Reklama

Přátelé na mateřské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ollik
Kecalka 228 příspěvků 22.12.17 01:57
Přátelé na mateřské

Ahoj, chtěla se se zeptat - změnily se nějak vaše přátelství po nastoupení na mateřskou?

Nedávno mi totiž došlo, že už se s některými (většina?!) prakticky nevídám, nepíši, nic. Možná je to tím, ze většina mých přátel je zatím bezdětná a vlastně i svobodná. Tudíž zuřivě hledají partnera, honí kariéru nebo dělaj bůh ví co. Ale stejně je to divný… Nevím, možná se mi to vytřídilo i tím, ze teď prostě není tolik času. Taky jsem se asi dost změnila nebo spíš se změnila situace - dřív jsem si vesele partoškovala. Teď divočím max, když kojenec nespí.
Jen chci upozornit, že nejsem úplná mladice. Je mi 25. Takže většina mých přátel jsou dospělí jedinci.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

berďana
Ukecaná baba ;) 1001 příspěvků 22.12.17 02:24

Tak ja mela vzdycky kamaradky s detma, takze to zustalo pri starem. Jen jsem vice zacala chapat, jake mely potize s casem atd.
Vyhoda byla, ze mi furt radily, kdyz jsem tenkrat neco nevedela :pankac:.
Vlastne jsem nikdy na nic nebyla sama protoze oni uz vsichni meli zkusenosti :nevim:

Bebuše
Echt Kelišová 7859 příspěvků 22.12.17 02:29

Mám zkušenost z opačné strany. Děti jsem měla pozdě 36+ a logicky nastala doba, kdy se moji vrstevníci začali rozmnožovat. Bylo to přesně jak píšeš, s matkou od dětí je ohledně času i rozhovorů těžké pořízení. Vidívali jsme se málo, nebo vůbec. Teď mám děti taky a s většinou jsme bez problémů navázali tam, kde jsme před léty zkončili… už máme zase hodně společného… Řekla bych, že je to o čase, místech která s dětmi navštěvuješ a hlavně podobných zájmech… nemyslím, žeby se dalo říct, že ti „hodní“ zůstAli a „zlí“ odešli… pořád o sobě s většinou víme i když se skoro nepotkáváme ;)

Hrosice23
Stálice 98 příspěvků 22.12.17 06:53

Mame to stejne :) dite a 25, okolo pratele bez deti:) zustala mi dlouholeta kamaradka, kterou vidim, tak jednou do mesice. Nasla jsem si kamaradku se stejne starym prckem :)

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1569 příspěvků 3 inzeráty 22.12.17 07:33

Také se s žádnými přáteli už nestýkám. Donedávna jsem alespoň byla v kontaktu se svou dlouholetou kamarádkou. Byli jsme nejlepší kámošky od 1. třídy na ZŠ. Ale co otěhotněla, je nějaký 10 tt. tak mi na každou zprávu jen odsekla. Mrzí mě to. Mám také děti brzy, první ve 21 letech, druhé ve 22. Teď mi je 23 a jsem bez přátel :roll: Většina ale ještě studuje a ve volnu paří, takže chápu, že jsem už trochu mimo. Naštěstí manžel nemá problém vyslechnout mé ženské trable, takže zas tolik nestrádám. :lol: Ale i tak doufám, že se to s kamarádkou ještě urovná.

Tunrida
Hvězda diskuse 47429 příspěvků 22.12.17 07:39

Já jsem teda ty „problémy s časem“ nikdy nepochopila :nevim: Děti mám 2, ano den se jim musí nějak přizpůsobit, ale nějak nevím, co bych jako neměla stíhat :nevim: To říká pořád jedna moje příbuzná. Že nic nestíhá, že nemá čas… Já teda nevím, ale mně přijde, že mám s dětmi času 3 řiti :nevim: Teď se začínám pomalu zapojovat do pracovního procesu a to je teprve časová lahůdka 8o :lol:

astoret
Ukecaná baba ;) 1022 příspěvků 22.12.17 08:19
@Tunrida píše:
Já jsem teda ty „problémy s časem“ nikdy nepochopila :nevim: Děti mám 2, ano den se jim musí nějak přizpůsobit, ale nějak nevím, co bych jako neměla stíhat :nevim: To říká pořád jedna moje příbuzná. Že nic nestíhá, že nemá čas… Já teda nevím, ale mně přijde, že mám s dětmi času 3 řiti :nevim: Teď se začínám pomalu zapojovat do pracovního procesu a to je teprve časová lahůdka 8o :lol:

tak zalezi na co cas, na vysedavani v baru nebo v kavarnach s malym ditetem proste cas neni, pres zimu se toho taky venku mic vymyslet neda. a jestli jsou svobodni a bezdetni a nemaji zajem o domaci navstevu nebo jit na prochazku s kocarem, ci do detske herny, to chapu, ale pak neni moc prostoru, kde se s nima videt. je mi 32 a nemam v okoli nikoho s ditetem. taky jsem prisla o vetsinu kamaradu. mrzi to, ale aspon se ukazalo jaci jsou. holt bez hlidani by se museli obi prizbusobit me, ja jim s deckem nemohu. jrnze to je bud mam moc prace v praci, o vikend jedu tam, chci jit vecer parit, na vino, do kina, odpo nrmuzu, vcera jsem prisla pozde, usim to dospat, od po zas prace a bla bla. uz se ani nesnazim..ja to beru jako kratke obdobi, kdy je clovek omezen, ale mrzi me, ze proste si nikdo cas neudela. jasne, jit ven s deckem bebo na vino/kafe k nam, kde radi dite neni kdo vi co, ale sami jednou poznaji..a nebo ne :lol:

Hrosice23
Stálice 98 příspěvků 22.12.17 08:26

@Tunrida no podle toho jake mas deti… ja mam dost hlucne dite, takze do kavarny nemuzu pac kluk so rad houka a do nejake detske herny mi fakt bezdetne kamaradky nepujdou :lol: :lol: a vecer fakt parit nebo jet nekam s nima na vikend, taky ne…

Uju
Kelišová 6520 příspěvků 22.12.17 08:40

No, já při první mateřské to mi bylo krátce 21 jsem byla studentka a většina mých přátel bylo buď studujících nebo určitě bezdětných. Přišla jsem o ně. Já začala mít úplně jiný starosti, jiný časový harmonogram a pomalu a jistě jsem je vídavála míň a míň…až jsem byla úplně sama s malou :? Začala jsem milovat fronty v obchoďácích a na nástup do práce jsem se těšila (takže mělo to i svá pozitiva) :mrgreen: U druhé mateřský. Jsem se taky s dost lidma z práce odcezila, ale to bylo hlavně proto, že jsem dělala v chlapském kolektivu (vlastně jsem byla v budově jedinná ženská a asi 300 chlapů :mrgreen: ) Ale v porodnici jsem si našla kamarádku na kočárkování a jedna mi zbyla ještě z předminulého zaměstnání (a měla také miminko), no, tak do roku a půl malé to bylo v poho, pak jsem se odstěhovala a jsem sama s dětma (jasný a manželem) zase. V práci je to samá mrcha, takže tam mám kamarádku jednu, ale musím říct, že mi to nevadí, asi bych na vtší klábosení a sezení u kávy atd stejně neměla čas.

Deninina
Závislačka 3914 příspěvků 22.12.17 08:52

Ja to mela teda opacne a odstrihla se od 9o% bezdetnych pratel. Vadilo mi a vadi do ted, ze se semnou nechteli bavit normalne. I pres žádosti o jina temata jsem ja s detma byla asi zajimavejsi. Mozna to zni hnusne, ale když uz jsem si sehnala hlidani, nebo uspala, tak jsem chtela jina temata. Navic bavit se s bezdetnyma o detech ( hlavně teda v mem veku ) byla vlastně jen zpověď protože v 19 moc lidi nema na deti pomysleni a tak jsem jim snad pripadala jak opice v zoo. Ted mi bude 25, děti odrustaji, v lednu nastupuji do prace a uz se zase k tem vsem lidem vracim. V pohode jsme tak nejak navazali tam kde jsme skoncili. Naopak teď mi zas nezbyva cas ani nalada na ty s dětma, protoze me obdobi plen a bliti o papani, kakani a kdo vi cem uz preslo, svoje jsem si odchovala, druhym do výchovy kecat nehodlam ( jako by o to nekdo stal :lol: ) a miminka jsou sice krasna, pomazlim se rada, ale uz to prostě neni jako driv. Jen mam trosku obavy, ze mi ted vsichni ti bezdetni zacnou pomalu rodit jak na bezicim pase a zas to bude opruz :mrgreen:

weyky
Neúnavná pisatelka 19174 příspěvků 63 inzerátů 22.12.17 09:01

Tak mně je 27 a všechny mě kamarádky jsou bezdětné. U prvního dítěte to bylo tak nějak víc v pohodě, sem tam jsem měla hlídání a moc se toho nezměnilo. Ovšem narozením druhého jsem přišla o všechny. Sice jsme se snažily udržovat vzájemný kontakt, ale stále to řídlo. Ze strany jedné šlo už jen o to, že mi posílala kdy a kde je jaká akce, či koncert a já jí stále odpálkovávala. Jako bezdětná netušila, že je prostě problém odejít od kojeného mimina na celý večer. Radila mi flašku :roll: Když jí to dítě nechce, tak co já s tím, že…No dopadlo to tak, že jsme si psaly mín a mín a už si nepíšeme vůbec cca čtvrt roku. Mrzí mě to, ale doufám, že až syn odroste, že navážeme…jestli ona nebude mít tedy děti nooo :lol:

jestericka34
Kecalka 337 příspěvků 22.12.17 09:21

U me ano, mam dvě deti a vždycky jsem měla kamarádku k sobě a dětem přibližně stejne staré. Pak jsem začala chodit do práce a kamarádky také. Následně jsem otěhotněla a ted vnímám dost, že mi schází kamarádka. Jsem doma a kamarádky jsou pracovně vytížené. Sejdem se cca 1× do měsíce, káva, večeře a tak. Ted se třetím miminkem na cestě jsem vice méně sama. Zkoušela jsem tady hledat, ale marně, tak snad se poštěstí v Novém roce a najdu nějakou spřízněnou duši :)

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1569 příspěvků 3 inzeráty 22.12.17 10:09
@Tunrida píše:
Já jsem teda ty „problémy s časem“ nikdy nepochopila :nevim: Děti mám 2, ano den se jim musí nějak přizpůsobit, ale nějak nevím, co bych jako neměla stíhat :nevim: To říká pořád jedna moje příbuzná. Že nic nestíhá, že nemá čas… Já teda nevím, ale mně přijde, že mám s dětmi času 3 řiti :nevim: Teď se začínám pomalu zapojovat do pracovního procesu a to je teprve časová lahůdka 8o :lol:

Jak staré máš děti? Já se třeba s 2,5 letým a 1,5 ročním vykopu max. před barák a jsem ráda, že jsem ráda. Když jsem měla jedno, jezdila jsem často ke kamarádce, po výletech, s manželem jsme chodili do restaurací, na víno do vinárny, ale teď je to pro mě nadlidský výkon. A i když se někam vykopeme, stejně se lítá jen okolo nich. Navíc jsou dost divoký. A čas nemám teda absolutně žádný ani doma :lol:

Leppäkerttu
Ukecaná baba ;) 2003 příspěvků 22.12.17 10:13

Mam par kamaradek zrovna na materske a je to proste o tom, ze se casove mijime. Ony maji nejvic volna dopoledne a po obede, kdy jsem v praci. Ja zas stiham jit na kavu atd. az navecer, kdy ony vetsinou uz padaji unavou. Spolecnych temat taky ubylo, prece jen se jejich svet toci momentalne kolem jinych veci nez ten muj, financne jsou na tom taky najednou jinak atd. Navic je to tak, ze od mimca se na dlouho neutrhnou, a kdyz uz na tu hodinku dve ano, tak stejne furt mrkaji na mobil, co se deje doma. Takze si pisem, davame fotky na instagram, vime „o sobe“ a treba jednou se nase zivoty zas o neco vic priblizi.

warita
Echt Kelišová 7779 příspěvků 22.12.17 10:19

Pro mne se toho skoro nic nezmenilo. Ja jsem enbyla paracka ani jako mlada, nejake chozeni po diskotekach, barech a podobnych akcich jsem nepestovala ani jako 16leta, natozto ve zralejsim veku.

Dite jsem si poridila v pozehnanem veku 37 a ven s kamaradkama chodim asi tak jako predtim 1-2× do mesice nekam vyrazim na kavicku, nebo posedet do restaurace. Dite mi hlida manzel, nebo matka. Casteji chodim pochodit po obchodech, nez ze bych sla na sraz s kamaradkou. Abych pravdu rekla, jedina vec, ktera se pro mne zmenila je ta, ze ted svuj cas nemanazuju uz tak spontanne jako predtim. Proste to clovek musi lepe naplanovat, ale jinak frekvence vseho jako pred ditetem.

S kamaradkami ci lidma z prace o decku nemluvim. Jako jo, pochlubim se, ale abych mluvila 20min jenom o decku, to fakt ne. Ani necitim tu potrebu. Takze se mi nikdo nevyhyba.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Schneiderová v Tváři otvírá víko od kanálu nejhorší televizní zábavy

Jitka Schneiderová (45) prý ráda překonává překážky a miluje výzvy. Po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >

Imunoložka: Nežvýkáme proutí, ale spolkneme acylpyrin. Šetříme přírodu

Od ambiciózního projektu, jak léčit rakovinu pomocí vakcín na bázi... číst dále >