Prášky na spaní- Sanval

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Toma18
Kecalka 321 příspěvků 1 inzerát 23.01.19 19:45
Prášky na spaní- sanval

Ahoj holky, potřebovala bych radu od některé, která to také zažila… 7.12.mi umřela maminka. Mám lepší dny, ale i horší dny :think:. Většinou usnu sama od sebe, ale třeba se v noci vzbudim a mám takový nervózní stav, nemohu usnout, tak si prikousnu kousek prášku na spaní sanval a pak spim. Většinou mi stačí půl prášku nebo jen čtvrtka.
Máte někdo zkušenost s tímto práškem na spaní a jak dlouho jste užívali? Nejsou nejake prášky ne tolik návykové? A bez předpisu?

Reakce:
Ou
Kelišová 6261 příspěvků 23.01.19 20:04

To je mi moc líto.

Pokud ti stačí jen kousek prášku, tak by na tebe mohl fungovat melatonin, případně kombinovaný s něčím, v čem je chmel a kozlík.

Plus zkus před spaním vždycky tak 10-15 minut psát deník - ani ne tak o tom, co se ten den stalo, ale spíš co se ti honí hlavou, klidně všechen ten smutek, vztek, zoufalství a strach vypiš ven. Pomáhá to uvolnit hlavu, pomáhá to lépe zvládat všechny ty emoce, co sebou truchlení nutně nese. Když je člověk dá do slov a na papír, jsou většinou snesitelnější, než když jen krouží hlavou.

Plus zkus si po psaní deníku a vaně s nějakým olejíčkem na uvolnění (vana je v tomhle lepší než sprcha) ještě chvilku cvičit jógu určenou na zklidnění.

https://www.youtube.com/watch?…

sepos
Kecalka 174 příspěvků 23.01.19 21:02

@Toma18
Sanval pokud se užívá rozumně, což je tak max. 2× týdně je v pohodě. Bez receptu pak čaje na spaní (meduňka, chmel, kozlík, levandule, heřmánek) s třezalkou opatrně pokud užíváte jiné léky. Jinak již zmiňovaný melatonin je taky fajn. Na zlepšení nálady volně prodejný L-tryptofan. :)

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 29750 příspěvků 23.01.19 21:10
@Toma18 píše:
Ahoj holky, potřebovala bych radu od některé, která to také zažila… 7.12.mi umřela maminka. Mám lepší dny, ale i horší dny :think:. Většinou usnu sama od sebe, ale třeba se v noci vzbudim a mám takový nervózní stav, nemohu usnout, tak si prikousnu kousek prášku na spaní sanval a pak spim. Většinou mi stačí půl prášku nebo jen čtvrtka.
Máte někdo zkušenost s tímto práškem na spaní a jak dlouho jste užívali? Nejsou nejake prášky ne tolik návykové? A bez předpisu?

V takové krajní životní zátěžové situaci jsou farmaka dobrým pomocníkem.Máš dvě možnosti - být bio a zásadová, nebo si dočasně ulevit léky.Rozhodnutí je na Tobě, měj ale na paměti, psychika umí rozhodit somatiku.To je pak škodlivější než ve správnou chvíli a správný čas užívat farmaka.Tyto léky Ti může předepsat obvodní lékař.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Průšvih s gentlemanem: Hanzlíkův film do kin přilákal méně lidí než Lego příběh!

Herecké obsazení v čele s Jaromírem Hanzlíkem a Lucií Vondráčkovou slibovalo... číst dále >

Došly prachy? Bývalá miss Houdová bude kněžka, vzniká tady Guru Jára syndrom

Nevíte, co dál se svým životem, a zároveň si na něj potřebujete vydělat? Zdá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >