jediný prášek který používám, na vše ostatní je lepší gel), vždy na program s předpírkou a pokud je to špinavější, tak předtím zamáčím buď v jednom nebo ve druhém. Cokoliv co peru bez předpírky jde do háje hodně rychle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
22.4.20 22:07

K tomu octu, vůbec se toho neboj. Já používám domácí aviváž, je z jablečného a prádlo tím teda nesmrdí (i když ten ocet strašně :-D).

Už se to tu řešilo kdysi
Nebo tady přímo návod, podle kterého to dělám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat