Prasklá cysta, postup gynekologa

14
2.3.21 11:15

Prasklá cysta, postup gynekologa

Ahoj, za poslední asi 4 měsíce se mi 3× stalo, že jsem měla neskutečné bolesti v podbříšku, myslím si, že je to z prasklé cysty, ale nejsem si jistá. Největší bolest co jsem kdy zažila. Musím si dát okamžitě prášek na bolest a do půl hodiny bolest přejde. Před 3 dny v noci se mi to stalo zase, bolest obrovská, ani po prášku neutichla a dala jsem si další, potom naštěstí ustoupila. Do teď mě bolí břicho a byla jsem u gynekologa, který mi akorát dal injekci na vyvolání menstruace a když jsem mu řekla o bolestech a o tom, že si na to dávám prášek, tak mi na to nic neřekl. Gynekolog, kterého jsem měla předtím, mě v těchto situacích alespoň poslal na krev, zda tam není zánět a řekl mi že pokud by to byla bolest jako čert, mám zavolat sanitku, ale tenhle mi jakoby schválil postup dát si jen prášek. Sanitku si příště radši zavolám, když vím, že on to semnou nedořeší, jen by mě zajímalo jaký postup je tedy správný?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3603
2.3.21 12:08

Hlavně si volej sanitku :potlesk: tím spíš v dnešní době

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.3.21 12:10

Moc tomu nerozumím. Dělá ti ten gynekolog ultrazvuk a je to tedy cysta nebo tam nic není? Když ta bolest sama po prášku přejde, co očekáváš od zavolání sanitky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2105
2.3.21 12:19

A ta bolest je pri ms nebo po no krvacis? A ani ultrazvuk ti nedelal? Me cysta takhle praskala pri ms a odkrvacela s ni..taky nekdo rika, ze ma takhle bolestivou ovulaci, ale to nemam vlastni zkusenost…volat zachranku na co, kdyz ti po prasku nic neni..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
2.3.21 13:56

Já mam teda velkou cystu. Gynekolozka mi řekla, ze jsem ještě mladá a ze mi praskne sama, ale ze to budeme hlídat každý měsíc. Při ms mam první den šílené bolesti a nic mi nepomáhá ani prášek, ale v žádným případě bych si nevolala sanitku. To by se mi tam asi vysmali, ze si volam sanitku, ze mam bolavou ms. 😁
Taky jsem své gynekolozce rikala, ze mam bolesti a nijak na to nereagovala.
Občas mě boli břicho, když cvicim nebo dělám prudký pohyby a nebo nesu těžký nákup. Takže doufám, ze se ji brzy zbavim.
Měla bys napsat kdy mas bolesti, jestli při ms a nebo i bez ms a hlavně tohle konzultovat se svou lékařkou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
2.3.21 14:09

Všechny reakce na sanitku, tak bych se ráda k tomu vyjádřila. Za celý můj život mi byla sanitka přivolána jednou, ve třech letech, tím chci říct, že nejsem jedna z těch, které si volají sanitku každou chvíli. Znovu opakuji, že to byla největší bolest, co jsem kdy zažila a doposud jsem si dala prášek a nechala to tak, ale nechci zažívat tuhle neskutečnou bolest každý měsíc. Minulý gynekolog mi řekl, ať si zavolám sanitku, z toho důvodu, že se nějak cysta může omotat okolo vaječníku, pokud to píšu správně a vaječník mi odebrat a nebo, že bych mohla mít otravu krve. Ale je přece Covid, tak všechny ostatní problémy jdou stranou a já nemám nárok si zavolat sanitku asi. Břicho mě bolí do teď a nevytekla ze mě ani kapka krve a nevím, kde se ta krev poděla, proto se ptám, jestli je to správný postup nechat to jen tak. Na ultrazvuku mi řekl, že už nepozná, jestli tam nějaká cysta byla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
2.3.21 16:09

@lucik1410 Na to cvičení opatrně. Cysta by se při tom cvičení mohla otočit, omotat a udělat další paseku. Nemají se dělat prudké pohyby a rotace (kotouly atp.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
2.3.21 16:15

@Monikas33 A do kdy měla přijít vyvolaná MS? Kdyby nedošla tak bych zašla znova na gyndu. Jestli dělal UTZ a cysta tam už nebyla, tak jedině tam mohla být po ní tekutina, která se časem vstřebá. Pokud tam ani ta nebyla, tak jí mohlo být velmi málo, nebo už je vstřebaná, nebo to cysta nebyla a ty bolesti jsou jiného původu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
2.3.21 16:22

@Okta byla jsem tam teprve dnes, MS by se měla dostavit do 2 týdnů a děkuji za zprávu :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1485
2.3.21 16:53

A nemůžeš mít opožděnou menstruaci a díky tomu i ovulaci? Mě opravdu ovulace hodně bolí. Prášek si sice neberu, ale bolestí se ani nepohnu. Někdy to trvá pár hodin, někdy dva dny (ale to nejhorší pár hodin).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
2.3.21 17:11

@Monikas33 Tak vyčkej. Myslím tam je i velmi malé riziko vnitřního krvácení, pokud cysta praskne nějak blbě, ale to by Ti klesal tlak a omdlévala by jsi. Mně proti cystám nepomohla ani antikoncepce. Dělaly se mi často.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
2.3.21 17:27

@Evkad
to ani nevím, že může být ovulace bolestivá 8o :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14
2.3.21 17:33

@Okta neomdlevam, tak to mě uklidnilo :) mně antikoncepce sice pomohla, ale budeme chtít miminko, tak jsem vysadila a už se mi dělají cysty :( a můžu se zeptat, nevíš co cysty a těhotenství, jestli je to velký problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
118
2.3.21 19:01

Mně s otěhotněním problémy nedělaly a v těhotenství by se dělat neměly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19
2.3.21 21:58

@Okta dekuji za radu, tohle jsem vůbec nevěděla ani doktorka mi to nerekla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat