Prasklý nehet

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
werousek
Kecalka 375 příspěvků 18.10.14 23:19
Prasklý nehet

Zdravím vás,
Mám prasklý nehet :( od vrchu až dolů… Nebolí mně, ale vyrůstá mi prasklý už snad půl roku. Zezačátku jsem si myslela, že až odroste, tak to bude dobré, ale ne… Po celém nehtu je vidět čára a na konci prstu se akorát rozdvojí. Začíná mně to už štvát, věčně si ho zatrhávám, zachycují se mi tam vlasy, když se češu atd atd :cert:
Neměla jste to některá? Nevíte co s tím?
Nikde jsem se nepraštila, ani jsem si prst nikam nepřivřela. Nehty mám hodně tenké, s tím už jsem se za ty roky smířila, ale tohle mě vadí. Představa, že by ten nehet mohl být trvale takto poškozený mě úplně děsí!!! Fakt je to nepřijemné. Musela bych si nehet zastříhávat úplně „do masa“, protože jak trošku povyroste, je na půlky :zed:
Přikládám foto, ale nejde to moc vidět…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
alisekR
Kelišová 5635 příspěvků 18.10.14 23:29

MOžná že ti napíšu blbost, ale mě se tohle kdysi stalo na palci u nohy, praskl mi nehet taky, najednou, nebylo to přesně uprostřed, ale asi v jedné čtvrtině, trvalo to hrozně dlouho a pořád se to nelepšilo, myslela jsem, že jak na noze rostou nehty pomalu, že to prostě trvá. Ale nakonec mi na kožním, při kontrole atopického ekzému, Mudra řekla, že je to způsobeno plísní, dostala jsem nějaký lak, musela jsem to potírat a hodně stříhat až na maso a ještě jsem brala nějaké silné léky na plíseň. :nevim: Ale už si nepamatuju, jak se to jmenovalo.

werousek
Kecalka 375 příspěvků 18.10.14 23:32

8o tak asi pošupajdím na kožní :( ale z čeho plíseň? :nevim:

alisekR
Kelišová 5635 příspěvků 18.10.14 23:55

No prej i na rukách se může udělat docela snadno, když je člověk nějak oslabenej, já měla na nohou ty nehty takový jako trochu varhánkovatý, nebo jak to napsat a blbě se střihaly. :mrgreen: No asi bych taky šla, uvidíš co ti řekne.

lekarnicka28
Závislačka 4725 příspěvků 19.10.14 00:18

@werousek máš onychomykozu, neboli plíseň na nehtu. Kup si Exoderil ROZTOK. Nehet rozhodně nelakovat, a jen 2× denně potírat tím roztokem a nechat zaschnout. Bacha na pilování nehtů nebo si to rozneseš na další nehty. Stát frontu na kožním je celkem zbytečné, mně to přijde jasné, ta jedna fotka je jak vyšitá a Exoderil je roztok, který na kožním hodně psali, dobře působí. Dřív ani nebyl volně prodejný, jen na recept. Jen počítej, že onychomykoza je běh na dlouhou trať, celá ta prasklina musí za poctivého potírání odrůst a i pak ještě aspoň 2 týdny mazat..plísně se rády vracejí a v nehtu či kůži můžou být jejich vlákénka i když nejsou už vidět. Hlavně nebrat krémy, musí to být vodička, lépe do nehtu proniká. A z čeho plíseň? Kolem nás jich jsou stovky možná tisíce druhů..usadí se rády kdekoli, kde mají příležitost a tobě na nehtu zrovna z nějakého důvodu selhaly obranné mechanismy..to se stává ;)

jakuve
Závislačka 3176 příspěvků 19.10.14 00:27

Jak už psaly holky, je to plíseň. Mamka to mela na palci u nohy a bojovala.s.tim snad rok a půl, možná i dýl. Ale.ona to asi trictvrte roku neresila, protoze si myslela, že má nedostatek vitamínů a proto jsou nehty oslabene. Porad kupovala ruzne vitaminy a.kdyz uz si nevdela rady, tak sla teprve k dr.Jak do toho pořád rypala, tak si to přenesla i na ruce. :roll: Takže šup do lékárny a preju, ať se toho brzy zbavis. :kytka:

KlaraBoch
Ukecaná baba ;) 1276 příspěvků 19.10.14 06:20

Ja mam podle popisu asi to same. Mam to vic jak pres pul roku, taky jsem cekala, ze odroste - nekdy se podari, ze nehet doroste zaceleny, ale pak se zase v samem miste rozstepi a nevyroste do delky jako kdysi. Ta nepatrna cara zlomu probiha celym nehtem. Mam ale od porodu celkove oslabene nehty, tak si to porad lakuju zpevnujicim lakem :think:

sad 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.14 07:59
Může být ještě hůř:-(

Mně to přijde taky jako plíseň. Já už s ní bojuju asi rok a půl. Mám ji z umělých nehtů a z počátku jsme netušila, že je to plíseň. Začala jsem to řešit až po roce. Mně dokonce nehty nedoléhají na lůžka vůbec, jen asi třetinou, praskaly a měly i různé barvy :oops: :oops: :oops: Šla jsme na kožní, tam mi řekla, že by se to jen tak nespravilo. Nasadila mi na 3 měsíce léky, které bezvadně zabraly, nehty krásně odrůstaly, a v momentě, kdy už byly takřka zdravé, zase se to asi po 6 měsících vrátilo a začalo rozšiřovat, takže jedu nanovo. Zase mám 3 měsíční kůru :zed: :zed: :zed: Už se bojím, že se toho nikdy nezbavím :zed: A to jsme ještě po té první kůře měla na úplné doléčení od dr. napsanou vodičku Betrafen, kterou jsme potírala. I tak se to vrátilo. Ale možná si za to můžu sama, nehty pořád lakuju, protože takhle do práce chodit nemůžu :zed: :zed: :zed: :zed:

Držím pěsti. Já bych zkusila tu vodu, co radí někdo výše, a pokud se to nezlepší, šla bych na kožní.

Jessica2378
Nováček 4 příspěvky 16.10.15 00:46

Po porodu se u mě znenadání objevil stejný problém, praskl mi nehet na pravé ruce a bylo to dost nepříjemné, stále jsem se zachytávala a nehet praskal až do masa, dělala jsem všechno možné, brala vitamíny - Selen, zinek, vápník, lakovala si nehet, lepila si ho lepidlem na nehty, zkoušela nehet zpevnit Shell lakem, nic nepomáhalo, odhodlala jsem se jít ke kožní lékařce, jak zde bylo doporučováno a paní doktorka mi řekla, že to není plíseň, že jde o poškození nehtové ploténky a že si v lékárně mám koupit regenerační sérum s vápníkem - ten vápník je tam opravdu důležitý a říkala, že polykáním vitamínů se nehty nespraví, tak to jsem koukala. Na vitamínech je napsáno, pro pěkné vlasy a nehty. V lékárně mě sérum (vypadá jako průhledný lak) stálo 61 Kč a mám si to lakovat 2-3× týdně. Tak uvidím zda to zabere.

Evacem
Kecalka 153 příspěvků 15.08.16 07:42
@werousek píše:
Zdravím vás,
Mám prasklý nehet :( od vrchu až dolů… Nebolí mně, ale vyrůstá mi prasklý už snad půl roku. Zezačátku jsem si myslela, že až odroste, tak to bude dobré, ale ne… Po celém nehtu je vidět čára a na konci prstu se akorát rozdvojí. Začíná mně to už štvát, věčně si ho zatrhávám, zachycují se mi tam vlasy, když se češu atd atd :cert:
Neměla jste to některá? Nevíte co s tím?
Nikde jsem se nepraštila, ani jsem si prst nikam nepřivřela. Nehty mám hodně tenké, s tím už jsem se za ty roky smířila, ale tohle mě vadí. Představa, že by ten nehet mohl být trvale takto poškozený mě úplně děsí!!! Fakt je to nepřijemné. Musela bych si nehet zastříhávat úplně „do masa“, protože jak trošku povyroste, je na půlky :zed:
Přikládám foto, ale nejde to moc vidět…

Dobrý den,
chtěla bych se zepta, jak jste to nakonec vyřešila? Já mám stejný problém a také jsem zjistila, že to neodroste a nehet se láme pořád a pořád. Díky za zprávu. Eva

Petulka1234
Závislačka 3372 příspěvků 15.08.16 08:21

@werousek Ahoj, já někde dávno viděla trik, fígl jak upravit nalomený nehet. Tím, že si vystřihla kousek papírku od čaje (ne papírový obal, ale sáček v čem je čaj). Vystřihla malinkatý čtvereček a přilepila na nalomené místo a pak přetřela lepidlem na nehty.
Přesně si to již nepamatuji, jen takhle zhruba. Video již nevím, kde je, ale něco na tento způsob podobné jsem našla zde:
 https://youtu.be/fH8jwJNjt9U

Snad pomůže :)

Evacem
Kecalka 153 příspěvků 15.08.16 08:23

Já si dělám ten gel od Sally Hansen a ten je taky dobrý, nehty jsou pevnější. Ale nehet pod tím je pořád prasklý. Chtěla bych se toho zbavit, příčinu vyřešit. Díky za radu, kouknu na to :-).

Petulka1234
Závislačka 3372 příspěvků 15.08.16 08:27

@Evacem Ráda jsem pomohla a pokud se teda o to pokusíš, můžeš dát jen vědět v krátkosti, jestli to pomohlo? :)

Avele
Závislačka 2832 příspěvků 15.08.16 08:34

@Petulka1234 Já si takhle opravuji nehet, když se mi zatrhne ze strany. Vezmu papírový kapesník, vystřihnu malinký kousek a rozdělím tak aby zbyla slabá vrstva, příložím k nehtu, přetřu lepidle a zbrousím…je to provizorní, ale vydrží to do doby než prasklina odroste.

Evacem
Kecalka 153 příspěvků 15.08.16 08:36

@Avele Jaké používáte lepidlo? To jak se kupuje v drogerii na umělé nehty?

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >

Kopřivová a Šafářová ve společné lóži: Holky si předávaly rady a zkušenosti

Obě žily v jiných světech, jedna profesionálně hrála tenis, druhá se snažila... číst dále >